x-kom hosting

Piszczący procesor

dawid_c
utworzono
utworzono

No więc mam taki problem: Przy maksymalnym obciążeniu procka coś piszczy i nie mam zielonego pojęcia co to może być choć zgaduję że coś na płycie gł. Procesor to: Intel Pentium 4 3,2GHz. Płyta jest tandetna: ASPock P4V88+. Ale zasilacz mam w miarę dobry: Chieftec S1 F 350W i wątpię żeby to była jego wina. Macie jakieś pomysły co może piszczeć i co z tym zrobić?? Bo jak gram to normalnie mnie szlag trafia. <_<

Kamix
komentarz
komentarz

Pewnie wentylator na procesorze wchodzi na wysokie obroty i coś jest z nim nie tak i piszczy.

Odkręć obudowę i sprawdź. Jeżeli tak to możesz nasmarować :)

dawid_c
komentarz
komentarz

To na pewno nie wentylator. Sprawdziłem na wszelki wypadek, ale ten dźwięk na pewno nie przypomina dźwięków wydawanych przez coolerki. To jest klasyczne piszczenie :/

Saper
komentarz
komentarz

Jakie temperatury osiąga procek w stresie?

dawid_c
komentarz
komentarz

W stresie (69):

b0cb6e9a0444d97fmed.jpg

W spoczynku (60):

b264f67080d4a857med.jpg

Ale nie jestem w 100% przekonany co do tego programu. Mam włączoną imitację 2 rdzeni (to się nazywa chyba HT) i pokazuje mi różne napięcia na tych "2 różnych" rdzeniach :/

Zapomniałem napisać, że podczas tego piszczenia spada wydajność procka (np. przycina się gra). Piski nie są długo trwałe ale następują w dosyć krótkich odstępach czasu.

Tomcio110977
komentarz
komentarz

To raczej nie piszczy procek, źródłem najprawdopodobniej będzie sekcja zasilania płyty głównej. Jaką masz grafikę?? Bo Twój procek ciągnie sporo prądu jeśli grafa też potrzebuje dużo papu jest możliwość że piszczę cewki w zasiłce.

dawid_c
komentarz
komentarz
To raczej nie piszczy procek

Wiem, bo jest to fizycznie niemożliwe.

Jaką masz grafikę??

Nie jest to jakaś super karta. Najzwyklejsza karta na AGP - GIGABYTE GeForce 7600 GS. Ma wtyk na dodatkowe zasilanie - odpiąłem go, ale coś nadal piszczy.

Mam jeszcze jeden pomysł - może to ma jakiś związek z moim leciwym UPS-em. Zaraz to sprawdzę i napiszę

Akahan
komentarz
komentarz
odpiąłem go, ale coś nadal piszczy.

Przecież zasilanie dodatkowe powinno być podłączone... Obstawiam na cewki...

dawid_c
komentarz
komentarz

Odłączenie UPS-a nic nie dało.

Obstawiam na cewki...

Czyli zasilanie do wymiany??

Akahan
komentarz
komentarz

Ja wiem nie raz samo przechodzi, jeżeli cewki to nic nie jest zepsute, ale jak to naprawić to ja się już na tym zbytnio nie znam...

dawid_c
komentarz
komentarz (edytowane)
nie raz samo przechodzi

Raczej wątpie żeby przeszło - piszczy już od paru tygodni (albo i miesięcy).

Edit(9 kwietnia 2009): Nie chciałem już odkopywać tematu, a dopiero niedawno sobie kupiłem nowy zasilacz - i tak to była wina zasilacza :) Dzieki

Edytowane przez dawid_c
Tomcio110977
komentarz
komentarz

W 99% jestem przekonany że piszczą cewki w zasilaczu. Jeśli masz możliwość pożyczenia na kilka godzin jakiegoś zasilacza od kolegi to pożycz. Będziesz miał jasność. Z piszczącymi cewkami w zasiłce nie jesteś w stanie nic zrobić. Zostaje tylko wymiana zasilacza.

  • 5 miesięcy później...
andrzej_losiu
komentarz
komentarz

mialem taki sam problem mam taka sama plyte i procka zdiolem radiator i zauwazylem ze mam wysnieta paste przeczyscilem i dalem nowa paste termiczna i bylo wszystko git procek po prostu ci sie przegrzewal i zeby sie nie zagotowal wylaczal sie gdy dostal za duzej temp efektem ubocznym bylo drazliwe piszczenie procka ale teraz wszystko dzialczy ;]

fball
komentarz
komentarz

jeżeli nie zasilacz to może dysk twardy? podłacz jakiś inny zasilacz i zobaczy czy nadal piszczy.

ptr20:baardzo sensowny post. :brawa:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.