x-kom hosting

Radeon x800 GTO + AMD Duron 1800 dobrana para?

Dariopka
utworzono
utworzono

Witam!

Muszę koniecznie zakupić nową kartę graficzną do mojego komputerka. Od kilku dni śledzę różne fora w poszukiwaniu tej odpowiedniej. W związku z tym, że komp nie jest pierwszej młodości zdaję sobie sprawę z pewnych ograniczeń dotyczących mojego wyboru. Ostatecznie zdecydowałem się na model karty Radeon X800 GTO. Konfiguracja mojego komputera:

Procesor: AMD Duron 1800 Mhz (13.5 x 133)

Płyta główna: Gigabyte GA-7VAX (5 PCI, 1 AGP*8, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Zasilacz: TRACER 4Life 400W Hellfire - ATX CE PFC 24-pin 80mm

Po lekturze wielu postów wiem, że muszę w pierwszej kolejności wymienić zasilacz. Mój wybór padł na Chieftec 400W GPS 400AA 101A. Nie jestem pewny czy to dobry wybór, więc proszę o podpowiedź.

Wracając do głównego tematu czy wybrana karta graficzna to dobre połączenie z moim komputerem czy polecacie coś innego.

Dziękuję i pozdrawiam.

Duban
komentarz
komentarz

Nie wiem jak z kartą ale zasiłka jak najbardziej OK ;)

Gość
komentarz
komentarz

weź 7300 gt od palita lub galaxy (ddr3)

Akahan
komentarz
komentarz

Do takiego procka? 7300 z DDR3

X800 GTO z DDR3 mniej więcej taka sama wydajność do GF 6600 GT, a może trochę szybsza nawet...

webber
komentarz
komentarz

No karty pokroju 7300GT GDDR3 mogą być nieco za mocne, ale niektórzy chyba nie doceniają siły starego Durona ;)

W niektórych aplikacjach będzie na starcie szybszy od Athlona XP 2000+, a po odblokowaniu cache L2 uzyskamy pełnego Athlona XP 2200+ (jądro Thoroughbred).

Applebredowe Durony kręcą się też dość porządnie, mój z 1600MHz zrobił 2GHz bez większego wysiłku.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Zasilacz - dobry wybór, poza tym od jakiegoś czasu ten Chieftec na allegro kosztuje już 99 zł (do niedawna 112 zł).

Karta - jeśli taki X800 GTO GDDR3 (UNIKAJ wersji DDR!) będzie miał cenę podobną lub niewiele wyższą od 7300 GT GDDR3, to bierz. Jeśli będzie sporo droższy, weź GFa (Palit Sonic). Możesz także poszukać GFa 6600 GT GDDR3.

Ogólnie rzecz ujmując, 7300 GT GDDR3 (500/1400 MHz), 6600 GT GDDR3 (bodajże 500/1000 MHz) i X800 GTO GDDR3 (400/980 MHz) mają dość podobną wydajność, Palit Sonic 7300 GT GDDR3 (400/1000 MHz) musiałby zostać trochę podkręcony, żeby im dorównać. Ale nie sądzę, żeby kręcenie było konieczne przy tym procesorze (nie ma gwarancji, że nie będzie ograniczał osiągów karty).

Z ciekawości, jaką kartę masz aktualnie?

Dariopka
komentarz
komentarz

Witam!

Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi na zadany przeze mnie temat. Studiując otrzymane odpowiedzi nasuneły mi się pewne pytania/przemyślenia:

1. Jakoś nie przyszło mi do głowy brać pod uwagę kart GF. Pewnie przez pewien stereotyp czyli ATI=AMD, INTEL=Nvidia. Porównałem sobie proponowanego przez was gf7300gt z radeonemx800gto i wyszło, że obie karty dostępne są w podobnej cenie ale gf7300gt wygląda na lepszy (ach ten Shader Model 3,0), więc pewnie się na niego zdecyduję.

2. Czy gf7300gt koniecznie od Palita, to dobra firma? Znalazłem na allegro niezłą okazję cenową tylko firma mało znana http://www.allegro.pl/item407045501_innovi...wa_p_s_3_0.html Co prawda to nie wersjaDDR3 ale cena okazyjna, tylko czy warto.

3. Czy proponowany przeze mnie zasilacz da radę z gf7300gt, może wybrać model o mocy 450W?

4. Jeszcze tydzień temu miałem Radeona 9550, ale się zepsuł. Prawdopodobnie przez zasilacz który podczas uruchamiania komputera potrafi wykonać kilka samoczynnych restartów, przez to uruchomienie komputera nieraz trwa nawet 10 minut (mam nadzieję że to zasilacz anie coś innego). Wracając do karty nie była najgorsza. GTA San Andreas, HoM&M V, NFS: Most Wanted śmigały dość płynnie na średnich detalach, ale już F.E.A.R. tylko na minimalnych. Myślę, że dzięki gf7300gt pogram już na wyższych ustawieniach grafiki.

Ostatnie pytanie: kupować używane karty na allegro, czy zapłacić więcej a dostać nową. Wiem allegro to czasem loteria nie wiesz na co trafisz, ale pytam o wasze doświadczenia w tej sprawie.

Sorrki że tak się rozpisałem, ale mogę korzystać z komputera tylko wieczorem a pytań tak dużo.

Dzięki i Pozdrawiam.

webber
komentarz
komentarz

2. Czy gf7300gt koniecznie od Palita, to dobra firma? Znalazłem na allegro niezłą okazję cenową tylko firma mało znana http://www.allegro.pl/item407045501_innovi...wa_p_s_3_0.html Co prawda to nie wersjaDDR3 ale cena okazyjna, tylko czy warto.
Pamięci GDDR2 od razu przekreślają kartę, nawet nie zwracaj na nie uwagi. Między 7300GT DDR3 a 7300 DDR2 są bardzo duże różnice. Palit jest polecany często, bo ma stosunkowo tanią a wydajną (fabrycznie podkręconą) wersję Sonic, ponadto jest podatna na OC (miałem takiego w wersji PCI-E, pamięci poszły z 1000MHz na 1600MHz bez żadnych oporów.
3. Czy proponowany przeze mnie zasilacz da radę z gf7300gt, może wybrać model o mocy 450W?
On pociągnie i 4 takie karty :D Chiefteki 400W i 450W (te z serii GPS) mają taką samą moc na linii 12v.
FrogsterPL
komentarz
komentarz
bo ma stosunkowo tanią a wydajną (fabrycznie podkręconą) wersję Sonic

Właściwie nie mam pojęcia, czemu się na to mówi, że fabrycznie podkręcona - warto wspomnieć, że 7300 GT GDDR3 od Galaxy mają 500/1400 MHz, a nie 400/1000 MHz (AGP) lub 500/1000 MHz (PCI-E) jak Palit. Na szczęście Pality Sonic dobrze się kręcą i raczej nie powinno być problemu z osiągnięciem 500/1400 MHz ;)

Akahan
komentarz
komentarz
i raczej nie powinno być problemu z osiągnięciem 500/1400 MHz ;)

E mi idzie 700 rdzeń i 1700 pamięci i temp. max 71 stopni, więc takie coś to spokojnie zrobi... Jabym się zastanawiał międzi 7300/6600 GT z DDR3...

Dariopka
komentarz
komentarz

Gf6600 gt odpada lepszy jest Radeon X800gto. Patrz test: http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=291

Chyba że rodzaj magistrali ma znaczenie.

Akahan
komentarz
komentarz

Tak, ale te karty pod złącze PCI-E są szybsze, więc 6600 GT mimo lepszego złącza i lepszego w czasie testu procka o 200 Mhz przegrał...

Ale Radeony trzy cyfrowe nie posiadają SM 3.0, które są wymagane przy najnowszych grach...

Gość
komentarz
komentarz
Ale Radeony trzy cyfrowe nie posiadają SM 3.0, które są wymagane przy najnowszych grach...

których Duron i tak nie pociągnie (bo sm 3,0 jest wymagany od gier z roku 2007 i później)...

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Tak, ale te karty pod złącze PCI-E są szybsze

Ta, maksimum o 5%... A na ogół jeszcze mniej. Ani 6600 GT, ani X800 GTO GDDR3 nie wykorzystują w pełni nawet złącza AGP 8X. A jak chcecie dowodu - jakby już te karty wykorzystywały, to nie powstałby np. Radeon HD3850 na AGP.

@Ja - Durony się nieźle kręcą, więc niektóre gry z SM3.0 mogą chodzić całkiem przyzwoicie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.