x-kom hosting

Problem z e2160

fatalxx
utworzono
utworzono

Witajcie, zaczne od tego ze czytalem sobie o kreceniu e2160 no i wyczytalem ze bardzo dobrze sie kreci nawet przy boxowym chlodzeniu. W jednym z tematow byla podana informacja ze dokladne info o mobo i procku mozna znalesc za pomoca programu CPU-Z. Wiec sciagnalem ten program, patrze w zakladce CPU jest moj procek i tu troche sie zdziwilem gdy przy core speed jest 1200MHZ, a zdaje mi sie ze e2160 na rdzeniu ma 1800? I tu sie nasowa moje pytanie, czy moze ja cos zle czytam czy poprostu mam zmniejszone taktowanie ?

Pozdrawiam

19Adolf08
komentarz
komentarz

Raczej źle czytasz i źle rozumiesz. Nie wiesz że najnowsze procki są takie ze jak nie są wykorzystywane to spada im napięcie i taktowanie żeby tyle prądu nie chlały?

fatalxx
komentarz
komentarz

Aha dzieki :) ja zabardzo nie jestem kumaty w sprawy zwiazane z komputerami

Gość
komentarz
komentarz

O ile w systemie w Zasilaniu mas zwłączone minimalne zarzadzanie energi bo jesli nie to nie bedzie tak dzialal procesor wiem u siebie jak wlacze standardowe zarzadzanie energia caly czas ma 2200 Mhz w CPU-Z

swirek
komentarz
komentarz
Wiec sciagnalem ten program, patrze w zakladce CPU jest moj procek i tu troche sie zdziwilem gdy przy core speed jest 1200MHZ, a zdaje mi sie ze e2160 na rdzeniu ma 1800? I tu sie nasowa moje pytanie, czy moze ja cos zle czytam czy poprostu mam zmniejszone taktowanie ?
Raczej źle czytasz i źle rozumiesz. Nie wiesz że najnowsze procki są takie ze jak nie są wykorzystywane to spada im napięcie i taktowanie żeby tyle prądu nie chlały?

Tutaj chodzi o zmniejszeine mnoznika procesora zeby zaoszczedzic energie i obnizyc temperatury.

E2160 ma szyne 200 i mnoznik 9x.

Gdy nie ma obciazenia procesora mnoznik spada do 6x. Stad takty 1,2GHz zamiast 1,8GHz.

Gdy obciazenie rosnie (np kiedy zapuscisz program typu Orthos albo OCCT) mnoznik od razu idzie na wartosc 9x i procesor pracuje pelna moca :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.