x-kom hosting

E8200 - temperatura

Gemawt
utworzono
utworzono

Witam,

Całkiem niedawno (2 tygodnie temu) złożyłem komputer.

I problem jest z procesorem, po 15 minutach obciążenia orthosem coretemp wyrzuca mi około 65 stopni na jednym rdzeniu, i około 60 na drugim.(bez OC!)

Wyczytałem, że są uszkodzone w tych procesorach czujki. Teraz nie wiem, jak sprawdzić prawdziwą temperaturę (poza opcją 'na dotyk') i czy mój procesor ma faktycznie zwaloną czujkę (spodziewam się, że tak, ale wole się upewnić.)

Gość
komentarz
komentarz

Ja mam E4500 i tez mi an forum napisali, ze jak wlaczylem na cala noc Orthosa na maksa i mialem an dwoch rdzeniach temperature 62 stopnie to zle a zobacz co pisze Intel o twoim i moim procesorze jakie maja maksymalne temperatury i czy jest sie czym przejmowac wkoncu producent wie co pisze:

E8200: http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SLAPP

E4500: http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SLA95

Zwróc uwage na to: Thermal Specification

Gemawt
komentarz
komentarz

Jasne, ale w razie OC chciałbym mieć kontrolę nad temperaturami, dlatego mnie to tak gryzie...

Gość
komentarz
komentarz

Zapomnij o OC na chlodzeniu otrzymanym wraz z procesorem one sa przystosowane do chlodzenia procesora z fabryczna predkoscia.

Gemawt
komentarz
komentarz

Z tego co również wyczytałem można sobie troszeczkę na OC pozwolić nawet na boxowym (oczywiście - każdy procesor kręci się inaczej) Ale - inna sprawa, ty po całonocnej "zabawie" z Orthosem masz 62, ja po 15 minutach - 65 ;)

Gość
komentarz
komentarz

Ja po calonocnej zabaiwe mialem na obydwuch rdzeniach 62 stopnie, a jak masz po 15 minutach to masz cos zwalone. Wentylator dobrze zalozony sprawdzales czy nie odstaje??

Gemawt
komentarz
komentarz

Tak, sprawdzone wszystko. Dlatego przypuszczam, że te temperatury to wina zwalonej czujki, ale nie mam jak tego potwierdzić.

Gość
komentarz
komentarz

Wez zwykly termometr rteciowy i przyloz do podstawki coolera wlacz Orthosa i potrzymaj go 15 minut jak malo nie peknie bedziesz mial odpowiedz a jak bedziesz mial z 40 stopni to bedize OK :) Ja bym tak kombinowal :)

swirek
komentarz
komentarz
Tak, sprawdzone wszystko. Dlatego przypuszczam, że te temperatury to wina zwalonej czujki

Jakie masz chlodzenie, jak wentylowana buda, jaki zasilacz?

Gemawt
komentarz
komentarz

W budzie - 2 wentylatory 120mm (+ jeden mniejszy na hdd)

zasilacz - Chieftec 500W

SeBo232
komentarz
komentarz

Na to wychodzi że to jednak czujnik jest zepsuty.. btw. Logitech E8200 na boxowym chlodzeniu do 3Ghz podniesiesz..

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.