x-kom hosting

Problem z AthlonemXP 2000+

id_request
utworzono
utworzono

Witam, brat załatwił sobie płytę ECS K7S5A ponieważ potrzebował drugiego komputera. Od początku był razem z nią Athlon 1700+, 1.4Ghz...Wszystko chodziło gładko. Ze starego komputera mieliśmy Athlona 2000+, skoro ten sam Socket, to czemu by go nie przełożyć. Niestety, z tym procesorem komputer nie uruchamia się ;) Jaka może być tego przyczyna?

Kiedy w moim starym komputerze był ten Athlon 2000+ pewnego dnia coś się "zepsuło". Możliwe, że poszedł zasilacz. Potem już nie próbowałem go uruchamiać bo kupiłem nowy komputer (tamten miał 6 lat). Czy spalony zasilacz mógł pociągnąć za sobą procesor ?

Gość
komentarz
komentarz

Mógł wiec jezeli ten 1.4 Ghz chodzi to musisz na nim niestety pozostac :)

dar55
komentarz
komentarz

ECS K7S5A
obsługuje tylko do 1400MHz , więć A2000 nidyrydy
id_request
komentarz
komentarz

No trudno, jak na przeglądanie internetu i posłuchanie muzyki będzie miał w sam raz ;) (nidyrydy ;) )

Gość
komentarz
komentarz
Czy spalony zasilacz mógł pociągnąć za sobą procesor ?

To zdarza się bardzo często, kiepski zasilacz ciągnie za sobą i procka i płytę główną.

dar55
komentarz
komentarz

sprawdź dokładnie wersję płyty czy rev. 1,1 czy 3,1 czy 3,1 B , każda ma inne możliwości procka

rev.1,1 ma tylko 1,4ghz, zaś 3,1b znacznie więcej

PS. dzięki uprzejmości pućka masz tu liste procków niby obsługiwanych przez płytę http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Support/C...69&LanID=16 jednak to się różni od manuala płyty , sprawdź swoją wersję biosu 

19Adolf08
komentarz
komentarz (edytowane)
obsługuje tylko do 1400MHz , więć A2000 nidyrydy

Chyba ci sie cos kolego pomyliło. Ja mialem tą płyte na starym kompie i Athlon 2000+ dygał bez problemu. To jest sprawa z procesorem a nie z płyta.

//dygał nie dygał a czytać umiesz? patrz powyższy post 

ThomsoN_MDA
komentarz
komentarz

Ta płyta główna obsługuje do 1800 !! Gdy ja wrzuciłem do niej 2000 athlona to sięspalił procek i płyta główna !! Ale jakbyś się pobawił w biosie to napewno by się udało :D wrzucić coś mocniejszego

Gość
komentarz
komentarz

Nie wiem Lotek co zrobiłeś, ale ta płyta na firmowym biosie od ECS obsługuje max Athlon XP 2600+ na FSB133MHz (266), a po wgraniu overckockerskiej wersji Biosu obsługuje wszystkie Athlony i Semprony na szynie FSB166 (333).

19Adolf08
komentarz
komentarz

A może autor powie nam jaką ma rewizje tej płyty? Otwórz obudowe i powiędzy gniazdami PCI powinno pisać.

A może autor powie nam jaką ma rewizje tej płyty? Otwórz obudowe i powiędzy gniazdami PCI powinno pisać.

sorry przez przypadek dwa razy dałem to samo.

Gość
komentarz
komentarz

Wersja płyty nie ma żadnego znaczenia! Na liście ECS (producenta płyty) jak wół są wykazane procesory Athlon 2600+ FSB133 bez względu na wersję PBC 1.1, 3.1 czy 3.1b. Jeżeli producent płyty to gwarantuje, to tak jest!

19Adolf08
komentarz
komentarz (edytowane)

No ale kolega darr sie pluje i obstaje przy tych rewizjach płyty. Dla mnie to tez nie ma znaczenia która rewizja płyty. Ja kupiłem kiedys athlon`a 1400+ na allegro. Niby cacy wyglądał miał byc sprawny bo lerzal w szafce. Wszystkie nóżki proste rdzeń idealny a tu dupa nie działa.

//te . pluć to ja się mogę zaraz

//słownik ortograficzny do ręki

//szanuj userów i nie zmieniaj nicków panie fuhrer

Gość
komentarz
komentarz

Kolega dar sprawdzał manual płyty głównej a nie listę procesorów wspieranych przez płytę główną. Potem poprawił się i wkleił link do tej listy dla PCB1.1.

19Adolf08
komentarz
komentarz

Aha. No chyba ze tak. xD

id_request
komentarz
komentarz

Hmm... pomiędzy PCI na 100% nic nie pisze ;) Z latarką nawet szukałem. Jeszcze jakieś inne propozycje miejsca :D ?

Dodam, że kolor laminatu to ciemno niebieski ;)

Gość
komentarz
komentarz

id_request, dostałeś przecież informację, że wersja PCB nie ma znaczenia. Ta płyta obsługuje max Athlon XP 2600+ FSB133. Jeżeli ten procek nie odpala, to coś z nim jest nie tak. Chociaż miałem taki przypadek, że u mnie Athlon 200)+ też nie odpalił, choć był nowy. Nie wiem od czego to zależało, bo po wsadzeniu Athlona 2200+ nie miałem problemów.

19Adolf08
komentarz
komentarz

Zaraz Ci fotke walne gdzie jest na mojej płycie.

O to ta fotka. Sorry za lipną jakość ale od k750i nie można wiele wymagac. :/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.