x-kom hosting

Dziwny kłopot z grafiką...

berbelloacm
utworzono
utworzono

Witajcie!

Sprawa ma się tak. Od paru dni (od piątku 18.07) obserwuję bardzo dziwne zachowanie grafiki mojego komputera. Na ekranie pojawiają się kreski poziome przysłaniające ekran. W początkowej fazie problemu występowały tylko na ikonkach na pulpicie oraz wokół strzałki i kursorów. Teraz problem przeniósł się na cały ekran. Ekran co chwila miga mi tymi poziomymi kreskami (nawet pisząc ten tekst). Co ciekawe, jeśli ekran 'zakreskuje' mi się na dłuższą chwilę, to po odświeżeniu pulpitu kreski znikają! Muszę też dodać, że właśnie w feralny piątek zainstalowałem program Google Earth, który przypuszczalnie mógł być przyczyną całej wpadki - nawet w jego FAQu piszą o kłopotach z grafą - zalecają uaktualnienie sterowników, co zrobiłem, ale nie przyniosło to skutku. Usunąłem więc ten program, a po usunięciu ponownie przeinstalowałem sterowniki do karty graficznej, a także directX na wersję 9. Myślałem, że to wszystko załatwi, ale nadal dupa. Zdarza się też, że podczas grania (GTA SA, Fifa08) grafika pada na łeb na szyje i trudno zobaczyć cokolwiek. Nie znam się za bardzo na grafie, ale wnioskuję, że może to nie być problem karty, ale oprogramowania, bo przecież problemu z kartą nie dałoby się załatwić przez odswieżanie, a jeśli coś by się z nią stało, to legła by od razu na całej linii...

Moja karta graficzna to ATI Radeon 9600 PRO 256mb/128bit, zresztą kupiona za namową tutejszych forumowiczów :)

Bardzo proszę o pomoc.

ps. dodałem obrazki pulpitu, bo udało mi się złapać kreski ;) Widzicie dokładnie na drugim screenie, że jest jakiś kłopot chyba z pamięcią może? bo na pulpicie został ślad po menu start, chociaż było już wyłączone...

karta.JPG

karta2.JPG

post-18533-1216850244_thumb.jpg

post-18533-1216850296_thumb.jpg

dar55
komentarz
komentarz

ładne obrazki

zacznij może od wyciągnięcia karty , przeczyszczenia jej ( styków i wiatraka) , to tak dla pewności

test

odisntaluj karte restart i niech winda zapoda swoje stery

test

sprawdź karte na innym kompie , jezeli chodzi

to format

berbelloacm
komentarz
komentarz

Dzięki. Zaraz zabiorę się do roboty i podam jak najszybciej wyniki.

Kurde.. po przeinstalowaniu sterów raz jest dobrze, raz źle... Nie mam też za bardzo gdzie sprawdzić tą kartę - w sensie - nie mam innego kompa... ma ktoś jeszcze jakieś propozycje?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.