x-kom hosting

Nagrywarka DVD

qn6
utworzono
utworzono

Chce kupic nagrywarke DVD ale nie moge za bardzo sie zdecydowac na konkretny model. Podobno ASUS-y sa dobre (choc na inne marki tez jestem otwarty). Ktore modele mozecie mi polecic. Interesowalyby mnie spore predkosci zapisu i odczytu oraz obsluga duzej ilosci formatow. Fajnie gdyby tez nie byl za glosny. I jeszcze jedno pytanie: w co lepiej celowac -w ATA czy -w SATA ? Ktore do czego jest lepsze? :blink:

suar
komentarz
komentarz

Lepiej jak zakupisz nagrywarkę na złączu SATA.

LG GH20NS10, GSA-H66N

Pioneer DVR-215D

Gość
komentarz
komentarz

Post wyżej ja radze postawic na Pioneera ja mialem w zyciu 6 LG i pelno problemow, a tego mam jzu pol roku i zera problemow w zyciu nie bylem tak zadowolony z nagrywarki i odtwarzacza cichego :)

qn6
komentarz
komentarz

Dzieki za podpowiedzi ale mam jeszcze jedno pytanie: czy kazda nagrywarka DVD moze nagrywac na dowolnych plytkach DVD? Tzn. zarowno na DVD-R SL jak i DVD-R DL oraz na DVD-5 jak i DVD-9 czy DVD-10 ? :huh:

Gość
komentarz
komentarz

DVD-10 nie pozostale bez najmniejszych problemów :)

qn6
komentarz
komentarz

A co z tymi ASUS-ami? Jakie sa? W koncu ASUS siedzi tylko w komputerach a Pioneer robi w paru innych dziedzinach...

suar
komentarz
komentarz

Obecnie posiadam LG GH20NS10 i nie mam z nią żadnych problemów. Nagrywarka nie ma żadnego problemu z odtwarzaniem płyt (nawet tych bardziej porysowanych), jest dosyć cicha. Obojętnie co wybierzesz (Pionieer lub LG) na pewno będziesz zadowolony.

Nagrywarki Asusa nie są złe, ale radziłbym Ci postawić na jakąś sprawdzoną firmę produkującą wypalarki.

Kamix
komentarz
komentarz

Nagrywarki to tylko LG.

Pierwszego miałem Lite-on'a, rozwalił sie oczywiście dość szybko, zmieniłem na LG i od tamtego czasu tylko LG i nigdy problemów :)

JSF
komentarz
komentarz
A co z tymi ASUS-ami? Jakie sa? W koncu ASUS siedzi tylko w komputerach a Pioneer robi w paru innych dziedzinach...

Przez ostatni rok Asustek produkował napędy dla Pioneera więc chyba niezłe napędy robi.

http://cdrlab.pl/news_czytaj_6688.html

A tutaj masz recenzję ASUS DRW-2014L1T

Asus DRW-2014L1T

Lewy12
komentarz
komentarz

Ja bym brał Pioniera mi LG padło już 2 razy ,ale za każdym razem na nowe wymieniali.

sword
komentarz
komentarz

Natomias moim zdaniem powinieneś wziąc LG GH20 LS15 bardzo dobra sprawdzona nagrywarka wydaje mi sie że jedna a najbardziej udanych LG ma ls i secure disc a to sie czasem przydaje wg mnie.

qn6
komentarz
komentarz

Mam tez pytanie dotyczace plyt bluray i HD DVD. Czy standardowa nagrywarka moze na takich nagrywac?

snip91
komentarz
komentarz

Zwykła nagrywarka DVD lub CD nie.

qn6
komentarz
komentarz
Zwykła nagrywarka DVD lub CD nie.

A potrafi ona chociaz czytac Bluray i HD DVD?

snip91
komentarz
komentarz

Nie. Musi być to specjalna nagrywarka.

Zwykłe DVD jest w stanie odtworzyć jedynie pierwszą warstwę płyty HD DVD.

qn6
komentarz
komentarz
Nie. Musi być to specjalna nagrywarka.

A warto w taka inwestowac? Z tego co widzialem na Ceneo to nagrywarki Bluray sa okropnie drogie.

snip91
komentarz
komentarz

Są bardo drogie i na dzień dzisiejszy raczej nieopłacalne.

qn6
komentarz
komentarz

Chyba wezme ASUS-a...

Tak sie tylko zastanawiam ktory model. Czym roznia sie modele DRW-20B1LT i DRW-20B1L ? Albo czy sie roznia DRW-20B1ST od DRW-20B1S ?

JSF
komentarz
komentarz

Podstawowe różnice

DRW-20B1LT - interjfejs SATA, technologia LightScribe

DRW-20B1L - interjfejs IDE, technologia LightScribe

DRW-20B1ST - interjfejs SATA, technologia Over-Speed Burning

DRW-20B1S - interjfejs IDE, technologia Over-Speed Burning

qn6
komentarz
komentarz
Podstawowe różnice

DRW-20B1LT - interjfejs SATA, technologia LightScribe

DRW-20B1L - interjfejs IDE, technologia LightScribe

DRW-20B1ST - interjfejs SATA, technologia Over-Speed Burning

DRW-20B1S - interjfejs IDE, technologia Over-Speed Burning

A ktory interfejs i ktora technologie bys polecil?

JSF
komentarz
komentarz

W zależności jakie masz wolne wejścia na płycie taki wybierasz interfejs. Sata jest nowszy i napęd jest podłączany wąskim kabelkiem, a IDE (PATA) szeroką taśmą. Over-speed burning to nagrywanie płyty nośnika z szybszą prędkością niż wynosi maksymalna prędkość nośnika, z jaką dany nośnik powinien być nagrywany. LightScribe to technologia pozwalająca na wydrukowanie etykiety na specjalnych płytach CD-R, DVD-R oraz DVD+R.

Wybierasz to co potrzebujesz.

qn6
komentarz
komentarz
LightScribe to technologia pozwalająca na wydrukowanie etykiety na specjalnych płytach CD-R, DVD-R oraz DVD+R.

Jak to wydrukowanie? Czyli, ze nagrywarka ma drukarke pozwalajaca na drukowanie na specjalnych plytach?

EDIT:

Ok. Wiem juz wszystko o LightScribe. Przeczytalem na Wikipedii. Niepotrzebnie zadawalem pytanie...

Ale mam jeszcze jedno: co sadzicie o modelach DRW-2014S1T , DRW-2014S1 , DRW-2014L1 i DRW-2014L1T ? Czym sie roznia juz wiem ale nie wiem czy to tylko poprzednia edycja od tych podanyh przeze mnie wyzej czy cos innego?

JSF
komentarz
komentarz

To starsze odpowiedniki. Mam w swoim komputerze DRW-2014L1T. Te nowsze są przyjaźniejsze środowisku ;) bo mają funkcję E-Green Engine, która wyłącza napęd po 2,5" braku aktywności. Jak dużo korzystasz z komputera to może przynieść wymierne oszczędności w postaci 0,015kWh energii podczas 1 godziny pracy komputera ;) na pieniądze to będzie ok. 0,5gr.

qn6
komentarz
komentarz

Zamierzam sie na DRW-20B1LT ale nie za bardzo wiem gdzie to mozna kupic? Sprawdzalem przez Ceneo, PriceGrabbera i Google Shopping ale nigdzie tego nie ma. Zna ktos sklep gdzie to mozna kupic...

Gość
komentarz
komentarz

Czemu chces zkupic ASUS'a nagrywarkę one nie są dobre akurat to jest slabosc tej firmy nagrywarki DVD??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.