x-kom hosting

pytanie o jakosc obrazu

pawel.soltysiak
utworzono
utworzono

Witam. Zamierzam kupi sobiie X360 lub PS3 .Niestety nie mam tv z HD . Czy jako obrazu w HD i bez HD znaczáco sie rózni ?? Jak ktoe niech wrzuci jakie screeeny porównawcze. Pytanko 2 . Czy na XBOX 360 premium mozna gra w HD czy ten bajer ma tylko wersja elite?? ??

ptasior360
komentarz
komentarz

Ciężko Cie zrozumieć :P ale jakość obrazu na monitorze a na telewizorze HD jest podobna.

Kamix
komentarz
komentarz
Czy jako obrazu w HD i bez HD znaczáco sie rózni ??

Zwykły TV - 640x480

HD Ready - 1280x720

Full HD - 1920x1080

Różnice? Ogromne.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Compa...onSDTV_HDTV.jpg

pawel.soltysiak
komentarz
komentarz

chodzi mi o granie na x360 . czy na zwykym telewizorze ( PAL to nie 640 X 480, cos wyzej :D ) grafika bedzie wygladac tak slabo ze ciezko to od zwyklego XBOX odróznic czy bedzie wygladac ok ? Tv mam 25 cali. Sorki za literowki jestem za granca i na anglojezycznej windzie pisze.

piku
komentarz
komentarz

E tam ogromne, weźmy pod uwagę że zwykły TV miał przeważnie 21", HD Ready zaczynają się od bodajże 27", FullHD jest natomiast przymusem w dużych TV (powyżej 37"), bo inaczej byłaby pikseloza. Jednak monitor FullHD o przekątnej 24" robi robotę, jednak z bliska wrażenia są takie jak z oglądania dużego TV FullHD (a pamiętajmy że TV oglądamy z reguły z ponad 2-3 metrów). Zależy jak daleko grasz od TV. Jak masz zwykły TV i grasz w odległości ok. 2m to jest git. Oczywiście zakładamy że nie jest to TV z Biedronki marki Akira :P No i kable też nie powinny być "z plastiku". Weź także poprawkę na to że HighDefinition jest dziś popularnym chwytem marketingowym. Wyobraź sobie że kupiłem aparat fotograficzny który robi zdjęcia w FullHD. Sprzedawca się jarał tym jak dziecko. A przecież matryca aparatu ma ponad 8 mpix i rozdzielczość zdjęć w tym trybie to ponad 3400 pikseli w poziomie (zamiast 1920 da FullHD). Chodziło tu o to że można cykać fotki w FullHD w formacie 16:9 a potem bez skalowania wyświetlać na takowym TV. Podobnie jest z innymi produktami z nalepką HD. TV HD wyświetli obraz inny niż HD, bo w końcu HD wciąż nie jest obowiązującym standardem, Blu-Ray wyświetli obraz w zwykłym PAL, konsola też. Nie daj się nabrać na marketing spod znaku HighDefinition. Reklamy mogą sprawić wrażenie że wszystko działa w tym standardzie. A co do jakości obrazu - tym się nie przejmuj. W końcu żaden średniej klasy TV nie obsłuży HD :]

  • 3 tygodnie później...
ptasior360
komentarz
komentarz

Nie no na zwykłym tv a na np crt jest duża różnica w jakości obrazu, tak jakbyś grał na xbox 1 złączonym w sli (nie no żart) ale jakość obrazu jest kiepska...Polecam podpiąć do monitora cri i jakość masz tak jak na telewizorku hd (o ile weźmiesz kabel microsoftu albo BigBena)

Keepsake
komentarz
komentarz

Ostatnio podłączaliśmy Xboxa 360 do 29" Panasonica i powiem szczerze ,że grafika dawała rade ;] A jak nie wierzycie to włączcie jakiś kanał HD na swoim CRT ;p

  • 4 tygodnie później...
B!G M00N
komentarz
komentarz

Żeby nie tworzyć nowego tematu zadam pytanie tutaj:

Interesuje mnie czy lepszą jakość obrazu otrzymam po podłączeniu Xbox360 kablem VGA czy też kablami component? Chcę go podłączyć do monitora 24" FullHD. Jeszcze go nie mam, więc sam tego nie sprawdzę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.