x-kom hosting

czy core duo znaczy x2?

Korizon
utworzono
utworzono

Witam wszystkich . nigdy nie byłem pewnie odpowiedzi na pytanie zawarte w temacie do czasu gdy nie mam zamiaru kupic lapka... i tu się was pytam czy core duo znaczy zwiększenie mocy x2. czyli jeżeli procek ma np 1,6gh i jest core duo jego moc będzie mnie więcej jak 2,8/3,0 (chodzi mi tu o wymagania gier)jednordzeniowego procka?? bo to że się tych 2 rdzeniów nie sumuje to już z forum wiem...

z góry thx za odpowiedz.

pozdrawiam korizon

sid
komentarz
komentarz

Tego się nie mnoży, będą po prostu dwa rdzenie każdy pracuje z szybkością np. 1.6ghz

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak, Duo oznacza dwa rdzenie

Wymagania podają dla procków 1-rdzeniowych i jak pisze że wymaga procka 3GHz to Core 2Duo 2GHz spokojnie do takiej gry wystarczy

Korizon
komentarz
komentarz

a i jeszcze jedno pytanie. czy wszystkie core duo mają teraz taki sam socket ? znaczy nie będzie problemów jeżeli będę chciał wymienic kiedyś tego intelka 1,6 na intelka 2,4 powiedzmy ?

Hammer
komentarz
komentarz

Core Duo,Core 2 Duo, Core 2 Quad mają tą samą podstawkę. Nie powinno być problemu, problem może się pojawić gdy płyta nie obsługuje 45nm procesorów jakimi są prawie wszystkie C2D, i Quady. W większości przypadków pomaga aktualizacja biosu

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie będzie problemu

Tylko na przykład niektóre płyty mogą mieć problemy z obsługą Quadów albo Penrynów 45nm bez aktualizacji Biosu

Korizon
komentarz
komentarz

hmm... ja z założenia będę miał procesor Intel Pentium Dual Core T2330. który wedłóg tej strony http://www.intel.com/products/processor_nu...m_dual-core.htm jest na 65nm.

i tu ostatnie moje 2 pytania i daje wam spokój. po prostu jak kupuje lapka to myślę przyszłościowo.

Core Duo,Core 2 Duo, Core 2 Quad mają tą samą podstawkę. Nie powinno być problemu, problem może się pojawić gdy płyta nie obsługuje 45nm procesorów jakimi są prawie wszystkie C2D, i Quady. W większości przypadków pomaga aktualizacja biosu
czy dual core też wlicza się do tej grupy ?

Czy procesory do lapków są inne niż do pc ?

to wszystko co chcę wiedzieć :P

Korizon
komentarz
komentarz

No głównie wyczytałem że trzeba zwracać uwage na socket T lub P

swirek
komentarz
komentarz

czy dual core też wlicza się do tej grupy ?
Tak
Czy procesory do lapków są inne niż do pc ?
Tak

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.