x-kom hosting

AGP za ok. 200zł.

Kurzun
utworzono
utworzono

Witam ;-)

Mam problemik, otóż chodzi o to, że dawno nie interesowałem się sprzętem i nie wiem co teraz oferuje rynek i co warto kupić a dziś zjarała mi się karta GF FX5500 czy jakoś tak w każdym bądź razie na AGP. I teraz potrzebuję kupić kartę za około 200zł. W co warto zainwestować? Z góry dzięki za propozycję.

snip91
komentarz
komentarz

Na początek podaj konfigurację komputera wraz z zasilaczem - potem pomyślimy nad kartą :)

Kurzun
komentarz
komentarz

To będzie tak:

Procek: Celeron D 3,06GhZ

Ram: 2048mb - dokładniej nie podam bo nie znam firmy i taktowań

Zasilacz to ModeCom 450W.

A i płyta główna to AsRock775i65PE

Chyba wystarczy. Jeżeli chodzi o gry to tylko i wyłącznie Counter-Strike aczkolwiek wolałbym jak najlepszy sprzęt za tę cenę.

A43vil
komentarz
komentarz

zasilacz feel ? czy MC ?

Może to:

Radeon HD2600XT

snip91
komentarz
komentarz
Zasilacz to ModeCom 450W.

Coś musiałeś pokręcić, bo z tego co mi wiadomo, ModeCom nie produkuje zasilaczy 450W.

Sprawdź to i powiedz czy MC, czy Feel.

Co do karty to GF 7300GT Palit Sonic GDDR3. Albo wyrwij na allegro używkę GF 7600GS GDDR3.

unitraxxx
komentarz
komentarz

a waszym zdaniem porównując 7600gs i palita słynnego i polecanego wszędzie sonica 7300gt co będzie wydajniejsze? stockowa częstotliwość pamięci ddr3 palita jest niska bo ma tylko 1000mhz effective, i 500mhz rzeczywiste, pamięci ddr2 stosowane w 7600gs mają 800mhz efektywne ale istnieją także różnice w budowie samego rdzenia graficznego , rdzeń 7600gs ma dużo więcej jednostek, tak więc jeśli user nie będzie karty podkręcał może lepszym wyjściem byłby jakiś 7600gs nawet z ddr2 :)

Kurzun
komentarz
komentarz

Tzn. mogłem pokręcić bo w życiu nie otwierałem tego komputera dlatego też nie wiem jaki jest ram i nie używałem programów typu Everest. Zasilacz to Modecom MC-400ATX.

Kurzun
komentarz
komentarz

No jeżeli chodzi o OC to nie jestem zielony i w sumie ten komputer ma dobre chłodzenie bo Artcic Cooling, które zapewne wystarczający chłód więc myślę, że podkręcanie jak najbardziej wchodzi w grę.

snip91
komentarz
komentarz

Jakbyś grafikę wywalczył to by było fajnie, ale pewnie cena wykroczy ponad 200 zł.

Możęsz przyczaić się też na to.

Kurzun
komentarz
komentarz

Mam jeszcze dwa pytanka. Co np. sądzicie o TEJ karcie no i czy bardziej się opłaca kupić tego Sonica 7300gt co ma już DDR3 czy np 7600 z 512mb pamięci lecz DDR2. ?

snip91
komentarz
komentarz
Co np. sądzicie o TEJ karcie

Tez jest dobra, ale 7300GT z GDDR3 trochę wydajniejszy. Mała różnica, ale jest ;)

bardziej się opłaca kupić tego Sonica 7300gt co ma już DDR3 czy np 7600 z 512mb pamięci lecz DDR2.

Moim zdaniem 7300GT na GDDR3 i ładnie go podkręcić :)

enter000
komentarz
komentarz

Kurzun, jak bierzesz pod uwagę Radeona PowerColor X1950 512MB AGP to oczyść skrzynke PW to ci wyślę na PW info.

Kurzun
komentarz
komentarz

Skrzynka wyczyszczona. Czekam na info ;-) Nad wyborem jeszcze pomyślę, w razie jakiś pytań będę pisał a póki co lecą plusy za wkład.

Machur
komentarz
komentarz

bierz tego 7800gs, bez prownania z 7300gt i 7600gs

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ano fajnie by było wylicytować tego 7800 GS - osiągi na poziomie 7600 GT (niższe taktowania, ale więcej TMU, PS, VS itd.) ;) Jeśli się nie uda, to IMO 7300 GT GDDR3 i kręcić.

Na X1950 Pro do tego proca nie ma co myśleć nawet. X1650 Pro GDDR3 - miałem, ale jakoś szczególnie zadowolony nie byłem. Osiągi jak w 7300 GT GDDR3 Palita (bez O/C), do tego słaba jakość tekstur (jak w całej serii X1k, ale np. w X1950 Pro jest już lepsza).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.