x-kom hosting

Podmiana karty

Marco21592
utworzono
utworzono

Obecnie mam płyte główną Gigabyte 945pl s3 z GeForcem 7600GS. Czy można do tej płyty włożyć 7600GT? Czy w ogóle opłaca się je zmieniać?

olszak
komentarz
komentarz

można ale po co? wzrostu wydajności zbytniej nie bedzie, jaka masz reszte kompa?

BlackRaven
komentarz
komentarz

Można, ale raczej nie będzie wielkiej różnicy. Napisz pełną konfigurację sprzętową, w szczególności jaki masz procesor i zasilacz.

Marco21592
komentarz
komentarz

Procek to Intel Core 2 Duo Pentium D 930 3.0GHz a zasilacz 350W. Chciałem je zmienić bo 7600GT ma normalny wentylator (a nie jakieś śmieszne rurki od pasywnego) i można go bardziej kręcić.

Akahan
komentarz
komentarz
Procek to Intel Core 2 Duo Pentium D 930 3.0GHz a zasilacz 350W.

Co to za combo?! Intel Core 2 Duo Pentium D ;) A ja mam Intel Celeron Pentium 4 Core 2 Duo Quad :P Tak serio jakiej marki ten zasilacz? Pewnie jakiś no name to i tak jest do wymiany...

BlackRaven
komentarz
komentarz

Pentium D 930 to nie Core 2 Duo! Zupełnie inna architektura. Max co możesz włożyć do tego kompa to jakiś GF 8800GS lub GF 9600GSO. Przydało by się trochę podkręcić ten procek. Jakiej marki ten zasilacz?

EDIT: Akahan był szybszy ;)

Marco21592
komentarz
komentarz

Nie znam sie na nazwach procków. Napisane jest że ma 2 rdzenie. :P A procka rozkręciłem do 3.8Ghz. Żeby sprawdzić marke to musze rozkręcić kompa czy jest jakiś program który to powie?

BlackRaven
komentarz
komentarz

No więc grafikę możesz kupić jak podałem wyżej. Jeśli zasilacz to no-name to również musisz go wymienić - np. na Modecom MC 350W, Amacrox AX400, Chieftec 400W itp.

Akahan
komentarz
komentarz
Nie znam sie na nazwach procków. Napisane jest że ma 2 rdzenie. :P A procka rozkręciłem do 3.8Ghz.

O 3,8 GHz to dobrze... Jak na taki grzejnik oczywiście, a jakiej marki ten zasilacz bo wtedy można już jakiegoś 8800GS/9600 GSO(to jest to samo) brać z powodzeniem...

EDIT: Tym razem BlackRaven był szybszy :P

EDIT2: Tak musisz rozkręcić jedną ze ścianek w obudowie, chociaż nieraz jest naklejka z tyłu komputera z nazwą producenta...

Marco21592
komentarz
komentarz

Zasilacz to Ibox DR-8360BTX

Akahan
komentarz
komentarz

Uu I-Box to dobry sposób na fajerwerki, nawet do tego kompa co już posiadasz jest za słaby, więc ja bym kupił 8800GS/9600 GSO + ModeCom MC 350 W(za 70 coś zł jest na Apollo.pl więc nie dużo)...

Marco21592
komentarz
komentarz

Hmm, zasilacz faktycznie trzeba wymienić, ale ceny tej karty na poziomie 250zł troche mnie przerażają. To najtańsza alternatywa?

Akahan
komentarz
komentarz

Na dzień dzisiejszy 8800GS/9600 GSO do najnowszych gier to takie minimum, oczywiście żeby grać płynnie w miarę wysokich detalach...

BlackRaven
komentarz
komentarz
Hmm, zasilacz faktycznie trzeba wymienić, ale ceny tej karty na poziomie 250zł troche mnie przerażają. To najtańsza alternatywa?

Jeżeli chcesz odczuć różnicę po wymianie karty to tak. Ewentualnie możesz kupić 8600GT/8600GTS, ale ona jest niewiele tańsza, za to dużo słabsza.

Marco21592
komentarz
komentarz

No wygląda na to, że będę miał te kartę z Gainwarda. Czy to dobra firma?

BlackRaven
komentarz
komentarz

Jaką dokładnie kartę? Co do Gainwarda to nie mam zdania...

Marco21592
komentarz
komentarz

No Gainward 8800GS 384mb.

BlackRaven
komentarz
komentarz
Gainward 8800GS 384mb

Chłodzenie suszarkowe niestety (brak regulacji obrotów), można to obejść kupując prosty regulator obrotów, np:

http://www.cooling.pl/silentiumpc-fanster-...rodukt,930.html

unitraxxx
komentarz
komentarz

Blackraven a jesteś pewien że ten regulator będzie pasował do złącza wentylatora gainwarda( wtyki i gniazda wentyla) bo moim zdaniem konieczna byłaby ingerencja w budowę i przeróbka z użyciem lutownicy, bowiem wtyki w regulatorze są większe niż te w karcie ;)

BlackRaven
komentarz
komentarz

Pewności nie mam, ale powinien pasować pomimo że karta/wentylator ma 2piny a regulator 3. Tak czy inaczej jak już dostanie kartę to będzie mógł to sprawdzić.

Marco21592
komentarz
komentarz

To już mi zrobi szwagier-informatyk, bo to on ją załatwia. :D

No i zakupiłem Gainword GeForce 8800GS 384 mb i dodatkowo 1 gb RAM-u i zasilacz 500W. Faktycznie, widać wyraźną różnicę. Dzięki wszystkim za dobrą radę. ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.