x-kom hosting

[Rozwiązany] Zmana procesora

Hyperband
utworzono
utworzono

Witam,

Posiadam komputer:

- płyta główna MSI K8N NEO4-F, nForce4, Phoenix – Award BIOS

- AMD Athlon 64 3000 Socket 939 Venice BOX

- kingston 4 x 512MB 400MHz DDR

- zasilacz CHIEFTEC GPS-350EB

- win xp service pack 3

Wymieniłem procesor na Athlona 64 X2 3800+ i narzekałem na bardzo niestabilną jego prace. Mianowicie przy większym wysiłku związanym z grą w bardziej wymagającą gierkę - podskakują postacie i komputer łapie zwiechy podczas gdy przed zmianą procka wszystko działało jak należy (nie robiłem formata ani nic innego z dyskami, to samo z ustawieniami biosu były zresetowane).... oprocz tego w samym windowsie pojawiały sie błędy stop czy komputer sie po prostu wieszał.

Temperatury procka podczas normalnej pracy w windowsie wynoszą ~39 stopni wiec jest to dobra temperatura. Sprawdzałem je nawet po wytężonej pracy i nie były za wysokie. Niesprawdzałem temperatur karty graficznej (Gigabyte GF 7600 GT) chociaz widzialem ze radiator grzeje jak cholera (przy dotykaniu) ale przecież zawsze było z nim wszystko ok a nie podkręcałem go - tylko wymieniłem procesor.

Może związane jest to ze złymi ustawieniami napięć? ale ustawione sa w biosie na default:/... pierwszy raz samodzielnie montowałem procesor wiec do konca nie wiem.... wydaje mi sie że wszystko jest podłączone w odpowiedni sposob...

__________________

W tej chwili zmieniłem procek z powrotem na stary i jest troche lepiej ale cos sie dalej kopie... nie ma zwiech i błędów stop aczkolwiek defekty skakania postaci dalej odczuwam ;/...

Chciałbym zeby ktos mi pomogl ustawic sprzet na amd 64 3000+ pozniej pomysle co zrobic z amd 64 x2 3800+ (chyba ze problem bedzie tkwił w tym samym).

A jak mozecie doradzcie mi co zrobic przy nowym procku jak i przy starym.

dodam że jakiś czas temu wmontowałem dwie kostki pamięci (dodałem dodatkowe 2x 512 DDR 400 MHz tej samej firmy) i dołożyłem dodatkowy twardy dysk po czym wszystko działało jak należy.

Proszę o pomoc kogoś mądrzejszego...

Z góry dzięki.

19Adolf08
komentarz
komentarz

Yyy... ja miałem Durona 800MHz przesiadłem sie z niego na Athlona XP 2000+ 1,66GHz i też miałem problemy. W takiej sytłacji tylko format bo nie zawsze sterowniki zainstalowane do starego procka bedą obsługiwały nowy. Najlepiej jest zrobic formata. Jak wsadziłeś znów starego procka to mogłeś jeszcze bardziej pokiełbasić sprawe bo Windows może zacząc szalec przez te ciągłe przesiadki. Zrób formata i tyle!

Hyperband
komentarz
komentarz

dzieki za pomoc zrobilem formata jest teraz duzo lepiej:> pozdr

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.