x-kom hosting

Xp czy 98

kumor44
utworzono
utworzono

Witam, zastanawiam się czy nie zmienic windowsa XP na 98, jeżeli zmienie na 98 to programy, gry będą działac szybciej ?

Czy wszystkie programy/gry działają na win98 ?

Lucider
komentarz
komentarz

Dużo by pisać, ogólnie mówiąc - zależy.

Naturalnie przy dzisiejszym sprzęcie sam system będzie chodził szybciej i zainstaluje Ci się zanim umyjesz zęby, nie ma wielu wodotrysków obecnych w XP więc obciążenie będzie minimalne. Ale są też minusy, przez które 98 bywa wolniejszy, np. w XP bez problemu możesz wejść w 50 podfolder (C:\folder\podfolder\podfolder2\zdjęcia\kasia\naspacerku\ukryte\xxx\niewchodzic\joke\podfolder34 ) a w 98 już po 5 podfolderze możesz iść po herbatkę zanim Ci się otworzy.

Kiedyś był problem, że programy i gry z 98 nie chodziły pod XP, teraz jest na odwrotnie widzę :P Oczywiście mogą się zdarzyć, ale zdecydowana większość nie powinna sprawiać problemów.

Gość
komentarz
komentarz

Przy sprzęcie, który masz w sygnaturze spokojnie możesz instalować XP.

Co do funkcjonalności to na pewno jest dużo lepszy niż 98, a z resztą Lucider ci to wytłumaczył.

Mikrut
komentarz
komentarz

Takie pytania zadawano sobie jak wyszedł XP teraz każdy ci powie zostań przy Xp a wtedy powiedziałby Ci zostań przy 98. Instalacja będzie szybka sam system będzie "latac' ale XP będzie lepszy nie powstają gry pod 98 tylko te w te stare tytuły sobie pograsz.

Lucider
komentarz
komentarz

No i zapomniałem wspomnieć wcześniej o stabilności, bo fakt jest taki, że 98 się zawiesza i Blue Screeny dość często wyskakują, na XP tylko czasami się tego doświadcza. Kiedyś 98 był świetnym systemem, ale z dzisiejszymi przyzwyczajeniami może być problemem w wielu kwestiach.

kumor44
komentarz
komentarz

Aha, to będę musiał pozostac przy XP :) bo chce troche przyspieszyc działanie mojego kompa, aby szybciej się włączał, programy szybciej chodziły itp. ....

Lucider
komentarz
komentarz

Sposobów na przyspieszenie XP masz setki, więc dasz radę ;)

Kamix
komentarz
komentarz

Po pierwsze na 98 nie działa dużo programów i gier.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

98 owszem, dość łatwo się wysypuje, ale za to także łatwo go potem "postawić na nogi", w przeciwieństwie do XPka, jeśli ten się wysypie ;) Wiem, bo to przerabiałem :D (mam oba systemy zainstalowane)

Zaręczam Ci jednak, że nie odpaliłbyś niemal żadnego programu na 98. Powód? Karta graficzna. Konkretniej: Radeony, począwszy od serii X1k, NIE posiadają sterowników do Windy 98, w związku z czym działałaby Ci tylko w rozdzielczości VGA (640x480 pikseli, w najlepszym wypadku 256 kolorów, chociaż możliwe jest, że 16 czy nawet 2). A zdecydowana większość programów, nawet biurowych, wymaga już co najmniej 256 kolorów (jak nie więcej) i często rozdzielczości 800x600 lub wyższej. To też przerabiałem, więc wiem co mówię ;) Aktualnie do Win98 mam po prostu drugą kartę graficzną na PCI (Radeona 9000). Do XP używam X1950 Pro (PCI-E).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.