x-kom hosting

Kursor zawiesza się podczas grania

ebi21
utworzono
utworzono (edytowane)

Mam taki problem z kompem.

Mianowicie gdy gram w jakąś gierke (fallout, CSI:LV..akurat gram) kursor od czasu do czasu łapie straszne zwiechy tnie sie nie można trafić na postać np trwa to jakies 30 sekund po czym wraca do normy na pare minut i po tych paru minutach problem się powtarza. Mam Pentium 2,4 radeona 9600 512 ramu i zawsze wszystko chodziło świetnie ostatnio przeinstalowałem windowsa ale sterowniki poinstalowałem wszystkie.

Licze na pomoc kolegów po fachu. Pozdrawiam.

Sonido
komentarz
komentarz

1) Przeinstaluj sterowniki i wgraj te, na których chodziło Ci wszystko dobrze. Jak już ich nie masz to znajdziesz tutaj odpowiednie: http://ati.amd.com/support/driver.html

2) Sprawdź grafikę czy aby napewno dobrze siedzi w slocie, ew. wyjmij ją i wsadź na nowo. Jak zakurzona to przeczyść wiatrak (radiator).

3) Stery do myszy też mogą coś blokować. Przeinstaluj je.

4) Sprawdź czy nie masz uruchomionych jakiś programów zżerających dodatkowo RAM podczas gry, być może jakiś p2p, torrent, aktualizacja antywirusa/firewalla zamula Ci grę.

Popróbuj wszystkiego aż problem zniknie.

ebi21
komentarz
komentarz

Jeżeli chodzi o stery do myszki to nigdy takich nie miałem.

Programów nie mam uruchomionych.

Punkt 1 wykonałem. Drugi również.

Problem dalej jest chodzi normalnie przez 15 minut jakoś potem zaczyna szarpac chwilke i znowu chodzi normalnie jakies pare minut i znowu szarpie.

19Adolf08
komentarz
komentarz

Jak Ci tak zamula podczas grania to weź wejdź na pulpit, wciśnij alt+ctrl+delete. Przejdź w zakładke procesy a następnie naciśnij CPU i sprawdź co najbardziej zżera Ci procka. Ja mam czasem tak że sie uruchomi jakies rudl32ll.exe czy coś w tym stylu i złużycie procka ma 100% jak to zamkne to wszystko wraca do normy.

ebi21
komentarz
komentarz

Jak gram fallout tactics to wyskakuje że falout zabiera 89-99 procent mocy procesora ! jak to możliwe. Chyba bede musial nowy komp kupić znowu.

Probowalem zobaczyc czy to czasem nie jest jakis ddl czy coś ale gierka zabiera tyle procesora.

19Adolf08
komentarz
komentarz

A jakiego masz kompa?

Sonido
komentarz
komentarz

Format wystarczy, po co nowy komp - bez przesady. Wyślij jeszcze chłopakom logi to Ci spradzą czy nie masz jakiegoś śmiecia na dysku http://www.forumpc.pl/index.php?showforum=11

ebi21
komentarz
komentarz

Intel pentium 4 (2,4)

Radeon 9600

Ram 512 SDR

karta dzwiekowa zintegrowana na płycie głównej.

19Adolf08
komentarz
komentarz

Taki sprzęt i zasłaby dla winampa? <lol2> Format powinien wszystkiemu zaradzic.

ebi21
komentarz
komentarz

Właśnie robiłem formata jakoś w piątek ;/ wczesniej problemu nie było. A formata robiłem tylko tego dysku z windą czyli d u mnie może muszę zrobić obydwu bo mam podzielone na dwie partycje. Co o tym sadzisz?

Sonido
komentarz
komentarz

Jeśli siedzi coś w systemie to format c powinien wystarczyć, możliwe że masz jakiś program na D, który zakumplował się z wirusem i to Ci zamula kompa. Jeśli masz możliwość to walnij format całkowity. Backup danych na płytki i jedziesz.

ebi21
komentarz
komentarz

Ok robie formata. Odezwe sie wieczorem. Pozatym dzieki za pomoc panowie.

Zrobiłem formata. Zainstalowałem Fallout.Stery.Itd. I problem dalej ma miejsce ;/ chyba potrzebuje dr. House'a od komputera albo nowego sprzętu

W innych gierkach to samo jedyna gierka w jakiej sie tak nie dzieje to football manager albo po prostu nie zauważyłem.

Strasznie irytujaca sprawa... :mad:

Problem robi się coraz poważniejszy nie wiem. Zacinac zaczely sie juz nawet filmy. czy strony internetowe.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.