x-kom hosting

Speedfan oszukuje ?

Duban
utworzono
utworzono

Siema,

Możecie mi powiedzieć, która temp w speedfane co wskazuje ?

W BIOSie mam zwykle koło 37-41* a w speedfanie 7-13*...

Daję link do Screena

EDIT:

Przy obciążeniu OCCT temp1 się nie zmienia, temp2 dochodzi do ok. 45* i rośnie powoli, temp3 ma już 95*, Core dochodzi do ok. 25* i rośnie powoli

Więc teraz to Temp2 to CPU? A więc co to ten Core ?

Sonido
komentarz
komentarz

SF to nie program do pomiaru temperatur. Chcieli dodatek stworzyć, ale im się nie udało. Za to SpeedFanem możesz kontrolować obroty wentylatorów.

Zainstaluj Everest, tam masz wszystkie tempy, ale nieco przekłamane np. rdzenie procka. Do CPU odczytuj z OCCT, RealTemp albo CoreTemp.

webber
komentarz
komentarz
Więc teraz to Temp2 to CPU? A więc co to ten Core ?
Core to zapewnie karta graficzna. Wejdź w speedfanie w configure > zakładka temperatures, tam przy każdej z nazwy pod "chip" będzie opisany czujnik - u mnie przy Core jest NVidia Video Card.
SF to nie program do pomiaru temperatur. Chcieli dodatek stworzyć, ale im się nie udało. Za to SpeedFanem możesz kontrolować obroty wentylatorów
W 100% się z tym zdaniem zgodzę, SpeedFan lubi przekłamywać tak temperatury jak i napięcia.

PS. Kręcisz tego BE? : >

Duban
komentarz
komentarz

webber,

wyżej niż 3.3GHz nie mogę osiągnąć :/

Ale to były pierwsze próby ;)

15 x 220 narazie tyle mam.

Co do tematu:

Narazie internet mam z laptopa siostry i długo siedzieć nie mogę (ściągać też nie).

Więc tym się później pobawię :)

swirek
komentarz
komentarz
Przy obciążeniu OCCT temp1 się nie zmienia, temp2 dochodzi do ok. 45* i rośnie powoli, temp3

W OCCT w ustawieniach mozesz sobie wybrac samemu dowolne czujniki, ktore beda pokazywac zadana przez Ciebie temperature. Sa one opisane tak ze pomylic nie sposob :)

Mattix95
komentarz
komentarz

Heh powiem tylko tyle że speedfan oszukuje często bo w biosie temp proca to 30 - 45 st. Celsjusza * a w speedfanie -20

-5 -120 Heh Nie kieruj się speedfanem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.