x-kom hosting

Kompatybilność - asusa p5q-e i geforce 8600 gt

krzysiek-7
utworzono
utworzono (edytowane)

czy jest mozliwe ze asus z geforce'm nie jest kompatybilny?

ja mam asusa p5q-e i geforce 8600 gt i cos jest nie tak, nic sie nie pokazuje na monitorze i swiatelko na nim mryga, prosze o pomoc...

olszak
komentarz
komentarz

jaki zasilacz? ta karta musi współpracować z tą płytą główną, podłączyłeś dodatkowe zasilanie? dobrze ją wpiąłeś?

krzysiek-7
komentarz
komentarz

zasilacz 430W, wszystko jest podpiete dobrze... a dodatkowego zasilania karta nie potrzebuje (nie ma wejscia)

olszak
komentarz
komentarz

podaj reszte konfiguracji, procesor itp. a jaka marka zasiłki?

krzysiek-7
komentarz
komentarz

zasialcz - seasonic 430W

procesor - core 2 quad q9300

mobo - asus p5q-e

karta gr - geforce 8600 gt od palita

2 gb ramu ddr2 800mhz

dysk 160 gb samsung

lokmen
komentarz
komentarz

jeśli to świeży komp spróbuj strzelić najpierw reset biosu.

krzysiek-7
komentarz
komentarz

a mozna prosic o inna rade?

BlackRaven
komentarz
komentarz

Sam składałeś kompa? Jeśli tak to sprawdź jeszcze raz wszystkie połączenia, wyjmij i włóż kartę graficzną, sprawdź kabel od monitora, być może coś nie styka + oczywiście restet ustawień biosu (zworką albo przez wyjęcie bateryjki na kilka minut).

krzysiek-7
komentarz
komentarz

skladalem sam, ale dla sprawdzenia sprawdzal moj kolega ktory sklada kompy i tez nie ma pojecia co jest nie tak...

resart biosa nie pomogl...

BlackRaven
komentarz
komentarz

Sprawdź kartę graficzną w innym kompie jeśli masz możliwość - być może jest wadliwa. Sprawdź również monitor i kabel sygnałowy. Możesz jeszcze wyjąć komponenty z obudowy i podłączyć wszystko "na pająka i spróbować odpalić - ja miałem kiedyś tak że rozstaw kołków dystansowych z obudowy nie zgadzał się z nową płytą - metalowy kołek dotykał ścieżek na płycie, było zwarcie i ten sam objaw - brak obrazu na monitorze.

krzysiek-7
komentarz
komentarz

karta juz wczesniej sprawdzona na innym kompie... dlatego pytalem o kompatybilnosc (lub o cos innego...)

to mozwie, ale co to zanczy na pajaka??

to znaczy wszystko lezy luzem, bez obudowy?

falcon1984
komentarz
komentarz
to mozwie, ale co to zanczy na pajaka??

to znaczy wszystko lezy luzem, bez obudowy?

Tak :P

krzysiek-7
komentarz
komentarz

kurde "na pajaka" nie pomoglo...

a wiecie czegos ie dowiedzialem, ze czesci (wszystko oproc procka i mobo) z kompa ktorego kupowalem je dzialaja na innych kompach ale razem tez nie dzialaly, byl taki sam problem jak teraz u mnie... wiec nie wiem... a i temten kompa przestal dzialac po tym jak zostal wstawiony do kotlowni w zime, przed tym dzialal a jak zostal wyjety to juz nie...

mam nadzieje ze te cenne informacje pomoga wam i mi rozwiazac ten problem...

i co ktos ma jakis pomysl?

BlackRaven
komentarz
komentarz

Wg. mnie to może być wina płyty bądź zasilacza (raczej płyty). Jeśli masz możliwość spróbuj złożyć ten zestaw z inną płytą.

krzysiek-7
komentarz
komentarz

sprawdzilem, wlozylem inna plyte - asusa p5b-deluxe... i jest to samo... a poza tym plyta jest nowa...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.