x-kom hosting

E8500 vs Q6600

Mezulek
utworzono
utworzono

Który z tych procesorów byście mi polecili gdyż zauwazyłem że ceny są prawie identyczne głownie chodzi mi o to żeby ten procesor był już na długie lata ;]

snip91
komentarz
komentarz

Do gier E8500, do programów Q6600.

Ale E8500 nie jest opłacalny, bardziej opłaca się brać E8400 - znacznie tańszy, a tylko 160 MHz mniej.

Mezulek
komentarz
komentarz

chodzi mi do gier ale również do programów tylko że nie będę miał już możliwości na wymienienie tego procesora wiec który polecacie już zebym miał na długie lata ;]

Q6600 - 490zł

E8500 - 510zł

wiec aż taka duża rożnica cenowa nie jest :)

snip91
komentarz
komentarz

Ja brałbym E8500.

Można go ładnie podkręcić i do wszystkiego wystarczy.

Sonido
komentarz
komentarz

E8500 lepszy do OC, więcej z niego wyciągniesz niż z E8400, a obecna różnica cenowa (ok.60-70zł) nie jest na tyle wysoka, zatem ja bym dołożył jeśli już zdedydujesz się na 2 rdzenie.

Jak masz zamiar wykręcić go mocno i masz do tego odpowiedni sprzęt to weź E8500, jeśli bawisz się obróbką video, graficzną to lepszm wyborem będzie Quad.

Mezulek
komentarz
komentarz

a np. jak bym Q6600 podkręcił tak do 3Ghz a E8500 tak do 3,5 Ghz to który by był bardziej wydajny... np. za 3 lata który procesor by dawał więcej możliwości :)

snip91
komentarz
komentarz

W grach będzie wydajniejszy ten, który wyżej taktuje.

BURY ZENEK
komentarz
komentarz

Proponuje ci kupić e8500 i podkręcić go spokojnie do 4 Ghz an boxie a gdy większość gier i programów wejdzie na quada to wtedy kupisz go za grosze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.