x-kom hosting

Znaki w telefonach

airdamien23
utworzono
utworzono

Dlaczego w mojej Nokii E51 mam możliwość napisania w 1 sms-ie 160 znaków a w Nokii 6500 Slide w 1 sms-ie mieści się 1000 znaków :blink: ?

Mogę ja mieć też ten 1000 ?

Proszę o pomoc

seba115
komentarz
komentarz

Tak zależy to od telefonu, ale są specjalne programy przez które możesz wysyłać SMS'y do 1000 znaków( w jednym).

Bamu
komentarz
komentarz

masz w ustawieniach coś takiego jak "znaki narodowe" ?? jeśli masz to wyłącz to

airdamien23
komentarz
komentarz
masz w ustawieniach coś takiego jak "znaki narodowe" ?? jeśli masz to wyłącz to

nie moge tego znaleść...

seba115
komentarz
komentarz

ZipSms PL - Standardowa wiadomość tekstowa (SMS) ograniczona jest - z przyczyn technicznych - do 160 znaków. Ilość ta zazwyczaj nie jest wystarczająca by pomieścić wszystko to, co chcemy przesłać za pomocą naszej "komórki". Dwaj studenci informatyki z Uniwersytetu w Karlsruhe (Niemcy) opracowali program w Javie, który pozwoli na wysłanie SMSa o długości do 400 znaków. Niestety musi mieć to strona wysyłająca i odbierająca.

http://www.chomikuj.pl/Kubus92/Aplikacje+Java/Najwa*c5*bcniejsze/zipSMSpl.jar
Bamu
komentarz
komentarz
nie moge tego znaleść...

powinno to być w ustawieniach wiadomości, albo podczas pisania smsa gdzieś w menu!

A jeśli nie będzie to widocznie nie wszędzie takie coś jest

a 1000 znaków można tez napisać w EMS - ie, zero obrazków tylko sam tekst

ziom
komentarz
komentarz

Nigdy nie zmieścisz 1000 znakow w jednym sms'ie, to tak jakbys chcial wlozyc krowę do malucha - nie da sie.

piku
komentarz
komentarz
to tak jakbys chcial wlozyc krowę do malucha - nie da sie

A ja widziałem jak się zmieściła :P Pisze przeca że o EMS-a chodzi. Ta większa ilość znaków wynika nie z cudownych właściwości samych SMSów czy komórek, to są tzw. długie wiadomości. Po prostu masz do dyspozycji 1000 (lub inną ilość, zależnie od telefonu) znaków, jeśli przekroczysz 160, jest to dzielone i wysłane bedzie w drugim SMSie - wtedy odbiorca dostaje dwa SMSy. U mnie w telefonie nie ma limitów, po prostu piszę, jak skończy się 160 znaków to telefon informuje mnie że zaczynam już drugiego SMSa.

willi2000
komentarz
komentarz

Ja w moim Sony Ericssonie K750i mogę pisać nieograniczone sms-y i jak przekrocze 160 znaków to mnie informuje, że piszę drugiego sms-a, ale nie widziałem, żeby zjadał kase jak za dwa sms-y.

A tutaj lekki OT.Kto mówi, że sie krowa do malucha nie zmieści Clipboard01_krowa_1967687.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.