x-kom hosting

Z ortografią na bakier

konsior
utworzono
utworzono

Skąd się bierze ten błąd, ęe ludzie zamiast chcę piszą chcem- spotykam takie coś nagminnie na tym forum nie licząc jużinnych błędów- sam nie jestem wolny od tzw. "byków" ale "chcem" to już przesada :)))

bizon11
komentarz
komentarz

Ja wiem skąd to się bierze :P

Od Polskich posłów :)

Dużo z nich zamiast ą mówi om a zamiast ę em :)

Np. Pokażom :P

Normalnie prawie jak po rusku :)

Ale ogólnie problem z ortografią był i zawsze będzie :) Nie wierzę by dzieci nauczyły się pisać poprawnie po Polsku...

DoGeR
komentarz
komentarz

Niektórzy tak mówią i również piszą tak :)

Nie chcem, ale muszem
:P
konsior
komentarz
komentarz

Posłowie to są barany więc nie ma się co dziwić ale forumowicze to ludzie na poziomie :)

A tak na poważnie to nikt od nikogo nie wymaga cudów ale przynajmniej to minimum

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Heh, bizon, tak na dobrą sprawę to też walnąłeś 2 "byki", bo przymiotniki pisze się z małej litery (polski, polskich) ;) Nie miej mi za złe tej uwagi, chciałem tylko pokazać, że to jest równie nagminne, co "chcem" itp. :) (ba, na innych forach da się spotkać ludzi, którzy piszą "po niemiecku", tj. wszystkie rzeczowniki dużą literą, czy też nawet takich, którzy piszą WSZYSTKIE wyrazy wielkimi literami xD)

konsior
komentarz
komentarz

Błąd nie jest równy błędowi- "nie" razem czy osobno, nie rzuca się tak bardzo jak: "ktury, chcem, itd"

cinomatic
komentarz
komentarz

konsior, Wiem nawet skąd takie pytnie o ten błąd ... widze ze jeden z uizytkowników Ci strasznie podpadł :]

konsior
komentarz
komentarz

Czy ja wiem czy ktoś podpadł czy nie- raczej nie, tylko drażnią mnie takie głupie błędy- a wystarczy tylko trochę się zastanowić a czasem wystarczy przeczytać to co się napisało. Ewentualnie można używać firefoxa, który podkreśla błędy ortograficzne

Liber
komentarz
komentarz

Też czasem walne byka, ale często w celu zmiękczenia czy cuś - np. teraz;) ale niekiedy takie byki sa uciążliwe. to fakt;)

Fafu
komentarz
komentarz

Ja tam tylko czasem robie błędy :P A jeśli nie wiem jak coś się pisze to sprawdzam w słowniku albo zastępuje innym słowem :>

olej3232
komentarz
komentarz

Nauczyłem się nie zwracać uwagi na błędy, ale to chyba był błąd! Teraz nie raz zdarzy mi się coś nie tek napisać. Wcześniej (jak jeszcze nie miałem stałego dostępu do netu) nie mialem z tym większych problemów!

Za wszystkie błędy na tym forum wielkie SORKI (mam nadzieje że nie narobiłem ich dużo) Zanim wyśle post sytaram się go jeszcze raz przeczytać żeby przejrzeć pisownie ale pewnie nie zawsze pomaga!

Fafu
komentarz
komentarz

olej3232, FF przecież podkreśla błędy, więc o co chodzi? :P

olej3232
komentarz
komentarz

Na forum najczęsciej zaglądam z pracy, a mam FF w wersji anglojęzycznej więc z podkreślania błędów nici! Musiał bym ściągnąć najnowszą wersję FF a siedzę na wymęczonym win98se i nie chce przy tym grzebać bo w każdej chwili może się wywalić! Na dzień dzisiejszy różne dziwne rzeczy sie z nim dzieją, a reinstalacja nie wchodzi w grę (zainstalowane dość kosztowne certyfikaty) więc z podkreślania błędów nici

Liber
komentarz
komentarz

Trzeba po prostu przysiasc i sie przyzwyczajic;)

olej3232
komentarz
komentarz
Trzeba po prostu przysiasc i sie przyzwyczajic;)

Tak tylko że w sieci analfabetów nie brakuje, a jak się oczytasz tekstów z błędami to mimo woli będziesz tak pisać! Ja mam pamięć fotograficzną, kiedyś wystarczyło, że napisałem wyraz z błędem i mi coś w nim nie pasowało! Od kiedy mam dostęp do netu i nie ograniczam się wyłącznie do rozmów na gadu, ta zdolność zanikła! Staram się pisać poprawnie i zanim wyśle post sprawdzić wyraz/wyrazy których nie jestem pewien, ale zajmuje to dużo czasu. Niestety nastały takie czasy, że dzieciaki wystarczająco znają obsługę komputera, a nie znają podstawowych zasad ortografii! Myślę że na tym forum wystarczyło by jak by nikt nie odpowiadał na posty z rażącą ilością błędów, dopóki nie zostały by one poprawione (ograniczył się do słów krytyki!)

*Madzia*
komentarz
komentarz

Chcecie zobaczyc prawdziwe błędy? Zapraszam na czaterię w portalu Interia. Tam to ludzie są prawdziwymi analfabetami, popełniają nie tylko błędy ortograficzne, ale również w pisowni typu: jush, rushowy, nio, cio, boshe... nic, tylko iśc i sie utopić. :/

olej3232
komentarz
komentarz
ale również w pisowni typu: jush, rushowy, nio, cio, boshe... nic, tylko iśc i sie utopić. :/

A moim zdaniem to jest fatalny wpływ języka angielskiego! Inteligętni inaczej naoglądają się bajek rodem z USA, kolorowych filmów mówiacych o pięknym życiu w stanach i starają się upodobnić Polskę! Szkoda że na filmach nie pokazują slamsów i ludzi mieszkających w barakach, bez podstawowych środków do życia! (jest jak wszędzie podział na biednych i bogatych!)

P.S "Inteligętni" zostało celowo napisane w ten sposób

*Madzia*
komentarz
komentarz
Jak chcecie sobie poczytać to zapraszam na różne blogi:

http://sweet-lola.blog.onet.pl/

Wyszukajcie sobie w google słit blogaski :P

http://cukierkoffa.toplista.pl/

:563: i już mi sie mdło zrobiło od tych "słitaśnych" blogasków :/ To juz jest chyba raczej prowokacja.

zeniTh
komentarz
komentarz

jak widze niektore aukcje jak ludzie pisza np "samochud ktury byl urzywany przez dziesienc lat" to odrazu z nich wychodze bo widze brak jakiejkolwiek wiedzy na temat podejscia do klijenta a wiecej tematow marketingowych :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.