x-kom hosting

Intel® Core 2 Duo E6550

KK811
utworzono
utworzono

Mam takie pytanie...

Czy jeżeli procesor jest dwurdzeniowy to jego Ghz są powiększony x2??? Bo zastanawiam się nad kupnem procesora Intel® Core 2 Duo E6550 i nie wiem ile on ma dokładnie Ghz

Z góry dzięki :)

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie, on ma dwa rdzenie, czyli tak jakby dwa osobne procki ze sobą współpracujące, każdy mający 2.33GHz

Radzę dołożyć o E6750 albo E8200

KK811
komentarz
komentarz

Czyli razem 4,66??? Czy źle to rozumiem?

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie, tego się nie sumuje

Dwa osobne procki, każdy po 2.33 GHz

A nie sumujemy bo rdzenie są osobne

KK811
komentarz
komentarz

Ale wtedy opłaca się kupić dwurdzeniowy czy kupić normalne ale wtedy 3,3???

Gość
komentarz
komentarz
Dwa osobne procki, każdy po 2.33 GHz

Wedlug tej wypowiedzi procek powinien miec nie 2,33 Ghz tylko jesli to sa dwa jakby oddzielne procesory powinien miec 4,66 Ghz na prosty wiesniacki rozum tlumaczenia tej osoby.

Ebola
komentarz
komentarz

Sa to dwa rdzenie ktory pracuja osobno..kiedy trzeba pracuje jeden a kiedy trzeba to pracuja dwa, wspieraja sie. Tych wartosci ghz sie nie dodaje...4,66??!!! to sobie moga pisac na allegro ale tak naprawde tego sie nie sumuje. :)

E6550 na 2.33ghz a nie 4.66ghz...

Dołóż do E8200 jak wspomniał Falcon...

Gość
komentarz
komentarz

O takie wytłumaczenie mi chodzilo właśnie bo włąśnie tak ja to rozumiałem i rozumiem :)

KK811
komentarz
komentarz

No teraz cosik już zrozumiałem tylko jeszcze jedno pytanko mam: Czy jeżeli gra lub program potrzebuje procka 2,66GHZ to ten wystarczy czy jednak jest za słaby?

falcon1984
komentarz
komentarz

Wymagania gier podają dla procków jednordzeniowych więc dwurdzeniowy 2.33GHz spokojnie wystarczy bo dwa rdzenie spokojnie sobie z tym poradzą :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.