x-kom hosting

Partycje

Pieron
utworzono
utworzono

Mam dysk ktory zlozyl mi na filmy a teraz chce go uzywac, i chcialem stworzyc na nim trzy partycje. wjaki sposob mam to zrobic?? Czy da sie przy instalowaniu na nim windowsa czy musze miec jakis inny program do tego??

Within
komentarz
komentarz

No najpierw musisz go sformatować ^^

odpalasz XP'ka przez BOOT'a

tam dajesz zgadzam sie na warunki itd jak przy instalacji. Musisz obserwować pasek na dole ekranu, gdzie wyświetlone są informacje na temat przycisków jakie musisz wcisnąć,aby coś osiągnąć(TAK JAK PRZY INSTALACJI XP)W pewnym momencie wyświetlą się informacje na temat aktualnych dysków. W tym momencie w owym pasku będzie opcja utwórz partycje, formatuj i coś tam jeszcze. Musisz zaznaczyć dysk, na którym chcesz to zrobić. Pamiętaj tylko, żeby zostawić na dysku tak z 1Gb wolnego(nie podzielaj wszystkiego co do Mb!)

Fafu
komentarz
komentarz

Lepiej ściągnij sobie Partition Magic 8 ! ! !

cinomatic
komentarz
komentarz

Nie obrazajac Within'a, ale on podal ci sposób " do okoła" ... Bio bardzo dlugi... Najlepiej bedzie jak zainstalujesz sobie Partition /magic i programem zrobisz sobie partycje a pozniej sam program za ciebie poprzenosi pliki ktore bedziesz chcial gdzies tam na partycjach zapisac ...

Within
komentarz
komentarz

No ale wykonywanie moim sposobem jest bezpieczniejsze i mi nie zaprzeczysz xP

cinomatic
komentarz
komentarz

Spox Jasne ze .. Bezpieczne ,.... to to jest tylko ze straci wtedy wszystko co ma... :)

Within
komentarz
komentarz

no dlatego jest to leprze :)

bo jak przesuniesz partycje z jakimiś plikami na HD to może ci porozrzucać je.

spoko2
komentarz
komentarz

Podłącz dysk do komputera (sądząc z opisu do tej pory używałeś go jako przenośny) następnie wchodzisz w panel sterowania - narzędzia administracyjne - zarządzanie komputerem - zarządzanie dyskami. Tam zobaczysz swój dysk który możesz podzielić na partycje ( musisz kliknąc na nazwę dysku prawym przyciskiem.usunąć z niego partycje a następnie założyć na nowo) Zakładasz podstawową na której będzie windows i rozszerzoną na której ustawiasz dyski logiczne. Później odłączsz dysk i masz gotowy do pracy.

Trinitrotoluen
komentarz
komentarz

Tylko oczywiście za Partition Magic trzeba "zapłacić" żeby coś się dało zrobić :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.