x-kom hosting

Intel Pentium D, 830 3ghz

niringe
utworzono
utworzono

Witam,

Nie wiem czy wybralem dobry dzial jesli nie prosze o przeniesenie, a wiec mam z procesorem wymienionym w tytule wielki problem, poniewaz procesor ten strasznie mi sie grzeje. Zmienialem nie raz pastee termoprzewodzaca, kupilen nowy radiator czyscilem kompa kupilem nowy zasilacz i nic.

Procesor przy odpalenu lepszej gry czyt. np. Battlefiled 2 na srednich detalach po kilkunastu minutach osiaga temperature okolo 60 stopni co powoduje spadek fps w grze i ogolne zamulanie komputera.

Dodam, ze swiezo po nalozeniu pasty problem mija na jakies kilka dni po tym okresie dzieje sie to samo.

Doradzcie mi co mam robic kupowalem juz trzy rozne pasty termoprzewodzace (nie drogei jakies po 5-8 zl nie wiem czy to moze byc tego wina)

dziekuje i pozdrawiam

@down

Tak, jestem pewien .Wiem, ze ten procesor jest jaki jest ale nie mam pieniedzy na lepszy. Wszystko inne sprawdzalem w kompie i tylko smarowanie procka na nowo pasta pomaga ale nie mam zamiaru tego robic co tydzien..

@Kamilpod

Wiesz jak dla mnie moze on miec nawet 100* aby tylko mi nie utrudnial zycia.

A tak nie moge nawet pograc spokojnie..

webber
komentarz
komentarz

Mawia się, że Pentiumy D to grzejniki a nie procesory, jesteś pewien, że to temperatura jest sprawcą problemów? 60* w stresie to dobra temp. jak na niego.

kamilpod
komentarz
komentarz

Róniez mialem tego procka i takze 60* w stresie.

Hammer
komentarz
komentarz

Komputer z Pentiumem D mam w pokoju obok, podobne temperatury a nawet wyższe notował mi ten procek w stresie to chyba normalka

localh0st
komentarz
komentarz
Procesor przy odpalenu lepszej gry czyt. np. Battlefiled 2 na srednich detalach po kilkunastu minutach osiaga temperature okolo 60 stopni co powoduje spadek fps w grze i ogolne zamulanie komputera.

Może to nie wina procesora, a systemu? Czy tak samo się dzieje na innej instalacji systemu? Wyczyściłbym rejestr, i monitorował procesy zużywające moc komputera.

niringe
komentarz
komentarz
Może to nie wina procesora, a systemu? Czy tak samo się dzieje na innej instalacji systemu? Wyczyściłbym rejestr, i monitorował procesy zużywające moc komputera.

"Wyczyściłbym rejestr, i monitorował procesy zużywające moc komputera"

Sorry nie znam sie na tym wiec takiego czegos nie robilem.

Gość
komentarz
komentarz

Mam Pentiuma D "925" 3GHz i w spoczynku mam ~41*C w stresie ~53*C .Przy chłodzeniu boxowym i "oryginalnej" paście termoprzewodzącej.

Doradzcie mi co mam robic kupowalem juz trzy rozne pasty termoprzewodzace (nie drogei jakies po 5-8 zl nie wiem czy to moze byc tego wina)

Kup dobrą paste za 20-30zł np: Zalman ZM-STG1 , Arctic Silver 5 i nanieś odpowiednią warstwę. Wentylator nastaw na max obroty i wtedy sprawdż temp.

thekrecik
komentarz
komentarz

ojjj wylacz w biosie mistrzu THERMAL THROTTLING jakos tak sie to nazywa , jest to mechanizm ktory spowalnia procesor gdy ten osiagnie jakas tmp zeby sie schlodzic :) , po jedno to dobrze bo Ci fps niebedzie spadac ale z innej strony patrzac to niewiadomo jak to bedzie dalej z tmp proca, takie spadki wydajnosci to czesty problem pentiumow 'D' :) pierwsze co robilem jak siadalem do takiego kompa to wylaczenie tej opcji :)

niringe
komentarz
komentarz
ojjj wylacz w biosie mistrzu THERMAL THROTTLING jakos tak sie to nazywa , jest to mechanizm ktory spowalnia procesor gdy ten osiagnie jakas tmp zeby sie schlodzic :) , po jedno to dobrze bo Ci fps niebedzie spadac ale z innej strony patrzac to niewiadomo jak to bedzie dalej z tmp proca, takie spadki wydajnosci to czesty problem pentiumow 'D' :) pierwsze co robilem jak siadalem do takiego kompa to wylaczenie tej opcji :)

Przykro mi ale nie znalazlem niczego takiego, pewnie jest to moje przeoczenie ale slabo sie znam na takim czyms jak bios i te sparawy.

Jedyny co znalazlem powiazanego z Thermal to CPU Internal Thermal controle i ustawione na Auto.

thekrecik
komentarz
komentarz

no to jest to cos takie , wszystko co ma THERMAL , i CPU i CHIPSET jest ograniczeniem , takie sa uroki pentiumow opcja DISABLED jest wskazana w takim wypadku podaj dokladnie jaka masz plyte to poszukam na necie instrukcji i zajrze jak to w biosie tam wyglada :)

niringe
komentarz
komentarz
no to jest to cos takie , wszystko co ma THERMAL , i CPU i CHIPSET jest ograniczeniem , takie sa uroki pentiumow opcja DISABLED jest wskazana w takim wypadku podaj dokladnie jaka masz plyte to poszukam na necie instrukcji i zajrze jak to w biosie tam wyglada :)

Moja plyta głowna - Asus P5L 1394

kamilpod
komentarz
komentarz
Mam Pentiuma D "925" 3GHz i w spoczynku mam ~41*C w stresie ~53*C .Przy chłodzeniu boxowym i "oryginalnej" paście termoprzewodzącej.

te temp nie sa zbyt wysokie jak na Pentiuma D.

thekrecik
komentarz
komentarz
Moja plyta głowna - Asus P5L 1394

wiec w biosie wchodzisz w advanced -->cpu configuration i tak opcje internal thermal control ustawiasz na disabled

taksamo opcje intel speedstep technology ustawiasz na disabled ona tez obniza szybkosc proca po tej operacji juz nie powinienes doswiadczyc tych przykrych objawow

jakies pytanka czy cos wal smialo na gg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.