x-kom hosting

Głośne Akimbo!

sebek77
utworzono
utworzono

Padła mi niedawno karta EVGA gf8800gt 512mb. Dostałem w ramach reklamacji EVGA gf8800gt 1024mb z chłodzeniem Akimbo. Przed zainstalowaniem sterowników z płyty wszystko było ok. Przy starcie chwilowy wzrost obrotów wentyla na karcie potem cisza. Po instalacji sterów wentylator chodzi na maxa cały czas. Tak jakbym pod biurkiem miał suszarkę do włosów! Ściągnąłem z nvidi program nTune i jest opcja do zmniejszania obrotów wentyla. Przy ok 50% jest cichutko. Cóż z tego jeśli po restarcie systemu jest to samo. Za każdym razem muszę ręcznie obniżać obroty żeby było cicho. Zaznaczam, że po zmniejszeniu temperatura karty wzrasta zaledwie o 4-5 stopni także jest bezpiecznie. Czy jest jakiś program który by obniżał obroty wentylatora na karcie automatycznie zaraz po starcie systemu. Proszę o pomoc

falcon1984
komentarz
komentarz

Spróbuj RivaTuner jeszcze.

W nTune chyba można wymusić , żeby przy starcie systemu zmieniał ustawienia, a jak nie to popróbuj Rive i przenieś ją do Autostartu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.