x-kom hosting

który gf lepszy ?

konso
utworzono
utworzono

Witam

miałem zainstalowaną w kompie grafę GF 7600 GT firmy gainward 256Mb 128 bit zamieniłem ja na karte GF 8600 GTS 256MB 128 bit firmy gigabyte.

Ta pierwsza teoretycznie słabsza osiągnęła na 3dmarcu 03 13493 punkty natomiast po włożeniu tej drógiej 3dmarc pokazywał tylko ponad 11000

jak to mozliwe ???

i drugie pytanie: moze sprzedać oby dwie i kupic coś innego?? jak tak to co za przystępną cene oczywiście :)

proszę o podpowiedzi

pozdrawiam i z góry dzięki.

Akahan
komentarz
komentarz

Po 1 procek mógł ograniczać i słabiej wyszło, po 1 jaki procek, po 2 jakie zasilacz to Ci powiemy co możesz kupić jak sprzedasz obie :P

konso
komentarz
komentarz

zasilacz FEEL II 350, procek core 2 duo 4300 (2x 1.8 ghz)

Kruszyna
komentarz
komentarz

ponieważ 8600 to pomyłka!!!

sprzedaż kart to dobry pomysł, ja bym polecał zakup gf9600GT tylko wtedy musiałbyś zmienić zasilacz chciasz na modecom mc 400w

konso
komentarz
komentarz

No ale jeśli chodzi o te dwie karty to która jest w rzeczywistości lepsza ??

falcon1984
komentarz
komentarz

Zasilacz masz za słaby to raz

Dwa to podkręć procka na 2.5GHz chociaż (kosmetyczny overclocking w zasadzie :P)

Kruszyna
komentarz
komentarz

procka podkręcenie ważne, ale nawet wtedy nie uzyskasz zadowalających wyników, sprzedaj obie karty i zakup przynajmniej Leadtek Winfast GF9600GSO 384MB DDR3 (192bit ) cena w emarket to 277zł a wydajność napewno podskoczy

falcon1984
komentarz
komentarz

Bez przesady, ma tego 8600GTs to i tak pogra we wszystko

Problemem jest tu niewydalający zasilacz + brak overclockingu procesora i przez to blokowanie grafiki

konso
komentarz
komentarz

zasilacz to nie problem moge kupic nawet dzisiaj np chieftec 450 w komputroniku maja po 165 złotych

problem leży w overclokingu (nigdy tego nie robiłem)

mam płyte abit ip35e

falcon1984
komentarz
komentarz

Chieftec 450W to koszt 120-130zł w normalnym sklepie

A ten procek E4300 to akurat "król overclockingu", sam go mam i kręcą się one jak diabli

Wystarczy tylko że ustawisz w biosie FSB na 277 (podkręcenie na 2.5GHz) i powinno ruszyć nawet na AUTO napięciu, jakby co to można zmienić na default 1.325V i wtedy już na pewno

Do tego pamięci dobrze w Biosie ustawić (napięcie + timingi)i będzie super

Płytę masz kozak do O/C więc jest git ;)

konso
komentarz
komentarz

czyli jak zmienie zasilacz i podkręcę kompa to ta 8600 Gts powinna w 3d marcu przebić tą 7600GT ??

falcon1984
komentarz
komentarz

Moim zdaniem powinno wtedy śmigać idealnie, o wiele szybciej niż na 7600GT

konso
komentarz
komentarz

a mogę kupić zasilacz feel III 500W ??

falcon1984
komentarz
komentarz

Sugeruje jednak wziąć Chiefteca, poszukaj w innych sklepach, powinieneś kupić za 120-130 zł

konso
komentarz
komentarz

a ten feel nie uciągnie ??

falcon1984
komentarz
komentarz

Powinien uciągnąć, ale osobiście tej marce nie ufam zbytnio

Dołóż do Chiefa, warto ;)

Machur
komentarz
komentarz

uciagnac uciagnie. ale nie maja one dobrej opini. Jak nie odrazu, to w najblizszym czasie lepiej zmienic.

konso
komentarz
komentarz

Po podkręceniu procka i zmianie zasilacza dziwna rzecz się stała:

karta GF 8600 Gts - spadły wyniki w 3d marcu z 11000 na 10000

karta gf 7600 GT wzrosły z 13000 do 15000

juz nic z tego nie kapuję

aha jedna uwaga w tym 8600 GTS jest chłodzenie silent pipe 3 ale karta miała po teście temp ponad 82 stopnie

może ta karta jest walnięta ??

proszę o podpowiedzi

Xilomion
komentarz
komentarz

Zdarza się. Sprawdź jak gry chodzą a nie 3DMARK'i. Miałem tak że na 8800GT od Asus'a było prawie tyle co na 8600GT. Po prostu może być felerna.

falcon1984
komentarz
komentarz

Skoro po teście miała 82C to w teście mogła mieć nawet 100C

Sprawdź do ilu się nagrzewa w AtiTool ---> Show 3D View

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.