x-kom hosting

Problem z kartą graficzną

Xilomion
utworzono
utworzono

Witam drogich forumowiczów!

Posiadam kartę EVGA SSC 9600GT 512MB. Jej dane techniczne to:

Pixel\VertexShader 64 zunifikowane

Wielkość pamięci 512 MB

Typ zastosowanej pamięci GDDR3

Taktowanie rdzenia 740 MHz

Taktowanie pamięci 1 950 MHz

Szyna danych pamięci 256 bit

Przepustowość pamięci 62 GB/s

RAMDAC 400 MHz

Jest to wersja fabrycznie przetaktowana, przeze mnie nie podkręcana. W grach, FIFA08, Wiedźmin, CoD4, Crysis, karta działa, działa i nie działa. Wentylator zaczyna latać jak głupi, obraz się robi czarny, i zero reakcji. Po resecie wszystko ok. Temperatury, nie są duże, jakie dokładnie to nie mogę sprawdzić, bo jest u kolegi, on zobaczy jak u niego będzie. Próbowałem kilka różnych sterowników, nic to nie dało. Wczoraj zamontowałem starego wysłużonego X1600Pro, i przetaktowałem go w górę (ATI Tool), i dokładnie takie samo zachowanie. Obraz gaśnie, itp. Na szczęście on zresetował rdzeń i wrócił do normalnych taktów i wszystko ok. Jak będę miał EVGE z powrotem to ją wrzucę, do kompa i obniże taktowanie, o kilkanaście MHZ.

Czy to może być, że karta jest przetaktowana? Czy jest jakaś inna opcja?

Zasilanie podpięte, karta wyczyszczona, wszystko inne sprawne.

Pozdrawiam, i z góry dziękuję.

Akahan
komentarz
komentarz

Po prostu EVGA musiała przesadzić z prze taktowaniem karty, obniżaj i testuj i zostaw wtedy kiedy będzie stabilna...

przemorski
komentarz
komentarz

Jeżeli jest to karta fabrycznie przetaktowana to nie obniżaj tylko idź z reklamacją. Kupując fabrycznie podkręcone karty kupujesz również gwarancję na to, że w wyższych taktach karta też będzie dziłać stabilnie.

Xilomion
komentarz
komentarz

To chyba dobrze. W całej Polsce komputronik nie ma drugiej sztuki... :). Sprawdzę czy to to jutro, i chyba pojadę do sklepu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.