x-kom hosting

AMD a Intel , odpowiedniki

janusz19
utworzono
utworzono

Chcialbym zaczerpnąć trochę info na temat odpowiedników danych procesorów intela , odpowiedników wydajnościowych AMD.

E2160 =

E8200 =

E8400 =

Gość
komentarz
komentarz
E2160 =

4200+/4400+

E8200 =

E8400 =

Nie ma.

>PePeK<
komentarz
komentarz
4200+/4400+

Nie ma.

Zgadzam sie jesli juz 8xxx to amd tylko 6xxx

Gość
komentarz
komentarz
juz 8xxx to amd tylko 6xxx

Oj nie, e7200 jest tak samo wydajny co 6400+

janusz19
komentarz
komentarz

A który procesor od AMD jest najbliżej wydajnościowo do 8400 intela ??

yoho
komentarz
komentarz

brak takiego. Jedynie może, któryś z 4 jajowych ale nie opłaca się ich brać.

Ebola
komentarz
komentarz

AMD zostalo sto lat za murzynami... najlepszy dwojajowy x2 6400 moze ewentualnie rywalizowac z E7200 ale i ten go czesto wyprzedza. A co do czterordzeniowych prockow AMD to moim zdaniem totalny niewypal...wypucili kilka modeli a chyba zaden nie jest szybszy od najzwyklejszego Q6600 od Intela.

janusz19
komentarz
komentarz

no o to mi chodziło , w takim razie x2 6400

btw są lepsze od x2 6400 z 3 i 4 rdzeniowych AMD ?

Ebola
komentarz
komentarz

Tak... i to znacznie.

Kamilrtk
komentarz
komentarz

Witam,

Jest ko mój pierwszy post wiec witam wszystkich serdecznie.... :)

Do sprawy panowie ostatnio zmieniałem komputer i kolega polecil mi procesor Inter Core2 Duo E7200 a mój budżet był ograniczony co to złotówki.... ;) I oczywiście mi brakło aby kupić tego Intela i kupiłem AMD Athlon 64 X2 5200.... Bo z kupieniem Inteal wiąże się droższa płyta główna a ja kaski nie miałem i kupiłem tego AMD i płyte główną Asus M2N nForce 430 MCP. Wszystko z AMD wyszło mi taniej wiec wybrałem tego AMD i te plyte... I mój kolega jest tak strasznie wkurzony że kupiłem twego AMD a nie Intela. Ja mam do Was profesjonalistów pytanko czy jest aż taka straszna, gigantyczna różnica między tymi prockami...?? Ja oczywiście nie potrzebuje komputera "rakiety"... czy ten AMD jest aż taki strasznie do du***y...??

Pozdrawiam Kamil

janusz19
komentarz
komentarz

czyli bardziej opłaca się kupić te 3 rdzeniowe i 4 rdzeniowe od x2 6400 ?

Najlepszy 2 rdzeniowy od AMD. Hmm ciekawe czy jest lepszy od E2160 na 2.8 ghz po o/c.

@ Kamil

jeżeli nie potrzebujesz dużej wydajności nawet tego nie odczujesz. Chodzi o statystyki , ja się dopytuje bo się na AMD nie znam , ale wiem że AMD są gorsze od Intela. Na testach na pewno , ale aż tak tego nie odczujesz

Ebola
komentarz
komentarz

Różnica miedzy X2 5000 a E7200 jest dosć spora...

janusz19...co do prockow to źle zrozumialem twoje pytanie ;)

3 i 4 rdzeniowce AMD sa nieopłacalne..wogole jesli mozna to nie inwestowac w AMD ( jak narazie) a jeśli ktos juz ma mobo do tych prockow to max X2 6400 ...

E2180@ na ok 2.8-3.0 bedzie wydajniejszy od AMD x2 . Przy podkreceniu na ok 3.4ghz AMD zostaje juz daleko z tylu...

Gość
komentarz
komentarz

To zalezy do czego komputera uzywasz, ale wiem, ze w grach jak sie anwet ma dobra grafike to miedzy AMD dwurdzeniowym a Core2 Duo mozna odczuc roznice od 5010% bez jakis tabel testowych. Moj znajomy ma tego 5200+ i grafike radeon z seri 4xxx i o dziwo Bioshock chodiz mu w 1024x768 z ustawieniami an full pod XP gorzej niz u mnie mimo, ze mam starsza grafike. Odczuwa sie tio glownie przy obracaniu glowa w grze.

janusz19
komentarz
komentarz

Wiem że się nie opłaca AMD , chciałem się tylko zorientować co do modeli. Dzięki.

Mam zamiar kupić 8400 do kompa , tylko jeszcze muszę dobrać płytę , tanią , z dobrym chipsetem , z SLI x16 x16 , z dobrym o/c ;) moze masz pomysly ?

aktualnie mam foxconna p35a-s ale on ma cf i x16 x4

Ebola
komentarz
komentarz

chipset SLI i dobre OC...jedno wyklucza drugie. Chyba zę coś z i780 albo i790 ale te płyty sa bardzo drogie.

Z tańszych ta jest bardzo dobra. http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Mic...pelny,id,55678/

janusz19
komentarz
komentarz

miałem na myśli chipset X38 lub X48 intela z obsługą SLI ale żeby było to przynajmniej 2 x16. W dobrej cenie , z dobrym o/c , zasilaniem itp.

Ebola
komentarz
komentarz

x38 i X48 nie obsluguja SLI tylko CrossFire

SLI- GeForce nVidia

CrossFie- ATI Radeon

tylko chipsety nVidia obsluguja SLI....a jaka masz , czy bedziesz mial karte? ( karty)

EDIT: napisz na przyszłosc bo musze juz iść :P

Jeśli chcesz kupic GeForcy i spiac je w SLI to płyte weź taka jak podalem wcześniej w linku Microstar P7N Sli Platinum

A jeśli bedizesz bral Radeony to do CrossFire weż Asusa P5E albo DFI LanParty DK X38-T2R...zalezy ile bedziesz mial kasy.

janusz19
komentarz
komentarz

bo ja źle się wysłowiłem chodziło mi o 2 sloty x16 xD

pisząc SLI miałem na mysli rowniez CF xD

Jeszcze nie wiem jakie będę miał karty , wezmę raczej na cf bo kartę myślę że 4870x2 wezmę...

Gość
komentarz
komentarz
wezmę raczej na cf bo kartę myślę że 4870x2

4870x2 nie wymaga dwóch slotów pci-e

janusz19
komentarz
komentarz

tak ale nie jestem pewien czy ją wezmę , jeżeli bym wziął płytę z jednym slotem x16 a drugim x4 to w przyszłości jeżeli chciałbym zmieniać kartę grafiki musiałbym zmieniać również płytę główną . nie ma sensu brać płyty na SLI skoro są droższe więc lepiej wziąść CF.

Anonim1
komentarz
komentarz

Kentsfield nie ma lepszych od nędznego Quada6600?

...

Idąc dalej tym tokiem rozumowania :D

Do 3.0 GHz np. E2160 potrzeba Athlona taktowanego na 3.2GHz.

Piszecie zagadnienie "testy", a może coś bliżej? Bo Athlony też biją Intela w niektórych testach.

W 6400+ poprawiono wydajność i jest ona lepsza w porównaniu do innych modeli.

F1OLEK
komentarz
komentarz

Ja na swoim 5200+ mam 3.1Ghz i Intel mnie może w d..e pocałować. Intela nie znosiłem, nie znoszę i nigdy nie będę lubić. W AquaMark 03 mam 14k na CPU, Crysis na max detalach przy AAx4 i 1280x1024 pięknie chodzi przy HD4850. Więcej mi do szczęścia nie potrzeba. A nawiasem to AMD jest o wiele tańszy od Intela.

bakus77
komentarz
komentarz

witam , mam małe pytanko: czy procesor intel dual core E2180 ~ 2,8 Ghz ( po o/c ) bedzie dużo wydajniejszy do Athlona 64 x2 5200 + ??

Gość
komentarz
komentarz

Dużo to nie, ale będzie wydajniejszy.

sid
komentarz
komentarz
W AquaMark 03 mam 14k na CPU

to ile pkt w Aqua marku ma grafa??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.