x-kom hosting

czy pamięc ram ddr2 będzie pasowała do karty graficznej ddr3?

Matistar
utworzono
utworzono

Mam zamiar kupic kartę graficzną (MSI GeForce 9600 GT OC 512MB DDR3 256bitPCIe od SS) i mam płytę główną (MSI K9N Neo nForce 550 ddr2) z pamięciom ram 512 mb i mam pytanie czy mam kupic inną do tego płytę główną i pamięc ram ??? i czy pamięc ddr2 będzie sięzgadzac z k.graficzną ddr3??

falcon1984
komentarz
komentarz

Będzie pasowało, gdyż pamięć RAM nie ma nic wspólnego z pamięciami na karcie graficznej

Więc RAM DDR2 i grafika DDR3 to jak najbardziej ok połączenie

Akahan
komentarz
komentarz

Boże 11291781783 było mówione BĘDZIE PASOWAĆ!!! Ale masz tylko 512 ramu, a jaki zasilacz i procek bo 9600 GT z tego co widzę będzie się nie opłacać, bo będzie ograniczana, a zasilacz tez będzie pewnie do wymiany bo jakiś no name pewnie...

webber
komentarz
komentarz

Karta może mieć nawet GDDR5, wszystko będzie działać - pamięć operacyjna nie ma nic wspólnego z pamięcią karty graficznej.

Matistar
komentarz
komentarz

bardzo dziękuje za odpowiedzi a mam procesor AMD ATHLON 64 AM2 3200 AM2 2.0GHZ/L2 512 MB/1000FSB BOX , a czy mam zmienic płytę główną bo moja obsługuje tylko ddr2 a znalazłem takom co obsługuje ddr2 i ddr3 (Gigabyte GA-EP35C-DS3R P35 DDR2/DDR3 Gwa36m) kupowac czy zostawic takom jakom mam?? bo mam 720 zł przeznaczone

swirek
komentarz
komentarz

Nie zmieniaj plyty, zostaw to co masz. Kup grafike z pamiecia DDR3 i bedzie dzialac :D

EDIT: 9600GT to bardzo przyzwoita karta :)

thesior
komentarz
komentarz

Są to rzeczy od siebie nie zależne czyli jeżeli płyta obsługuje ddr a karta ddr2 lub odwrotnie to nie jest problem ,ponieważ prędkośc karciochy nie zależy od predkości pamięci płyty tylko od prędkości swojej pamięci.

Matistar
komentarz
komentarz

a jakom byście mi poradzili k.graficzną 512 mb od 300-500 zł dobrą jakąś plz? ?

falcon1984
komentarz
komentarz

Radeon HD4850

Jaki masz zasilacz i procesor ?

Matistar
komentarz
komentarz

a gdzie się patrzy jaki jest zasilacz a procesor mam AMD ATHLON 64 AM2, 3200 AM2 2.0GHZ/L2 512 MB/ 100FSB BOX

swirek
komentarz
komentarz

a gdzie się patrzy jaki jest zasilacz
Patrzy sie na naklejke na boku zasilacza (otworz obudowe i sobie spisz)
ATHLON 64 AM2, 3200 AM2 2.0GHZ/L2 512 MB/ 100FSB BOX
Uuuu to malo bedzie dla HD4850... Jakis 8800GT bedzie mysle ok.
falcon1984
komentarz
komentarz

8800GT też będzie za mocny pod ten procesor

Matistar
komentarz
komentarz

a jaki procesor byście mi polecili w rozsądnej cenie?? i gdzie jest ten zasilacz??

qArteXp
komentarz
komentarz

trochę dołóż i wymiem kompa :) zasilacz to jest to do czego podłączasz kabel od zasilania ;)

Matistar
komentarz
komentarz

ok moj zasilacz to deer dr-8360btx i jaki byście mi proponowali procesor na którym pójdzie jakas dobra k.graficzna w przyzwoitej cenie?? plz a co myśłicie o tej karcie kraficznej (PALIT GEFORCE 8800GT 1GB+ SUPER 1024MB DDR3 256BIT)

qArteXp
komentarz
komentarz

Tak to to jest... odkręć obudowę i napisz co przeczytałeś :D

Ty chcesz procesor/kartę graficzną wymieniać a nie wiesz co to zasilacz? :blink:

Matistar
komentarz
komentarz

Model:DR-8360BTX Total Max 350W

A43vil
komentarz
komentarz

Zasilacz wymiana ja bym brał:

Corsair 450W

Matistar
komentarz
komentarz

a ja wezme ATX 500w Feel III 500 (PFC) warto ?? w dobrej cenie na taką co mnie stać heheh

Machur
komentarz
komentarz

nie nie. Nie feel. Modecom MC lub Chieftec GPS. 350w

Akahan
komentarz
komentarz

I bierz 8800 GT 512 mb, 1 GB to taki chwyt marketingowy, tylko żeby podbić cenę... Najlepiej weź 8800 GT od Palita z niebieskim chłodzeniem...

Matistar
komentarz
komentarz

chętnie bym wzioł tylko że niema wystarczająco pieniędzy a co myślicie o (GeForce 9600 GT 512 MB HDTV & DVI Multi Core Cooling)?? i może (Zasilacz Modecom MC-400ATX 2.0 PFC) co o tym myślicie?? a ten Modecom MC lub Chieftec GPS. 350w będzie dobry na tą kartę graficzną bo ja mam zasilacz dr-8360btx 350w

Akahan
komentarz
komentarz

Modecom MC może być... Udanych zakupów życzę :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.