x-kom hosting

Gniazdo PCI-e 4x i nowa grafika

arrek
utworzono
utworzono

Witam. Mam pytanie co się stanie gdy pod gniazdo PCI-e 4x podłącze kartę graficzną PCI-E 16x 2.0 taką jak np. Radeon HD4850.

Zmniejszy się aż czterokrotnie wydajność karty graficznej? i przy okazji 2 pytanie czy zasilacz 400W firmy TakeME styknie?

kaiy
komentarz
komentarz
i przy okazji 2 pytanie czy zasilacz 400W firmy TakeME styknie?

Za żadne skarby świata, chyba że chcesz sfajczyć całego pcta.

BlackRaven
komentarz
komentarz
Mam pytanie co się stanie gdy pod gniazdo PCI-e 4x podłącze kartę graficzną PCI-E 16x 2.0 taką jak np. Radeon HD4850.

Zmniejszy się aż czterokrotnie wydajność karty graficznej?

Nie, przepustowość karty będzie mniejsza. Nie wpłynie to aż tak bardzo na wydajność, ale spadek będzie.

i przy okazji 2 pytanie czy zasilacz 400W firmy TakeME styknie?

Dobry pomysł na fajerwerki ;)

BlackRaven
komentarz
komentarz

Lepiej weź Chieftec 450W.

Akahan
komentarz
komentarz

Ty chyba nie chcesz do tego włożyć Radka 4850!? Bo po złączu domyślam się, że to stare mobo, a wyobrażam sobie już od razu co to za komp... Najlepiej jak będziesz chciał coś kupić napisz jakie masz podzespoły i ile możesz dać na grafę, a my coś doradzimy...

arrek
komentarz
komentarz

Jak dostałem wypłatę za prace w zeszłoroczne wakacje to kupiłem sobie procka Dual Core E2160, płytę główną ASROCK 4CoreDual VIA PT880PRO SATA 2 Ultra S 775, nagrywarkę DVD LG, 1GB DDR2 i tanią obudowę. Na więcej już nie starczyło kasy :/ i musiałem zostać przy grafice Radeon 9800PRo pod AGP. Pomyślałem, że ta płyta główna to będzie dobry zakup bo ma pci-e i agp, więc umożliwi mi zakup nowej karty grafiki w późniejszym terminie. Na kartoniku ani na stronie sklepu gdzie zakupiłem tą płytę nikt nie podawał, że to gniazdo 4x i tu zaczynają się schody. Chcę kupić sobie nowy monitor, grafikę i HDD. Wybrałem Monitor LG LCD 22" L227WT-PF, waham się między GALAXY GeForce 8800GT 512MB DDR3 256bit TV DVI PCI a PowerColor ATI Radeon HD4850 512MB DDR3 256bit TV a dysk na jaki się zdecydowałem to HDD SEAGATE 500GB ST3500320AS SATA II 32MB , ale żeby to wszystko działało przydała by się nowa płyta główna MSI P35 NEO2-FIR Intel P35 Socket 775 PCX DZW FW S i nowy zasilacz bo 4-letni 350W no name nie pociągnie, więc wybrałem PENTAGRAM Silent Force PSF-460-P12S , ale że to wszystko mnie wyjdzie ponad 2 tysie chciałem pozostać przy ASRocku i zasilaczu który nie jest podpięty bo ma 24piny a ten ASrock ma 20piny i już miesiąc szukam takiej przejściówki żeby go podpiąć :( 400W TakeMe.

Troszkę poplątana sytuacja ale mam nadzieje, że ktoś zrozumie o co mi chodzi i doradzi.

Gość
komentarz
komentarz

Ale zasilacze Pentagrama z tego co sie orientuje sa porownywalne do Modecom Feel i wszystkich innych shitów wlacznie z no-name'ami.

janusz19
komentarz
komentarz

zasilacz weź corsaira 520 , kartę grafiki 4850 , a płytę możesz zmienić na np. foxconna p35a-s . Ja mam taką płytkę wraz z e2160 i śmiga aż miło . Można dopłacić jeszcze do asusa p5k pro.

Jeżeli chcesz aby karta działała w 100% to zmień płytę , nie ma innej rady. Możesz trochę uciąć z grafiki czy tam monitora. Na zasilacz nie żałuj , tak samo z płytą główną. Albo po prostu poczekaj aż będziesz mógł sobie na taki wydatek pozwolić , tak będzie chyba najlepiej.

webber
komentarz
komentarz

zasilacz weź corsaira 520
Rozumiesz co to znaczy oszczędność?
Jeżeli chcesz aby karta działała w 100% to zmień płytę
Będzie działać na 100%, ale to hybryda, ma jedno AGP i jedno PCXx4, dlatego karta będzie ograniczana.
Duban
komentarz
komentarz

LINK :)

Prawdopodobnie będzie spadek mocy :/ o ok. 20-25% w porównaniu do wejście PCIe x 16. Ale narazie wystarczy a jak kasa wpadnie to se kupisz lepszą płytę i np. E8400 :)

arrek
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki za pomoc. W ramach oszczędności odpuszczę sobie ten HDD, a zasilacz to wezmę tego Chieftec 450W.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.