x-kom hosting

Jak założyć wiatrak do karty graficznej

lukaszk85
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem z kartą graficzną NVIDIA GeForce 7300SE/7200GS (512 MB). Srednia temperatura procesora graficznego na tej karcie wynosi ok 88 stopni. Wedlug mnie troche za duzo. Komputer od czasu do czasu sam sie restartuje wiec stwierdzilem ze problemem jest ta karta. Na karcie jest tylko radiator (brak wiatraka). Chce zakupic jakis wiatrak i go (w jakis sposob) zamontowac na radiator. Ale nie wiem jak dokladnie to zrobic? Czy ktos juz probowal kiedys zalozyc wiatrak na ta karta graficzna?

Machur
komentarz
komentarz

no zwykle z wiatrakiem sa w komplecie srobki:) wkrecasz pomiedzy żeberka radiatora, a jesli nie ma zasilania na grafice, to podlanczas wiatrak pod plyte glowna.

tofik177
komentarz
komentarz

jak niema jak przykrecic sróbkami bo costam niepasuje to ja naprzykład przyczepiałem radiator na gumki elastyczne ;] albo sa na allegro śledzie z wentylatorkami wkrecasz taki pod karte graficzna a wentyl sam ci dmucha..

mozesz tez taki zrobic wystarczy tylko pomysł (np jakas stara karta pod pci w niej wyciac dziure i zamontowac wentylator )

BlackRaven
komentarz
komentarz

Jak nie da rady śrubkami to przymocuj za pomocą opasek samozaciskowych do radiatora.

EDIT: Spóźniłem się :P

lukaszk85
komentarz
komentarz

Wyciągnąłem jakis wiatrak ze starego komputera ktory byl tam zamontowany na procesorze :) i jakos sie trzyma (nie odpada) Teraz mam srednia temp ok 72 stopnie. Temp sprawdzam SpeddFan i nadal przy temperaturze od GPU mam "plomień" Czy to nadal za duzo jak na ten model grafiki,czy ten typ poptostu juz tak ma. Ile powinna wynosic optymalna temperatura?

BlackRaven
komentarz
komentarz
Teraz mam srednia temp ok 72 stopnie

Średnią, to znaczy? Jeśli w stresie to jest ok.

Machur
komentarz
komentarz

jesli z wiatrakiem jest 72 to wg. mnie duzo;/

lukaszk85
komentarz
komentarz

w stresie wzrasta do 77-78 stopni, ale to jest komputer biorowy wiec grafika rzadko kiedy jest obciążana

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.