x-kom hosting

[Rozwiązany] CPU TEST

cinomatic
utworzono
utworzono

Witam.

Jakie macie propozycję do jakiegoś ciekawego i sprawdzonego programu do testowania CPU ??

Znam kilka programów ale zależy mi na waszej opini dlatego będę wdzięczny za propozycję i liknki do programów.

Pozdrawiam

falcon1984
komentarz
komentarz

A co chcesz sprawdzić: wydajność czy stabilność ?

Wydajność: SuperPI

Stabilność: Orthos, OCCT

swirek
komentarz
komentarz

O jaki test Ci chodzi? Obciazeniowy..., wydajnosciowy?

Z obciazen to mnie sie podoba OCCT z wydajnosciowych SuperPI (ale to jest wydatnie pod Intela zrobiony program) oraz WinRar :)

cinomatic
komentarz
komentarz
Witam.

Jakie macie propozycję do jakiegoś ciekawego i sprawdzonego programu do testowania CPU ??

Znam kilka programów ale zależy mi na waszej opini dlatego będę wdzięczny za propozycję i liknki do programów.

Pozdrawiam

śmiesznie to zabrzmi ale chce sprawdzić stabilność i taktowanie bo mam C2D T7500 2.2 GHz a mam wrażenie ze taktuje mi na 1,18 ...

juz coś tam sprawdzałem ale miłobyło by żebyście podali jakiś link do wiarygodnego programu który ladnie mi to przedstawi

Tomek
komentarz
komentarz

uruchom http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&amp...amp;CPUZ+1.44.2

i włącz program np. Prime zobaczysz zmieni się mnożnik i będzie normalnie taktowany.

swirek
komentarz
komentarz
2.2 GHz a mam wrażenie ze taktuje mi na 1,18 ...
To procesor ma taka opcje ze oszczedza energie w momencie kiedy nie ma obciazenia. Obniza sobie mnoznik. Potem kiedy obciazenie rosnie podnosi taktowanie do takiego jak ma byc, mozesz to zaobserwowac np w CPU-Z.

Jesli Cie to denerwuje wylacz EIST w BIOSie.

cinomatic
komentarz
komentarz

Jednyce co mnie doluje to jak sprawdzam w właściwościach ikonki "mój komputer to ciągle mam tam właśnie tak:

dziwne.JPG

a kiedyś to miałem o tak:

dawno.JPG

hmmm.....

post-1180-1216234898_thumb.jpg

post-1180-1216234999_thumb.jpg

swirek
komentarz
komentarz

O. hmm... A sprawdz czy sie nie przestawil mnoznik procesora na plycie. I sprawdz tez czy pod obciazeniem (np OCCT) tak samo wlasciwosci pokazuja male taktowanie.

cinomatic
komentarz
komentarz
O. hmm... A sprawdz czy sie nie przestawil mnoznik procesora na plycie. I sprawdz tez czy pod obciazeniem (np OCCT) tak samo wlasciwosci pokazuja male taktowanie.

dodam tylko że robie test i pokazuje właśnie tak:

test.JPG

post-1180-1216235213_thumb.jpg

swirek
komentarz
komentarz

Ten screen to jak procek jest w trakcie maksymalnego obciazania?

Anonim1
komentarz
komentarz

Zrób test w SuperPI 1mb a ja Ci podam czy dobrze jest :D

cinomatic
komentarz
komentarz

Więc robiłem tym testem i oto wyniki:

1.JPG

natomiast oto wyniki całego testu po podsumowaniu:

2.JPG

Oraz test wykonany SuperPI

3.JPG

post-1180-1216235865_thumb.jpg

post-1180-1216235903_thumb.jpg

post-1180-1216236148_thumb.jpg

swirek
komentarz
komentarz

No czyli masz 2,2GHz na rdzen. Jest ok.

Jest tak jak mowilem, bez obciazenia taktowanie spada zeby oszczedzac prad i obnizyc temperatury. Pod obciazeniem takty wzrastaja do wlasciwych i procek dziala pelna moca.

Bez obciazenia mnoznik x6 pod obciazeniem mnoznik x11 :)

cinomatic
komentarz
komentarz

Czyli na podstawie testów moge być spokojny bo jest ok :)

swirek
komentarz
komentarz
moge być spokojny bo jest ok

Tak, wszystko jest w porzadku.

cinomatic
komentarz
komentarz

+ dla Ciebie swirek

Dzięki za zainteresowanie tematem i pomoc...

Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.