x-kom hosting

9800 GTX+

Akahan
utworzono
utworzono

Ktoś miał już styczność z tą kartą? Jaka ona jest, różni się tylko tym, że ma lekko podkręcony rdzeń? Czy jednak lepiej wybrać Radka 4850? IHMO nie sugerujcie się sygną komp będzie nowy...

Raxen
komentarz
komentarz

Z tego co mi wiadomo, jest to GF 9800 GTX tylko rdzen jest wykonany w technologo 55 nm, oraz lekko poniesione zegary. Co do wydajosci nic nie moge powiedziec poniewaz nie widzialem jescze testow tego odgrzanego kotleta.

Anonim1
komentarz
komentarz

Raxen mylisz się :D

Będzie wolniejsza od EVGA 9800GTX :D

Oto zegary 9800GTX+

738MHz dla rdzenia

pamięć 2200MHz

Cena od 240 euro :D tak więc w Polsce jakieś 800 zł :D Po około 2-3 tygodniach cena ma spaść do 170 Euro. (według analityków, bo za 240 euro bardzo mało kart sie sprzeda.)

Tak to oprócz 55nm to nic nowego. NVIDIA nabiera ludzi strasznie na tą numeracje :D

Moim zdaniem nei opłaca się brać.

Akahan
komentarz
komentarz
Cena od 240 euro :D tak więc w Polsce jakieś 800 zł :D

Na Komputroniku jest za 629, a jak wiemy jest to jeden z droższych sklepów, ale i tak drożej od Radka 4850, a przy okazji jest sprawdzony, wiec jednak kupuje Radosława, dzięki za pomoc...

Raxen
komentarz
komentarz
Raxen mylisz się :D

Będzie wolniejsza od EVGA 9800GTX :D

Ale czy ja cos mowilem na temat wydajosci ten karty :blink:

Anonim1
komentarz
komentarz
a jakie masz trasnsfer orange (pobieranie wysyłanie).

ty masz np.fredom z orange bo używasz lini telefonicznej, ja nie używam lini telefonicznej

wogóle nie mam tylko gprs i trochę edgie łapie a to jest ogromna różnica.

Ale czy ja cos mowilem na temat wydajosci ten karty :blink:

Chodziło mi o zegary :D No a jak zegar niższy to wolniejsza karta :D

Machur
komentarz
komentarz

hmmm? o ile wiem nie nalezy sie sugerowac tylko taktowaniem...

Anonim1
komentarz
komentarz
hmmm? o ile wiem nie nalezy sie sugerowac tylko taktowaniem...

To czym? Chyba taktowanie ma wpływ na wydajność karty.

W szczególności taktowanie pamięci.

PS. trochę mi się powaliło z tą NVIDIą, ale wiem, że są jaja :D

Akahan
komentarz
komentarz
W szczególności taktowanie pamięci.

Raczej nie bo idąc takim rozumowaniem, GTX 280(normalny) ma rdzeń 602 MHz, a pamięci 2214, a taki 8600GTS(też normalny) ma 675 MHz na rdzeniu i 2000 MHz pamięci, ma więcej MHz na rdzeniu i prawie takie same taktowanie pamięci jak w GTX 280, to znaczy, że obie karty są podobnej wydajności NIE!...

Anonim1
komentarz
komentarz
Raczej nie bo idąc takim rozumowaniem, GTX 280(normalny) ma rdzeń 602 MHz, a pamięci 2214, a taki 8600GTS(też normalny) ma 675 MHz na rdzeniu i 2000 MHz pamięci, ma więcej MHz na rdzeniu i prawie takie same taktowanie pamięci jak w GTX 280, to znaczy, że obie karty są podobnej wydajności NIE!...

Przecież to inna architektura.

Jeżeli się porównuje te same układy to różnią się one zazwyczaj tylko taktowaniem.

Ebola
komentarz
komentarz

Z tym 8600GTS to juz przesadziłeś...

Ma 128bit i o wiele mniej wszystkich bajerow:

ROP, TMU, SP...itd

Wydajnosc raczej zalezy od taktowan ale czasami jest troche inaczej...np 9600GT ma wyzsze takty od 8000GT a mino wszystko 8800GT radzi sobie lepiej...trzeba brac pod uwage wszystko co sie znajduje na karcie a nei tylko takty. Oraz ważna rzecza sa sterowniki...to chyba jeden z głównych powodow ze wczesniejsze karty Radeona byly nei wypalem...duży potencjal ale brak dobrych sterow.

Akahan
komentarz
komentarz

Ajć mój błąd myślałem, że chodzi o wszystkie modele graf, a nie ten jeden, czyli wygląda na to, że rdzeń G92b różni się tylko tym, że jest w technologi 55 nm, zamiast 65 nm? Tak myślałem, że będzie kotlet, dobra już zamówiłem Radka 4850, dzięki wszystkim...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.