x-kom hosting

Ograniczenie grafiki przez procesor ?

BLizeR
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam mam do was ogromną prośbę , podam wam test i mi powiecie , czy karta graficzna może być ograniczona przez procesor czyli blokowanie pełnej mocy karty graficznej :mellow:

FEAR

1) ZESTAW I

Platforma:

Procesor AMD Athlon 64 3200+ @ 2,75 GHz

Płyta Gigabyte K8NSC-939 (DLA KART NA ZŁĄCZE AGP!)

Płyta Winfast NF4SK8AA-8KRS (DLA KART NA ZŁĄCZE PCI-E)

Pamięć 2 x 1 GB Kingston HyperX KHX3200AK2/2G

Karty graficzne Radeon X1900 XT(X) 512 MB i np GF 7900 GS 256 MB

WYNIK:

FEAR

Wbudowany test - FPS [ im więcej tym lepiej ]

1600 x 1200 - AA-OFF Anizo-OFF

Radeon X1900 XT(X) 512 MB - 73,4 FPS

GF 7900 GS 256 MB - 69 FPS

2) ZESTAW II

Platforma:

Procesor Athlon 64 3800+/4000+ AM2 @ 2800 MHz

Płyta Abit AB9 PRO

Płyta Abit IP35-E

Płyta Abit IN9 32X-MAX

Pamięć OCZ Platinum PC2-6400 CL4 (OCZ2P8002GK) 2 x 1 GB (dostarczył ExtremeMem)

Pamięć GoodRAM PRO PC2-6400 CL5 2 x 1GB

Karta Graficzna eVGA GF 8800 GTX ACS3 768 MB

WYNIK:

FEAR

Wbudowany test - FPS [ im więcej tym lepiej ]

1600 x 1200 - AA-OFF Anizo-OFF

eVGA GF 8800 GTX ACS3 768 MB - 42,3 FPS

Bardzo proszę o odp. testy zebrane z tych stron

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3333-22

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2220-19

Bardzo przepraszam ale nie mam pojęcia gdzie miałem ten temat założyć, trzęsie mną już
:D

//a mną trzęsie jak ktoś regulaminu nie przestrzega 

//formatowanie + tytuł do du.....

olszak
komentarz
komentarz

oczywiście że procesor może blokowa kartę, jak dobrze pamiętam to proporcja musi wynosi procesor - 2:1 - karta

@down właśnie rozmyślałem czy 2:1 czy 3:1 :P

swirek
komentarz
komentarz
jak dobrze pamiętam to proporcja musi wynosi procesor - 3:1 - karta
Zle pamietasz. Odwiez sobie pamiec :)Dobór karty graficznej do procesora. (Forum Komputerowe --> FAQ --> Poradniki --> Sprzęt)

Stosunek ma byc GPU : CPU jak 2 : 1

EDIT: link poprawiony

BLizeR
komentarz
komentarz

Prosiłbym o więcej potwierdzeń, że procesor ogranicza grafikę :)

będę bardzo wdzięczny za pomoc :cmok:

swirek
komentarz
komentarz
czy karta graficzna może być ograniczona przez procesor czyli blokowanie pełnej mocy karty graficznej

Tak, czasem karta moze byc ograniczona przez zbyt slaby procesor.

Prosiłbym o więcej potwierdzeń, że procesor ogranicza grafikę

Czy pytasz tak tylko teoretycznie, czy masz do przetestowania konkretny sprzet?

BLizeR
komentarz
komentarz

Chcę wiedzieć w 100 % czy dobrze twierdzę, że karta jest blokowana przez procesor :) bo gdzieś coś takiego słyszałem i dziś na pewnym forum jest 2 ludzi co uważa się za najmądrzejszych i piszę, że procesor nie blokuje karty tylko jest za słaby do tej gry, szkoda gadać :)

tak jakbym miał wsadzić do Procesor AMD Athlon 64 3200+ @ 2,75 GHz 8800 GTS i powiedzieć kumplowi , patrz moja karta jest wykorzystywana w 100 % i nie jest blokowana, tylko pisać/mówić na okrągło procesor jest za słaby do tego programu lub gry, no żal pupę ściska oni nie mogą zaakceptować słowa "ograniczony" lub "Blokowany" tak jakby to słowo nie istniało :hahaha:

ehh :huh:

swirek
komentarz
komentarz

To niech sobie sciagna program AquaMark03 i sprawdza czy punkty za procesor (CPU) i punkty za grafike (GPU) sa w stosunku 1:2.

Jesli bedzie za duzo punktow ze strony procka to znaczy ze karta jest za malo wydajna i nie nadaza za instrukcjami procesora.

Jesli bedzie za duzo od strony grafiki to znaczy ze procesor te katre graficzna ogranicza.

cycuac
komentarz
komentarz

Podepnę sie pod temat. Zamówiłem sobie E8400 oraz Asus GF 8800 GTS. Pytanie: czy jedno nie będzie ograniczać drugiego. Czy należy kręcić procek ?????

Ebola
komentarz
komentarz

E8400 3.0ghz nie powinien ograniczac 8800GTS. Jednak jesli chcesz to go troche podkrec ;) Zawsze będzie lepiej...

cycuac
komentarz
komentarz
E8400 3.0ghz nie powinien ograniczac 8800GTS. Jednak jesli chcesz to go troche podkrec ;) Zawsze będzie lepiej...

Ok. W takim razie będę zmuszony przejść expresowy tryb nauki OC bo na dzień dzisiejszy nie mam pojęcia w tej dziedzinie :)

swirek
komentarz
komentarz
Podepnę sie pod temat. Zamówiłem sobie E8400 oraz Asus GF 8800 GTS. Pytanie: czy jedno nie będzie ograniczać drugiego. Czy należy kręcić procek ?????

Nie trzeba, 3,0GHz od E8400 bedzie ok. Przetestowalem to na swoim zestawie i jest idealnie.

qn6
komentarz
komentarz
Zle pamietasz. Odwiez sobie pamiec :)Dobór karty graficznej do procesora.

Stosunek ma byc GPU : CPU jak 2 : 1

Ten link nie dziala. Moglbys podac nowy albo wyjasnic o co chodzi z tym 2:1 ? :huh:

SeBo232
komentarz
komentarz

Robisz test programem Aquamark3 wynik karty graficznej dzielisz przez wynik procka.. jeżeli wyjdzie ci że karta dzielona przez procesor daje ci 2 to znaczy ze dobrze dobrales karte

qn6
komentarz
komentarz
Robisz test programem Aquamark3 wynik karty graficznej dzielisz przez wynik procka.. jeżeli wyjdzie ci że karta dzielona przez procesor daje ci 2 to znaczy ze dobrze dobrales karte

Dzieki. Juz rozumiem.

swirek
komentarz
komentarz
CYTAT(swirek @ wto, 15 lip 2008 - 21:24)

Zle pamietasz. Odwiez sobie pamiec Dobór karty graficznej do procesora.

Stosunek ma byc GPU : CPU jak 2 : 1

Ten link nie dziala. Moglbys podac nowy albo wyjasnic o co chodzi z tym 2:1 ?

Niestety temat zostal usuniety, nie wiem dlaczego :(

snip91
komentarz
komentarz

Nie usunięty, a przeniesiony.

O tutaj: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=57082

swirek
komentarz
komentarz

Dzieki sniper45 za wyjasnienie i nowy link

Ten link nie dziala. Moglbys podac nowy

qn6 wyedytowalem swoj post wklejajac wlasciwy link i umiescilem obok sciezke gdzie to jest.

ibanez
komentarz
komentarz

a czy ktos moze wie jak wypada porownanie quada 6600 do radka 4580? zastanawiam sie nad zakupem takiego zestawu wiec jeszcze przetestowac nie moge. nie bardzo znam sie na kreceniu a wydaje mi sie ze ten procek moze chamowac ta karte. czy ktos dysponuje wynikami?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.