x-kom hosting

[Rozwiązany] Resetujący się komputer

MC Jay
utworzono
utworzono

Witam.

Mam problem bo mój komputer sie resetuje nie idzie z niego korzystać ;/. Problemu nie było dopóki nie przełożyłem nowej płyty głównej z prockiem 2.7 Ghz (poprzednio było 1 Ghz) możliwe że zasilacz nie wytrzymuje ?? mam 310W (wiem że słaby)

Raxen
komentarz
komentarz

Napisz konkretnie na jakim sprzecie pracujesz. Bardzo porawdopodobny moze byc motyw zasilaczem.

Resetuje sie i nastepuje ponowny rozruch, czy moze masz blue screeny?

olszak
komentarz
komentarz

jestem na 70% pewny że to zasilacz, jak nie on to jakiś wirus

Jarek1290
komentarz
komentarz

Najlepiej daj formata.Jak nie zadziała to raczej wina zasilacza.

dar55
komentarz
komentarz

Najlepiej daj formata.
przede wszystkim , musisz zrobić formata na nowej płycie ,
MC Jay
komentarz
komentarz

Raxen,Sprzęt:

Procesor : Intel Pentium 2.7 Ghz (chyba pentium 4 ale napewno pentium,podkręcony, normalnie to 2.4 Ghz)

Płyta Główna : ASRock P4i45PE

Mam blue screen'y

olszak, napewno nie wirus bo niedawo co instalowałem winde

Jarek1290, dopiero co instalowałem winde

dar55, wcześniej miałem 32-bitowy system a teraz mam 64-bitowy to musiałem zrobic format

a i na pewno się nie przegrzewa bo dotykałem radiatora i był chłodny

a tak wogule to mi chodzi o to ze jak włącze gg lub wogule jakąś aplikacje t omi sie reset robi <_<

a jeśli to zasilacz to jaki musiał bym kupić ?? ze 400w??

Raxen
komentarz
komentarz

Wystarczy 400W.

Jak mozesz kup tego Chieftec-ka.

Chieftec GPS-450AA-101A 450W - 124

http://www.apollo.pl/store/show_detail/16462

Jak za drogo to powiedz ile masz na zasilacz?

swirek
komentarz
komentarz
Intel Pentium 2.7 Ghz (chyba pentium 4 ale napewno pentium,podkręcony, normalnie to 2.4 Ghz

Kilka uwag mam do tego:

Podkrecony, czyli moze osiagnal akurat taki moment, gdzie potrzebuje wiekszego napiecia. Poza tym moze po podkreceniu sie grzeje. I nie chodzi o temperature radiatora, moze byc chlodny bo niedokladnie przylega do procka i za malo temperatury mu odbiera. Sprawdz temperatury przez CoreTemp albo Everesta (patrz na temeratury rdzeni). Czy przy podkreceniu pamiec RAM tez poszla w gore? Moze za duzo i trzeba zmniejszyc taktowanie ramu?

a jeśli to zasilacz to jaki musiał bym kupić ?? ze 400w??
Napisz co to za zasilacz masz teraz. Jaka masz karte graficzna, moze sie okazac ze 400W nie jest potrzebne i moze 350W (np taki ModeCom MC 350 za 78 zl wystarczy).
miałem 32-bitowy system a teraz mam 64-bitowy
To tez moze byc przyszyna resetow. Jakas aplikacja, albo sterownik (lub brak odpowiedniego sterownika) moze powodowac brak stabilnosci systemu.
MC Jay
komentarz
komentarz

Raxen, w tym problem że narazie nic

swirek, ale ja niemam jak tego sprawdzic bo złożyłem 2 kompa bratu i z niego teraz korzystam a tamten teraz przy ładowaniu XP'ka sie resetuje, mam jakiś zasialcz napisane jest ze ma 310W ale niema nigdzie naklejki z firmą więc niewiem co to, Grafika to NVidia GeForce MX440 64Mb 64Bit, i mam mase zintegrowanych reczy (karta grafiki, lan, karta dźwiękowa) czy to tez zmienia ???

[edit] oooooooojjjjjjjjojoj ja zainstalowałem wersje 32-bitową a komp jest 64-bitowy czy to coś znaczy ???

swirek
komentarz
komentarz

ojoj ja zainstalowałem wersje 32-bitową a komp jest 64-bitowy czy to coś znaczy ???
Nie ma znaczenia. Ale sterowniki musza byc pod wersje 32-bit.
ale ja niemam jak tego sprawdzic bo złożyłem 2 kompa bratu
No to niech brat sprawdzi :)
Grafika to NVidia GeForce MX440 64Mb 64Bit
O pobor mocy grafiki nie ma sie co martwic w takim razie. :) Ew szwankuje zasilacz sam z siebie.
olszak
komentarz
komentarz

przeżył swoje i już nie wytrzymuje

MC Jay
komentarz
komentarz

problem już rozwiązany wina leżała po stronie zasilacza, temat do zamknięcia ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.