x-kom hosting

GTX280 + E8400

miodzik
utworzono
utworzono

Witam,

Kupilem jusz wszystkie czesci do nowego kompa tylko nie wiem czy gtx280 bedzie posowala do e8400 czy bede musial go pokrecic?

falcon1984
komentarz
komentarz

Trzeba będzie go podkręcić, żeby grafiki nie hamował. 3GHz procka to mało dla tej karty

swirek
komentarz
komentarz
czy gtx280 bedzie posowala do e8400 czy bede musial go pokrecic?

Tak, konieczne bedzie podkrecenie. Mysle, ze okolo od 3,5GHz do 3,8GHz powinno byc zeby karta nie byla spowalniana. E8400 to swietny procek do OC wiec nie powinno byc z tym problemow.

miodzik
komentarz
komentarz

Czy bede musial dokupic jakis cooler czy moge uzyc ten ktory przyszedl z cpu?

Jarek1290
komentarz
komentarz

To zależy ile będziesz podkręcał.Ja np swój 8400 wersja BOX podkręciłem na 4,2 Ghz temperatyra 51-54 *C

miodzik
komentarz
komentarz

Mysle ze go podkrece do 3.5 moze 3.6GHz, tyle powinno wystarczyc, nie potrzebuje wiecej.

Jarek1290
komentarz
komentarz

To spokojnie fabryczne chłodzenie wystarczy.

swirek
komentarz
komentarz
Czy bede musial dokupic jakis cooler
To sie okaze po podkreceniu, jesli w stresie temperatury beda ok 55 do 60*C to bedzie jeszcze ok.
Mysle ze go podkrece do 3.5 moze 3.6GHz
Powinno wystarczyc BOXowe chlodzenie, ale kontroluj temperatury i dbaj o przewiew w budzie.

Po podkreceniu procka sciagnij sobie program AquaMark03 i sprawdz czy stosunek punktow uzyskanych za GPU - grafike sa okolo dwa razy wieksze niz punkty za CPU - procesor. Wtedy mozesz uznac, ze procek nie ogranicza grafy :)

swirek
komentarz
komentarz
Bedzie w niej dobry przewiew?

O tak :)

Przy takiej fajnej obudowie, postaraj sie "wypchnac" wszystkie kable pod prawa plyte obudowy (patrzac od przodu). Tak zeby bylo maksymalnie duzo wolnego miejsca w srodku obudowy. Zeby bylo pusciutko, zadnych zwisajacych jak makaron kabli wewnatrz.

blade30
komentarz
komentarz

a ja zeby nie zakładać nowego tematu:

Kupiłem sobie procek intel core 2duo E8400 i dręczy mnie pytanie: czy jeżeli będę miał gre o wymaganiach przypuśćmy 5.0GHz a ja mam 2-rdzeniowca (na jednym rdzeniu 3,0GHz) to czy będę mógł zagrać w tą grę czy mój procek będzie za słaby..??? a i jak to się liczy ile procesor ma ogólnie Ghz zeby np. wiedzieć czy dany program lub gra wejdzie na mój komputer???

Pozdrawiam!

snip91
komentarz
komentarz

Będziesz mógł. Takie wymagania dotyczą jedynie jednordzeniowców.

falcon1984
komentarz
komentarz

Wymagania gier podają w odniesieniu do jednordzeniowych procków więc jak pisze że gra wymaga 3GHz t spokojnie ruszy na Core 2 Duo 2GHz

A procków 5GHz nie ma, więc pytanie raczej mało praktyczne

RespectMeOrDie
komentarz
komentarz
Czy bede musial dokupic jakis cooler czy moge uzyc ten ktory przyszedl z cpu?

Nie, osiągniecie na boxie 3,5 Ghz nie jest problemem.

Przy takim taktowaniu karta może rozwinąć skrzydła.

Wymagania gier podają w odniesieniu do jednordzeniowych procków więc jak pisze że gra wymaga 3GHz t spokojnie ruszy na Core 2 Duo 2GHz

A procków 5GHz nie ma, więc pytanie raczej mało praktyczne

Nie ma takiego przelicznika.

Jeśli gra wymaga procesora jednordzeniowego to będzie chodzić idealnie na jakimkolwiek dwurdzeniowym procesorze bez względu na taktowanie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.