x-kom hosting

Geforce 8600

chlebik
utworzono
utworzono

Witam. Czy przy tej karcie jest ważne jakieś taktowanie procesora ? w opisie jest że taktowanie 570 , ma to jakieś znaczenie odnośnie płyty głównej ? Czy na tej karcie (Geforce 8600 512 mb) pójdą mi nowe gry ? mowa tu o takich tegorocznych... I ogólne pytanie , czy do gier nie koniecznie myśląc na przyszłość ale kończąc na takich tegorocznych opłaca mi sie kupić taki zestaw http://allegro.pl/item400734690_amd64x2_48...norama_19_.html + do tego dokupić geforce 8600 ? oferta wydaje mi sie korzystna ze względu ze w ten zestaw wchodzi jeszcze lcd. pozdrawiam

snip91
komentarz
komentarz

Niezbyt dobry zestaw. Zasilacz no-name, RAM mógłby być lepszy, płyta mizerna.

Można złożyć lepsze za te pieniądze.

Taktowanie karty nie ma nic wspólnego z taktowaniem procesora.

Gość
komentarz
komentarz
ma to jakieś znaczenie odnośnie płyty głównej ?

Nie.

Czy na tej karcie (Geforce 8600 512 mb) pujdą mi nowe gry ?

Nie pujdą, ale pójść powinny.

Zestaw beznadzejny, ile masz kasy na nowy komputer (bez monitora)?

falcon1984
komentarz
komentarz

Do karty potrzebny jest procesor Core 2 Duo około 2.2 GHz albo AMD o odpowiedniej w stosunku do tego wydajności (4800 mniej więcej)

Tak, na karcie pograsz w nowe gry.

Na allegro nigdy nie warto kupować zestawów - dziadostwo i zdzierstwo

chlebik
komentarz
komentarz

Jeśli się znacie to pomóżcie mi złożyc cos za te pieniądze.Moge dać 1200 bez monitorka.

Jeśli istniała by możliwość znalezienia jakiegos dobrego zestawu na allegro bez konieczności składania to też byłbym wdzięczny

Gość
komentarz
komentarz
Jeśli istniała by możliwość znalezienia jakiegos dobrego zestawu na allegro bez konieczności składania to też byłbym wdzięczny

Podajemy ci części, zamawiasz je w sklepie internetowym, zaznaczasz opcję, żeby ci złożyli, składają ci za free kompa :)

1200zł

Procesor AMD Athlon 64 X2 5200+ BOX 65W 189 zł

Płyta Foxconn A690GM2MA-8KRS2H 120 zł

2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4 128 zł

GeForce 9600GT TwinTech 512MB 385 zł

Seagate Barracuda 250GB 16MB 137 zł

Nagrywarka DVDR LG GH-20NS10 OEM Black SATA 74 zł

Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A 400W 113 zł

+obudowa

chlebik
komentarz
komentarz

no to by było rozwiązanie , a znasz jakieś sklepy internetowe składające kompy ? Sniper według ciebie płyty foxroma przewyższaja gigabyte ?

snip91
komentarz
komentarz
a znasz jakieś sklepy internetowe składające kompy ?

http://www.apollo.pl/

Sniper według ciebie płyty foxroma przewyższaja gigabyte ?

W tym wypadku Foxconn jest bdb tanią płytą. Nie trzeba dokładać do Gigabyte'a.

chlebik
komentarz
komentarz

Słyszałem że Asus ma dobre płyty. Co o tym sądzicie ?

Gość
komentarz
komentarz
Słyszałem że Asus ma dobre płyty. Co o tym sądzicie ?

Zależy jakie model, niektóre są fatalne, a niektóre bardzo udane.

chlebik
komentarz
komentarz

A pamięć kingstona co wy na to ? taktowanie 667 mhz bedzie tu miało jakieś różnice w stosunku do tej pamięci z częstotliwościa 800 mhz która przedstawił sniper ?

A co do dysków to czy lepsze są te które mają wiecej tych mb w sensie tych 8 mb 16 mb , bo widze ze te które mają wiecej tej pamięci są tańsze.

bartEEEk
komentarz
komentarz
bedzie tu miało jakieś różnice w stosunku do tej pamięci z częstotliwościa 800 mh

Napewno. OCZ rev.2 są dużo lepsze niż Kingstony 667, różnica napewno będzie odczuwalna ;)

snip91
komentarz
komentarz
A pamięć kingstona co wy na to ? taktowanie 667 mhz bedzie tu miało jakieś różnice w stosunku do tej pamięci z częstotliwościa 800 mhz która przedstawił sniper ?

800MHz będą trochę szybsze.

A co do dysków to czy lepsze są te które mają wiecej tych mb w sensie tych 8 mb 16 mb , bo widze ze te które mają wiecej tej pamięci są tańsze.

Im więcej cache, tym lepiej.

chlebik
komentarz
komentarz

Troche nad tym posiedziałem i na apollo.pl złożyłem taki zestaw:

Płyta główna

[AMD][AM2] Płyta Foxconn A690GM2MA-RS2H

Procesor

[AM2] Procesor AMD Athlon 64 X2 5200+ BOX 65W

Pamięć

Pamięć DDR2 2GB PC6400 800MHz OCZ CL5 OCZ2SI8002G

Karta graficzna

[PCIE] Karta GeForce 9600GT TwinTech 512MB TT-96GT-512D3E-HDCP

Dysk

[sATA2] Dysk Samsung 250GB 7200 8MB HD250HJ

Obudowa z zasilaczem

[ATX] Obudowa Modecom STEP 407 Black+Silver 400W

Czy coś jest mi jeszcze potrzebne ? Nagrywarke Dvd mam prawie nową więc sobie przełoże , jest to jakaś filozofia ? Czy wszystko bedzię współgrać , czy cos będzie kolidować ze soba ?

Gość
komentarz
komentarz
Obudowa z zasilaczem

[ATX] Obudowa Modecom STEP 407 Black+Silver 400W

Obudowa CM Elite 331 + Chieftec 400w. Ta buda jest dość słaba a zasilacz jeszcze gorszy.

snip91
komentarz
komentarz
Obudowa z zasilaczem

[ATX] Obudowa Modecom STEP 407 Black+Silver 400W

Zuooo. Obudowa wedle gustu, ale zasilacz musi być markowy, bo te z obudową to szmelc.

chlebik
komentarz
komentarz

A i jeszcze jedno , bo podobno przy wgrywaniu windowsa czasem nie czyta dysków sata i trzeba wtedy wgrać sterowniki w instalator windowsa. I własnie , trzeba wgrać sterowniki dysku twardego czy płyty głównej ??

Sniper to doradz cos z tego apollo.pl , ta obudowe i zasilacz bo w tym jestem calkiem zielony..

snip91
komentarz
komentarz
I własnie , trzeba wgrać sterowniki dysku twardego czy płyty głównej ??

Te i te.

Sniper to doradz cos z tego apollo.pl , ta obudowe i zasilacz bo w tym jestem calkiem zielony..

CoolerMaster Elite 331 + Chieftec GPS 450W.

chlebik
komentarz
komentarz

Witam. Potrzebuje obudowe i zasilacz do składanego kompa. Chciałbym żeby cena zasilacza nie przekroczyła 200 zł ale może też byc tańsza. Komputer składam na Apollo.pl więc prosze o doradzenie czegość z tamtąd. Mój zestaw:

Procek Amd Althon 64 x2 5200+ Box 65W

Płyta główna Foxconn A690GM2MA-RS2H

Pamięć Ram DDR2 2GB PC6400 800MHz OCZ CL5 OCZ2SI8002G

Dysk Twardy [sATA2] Dysk Maxtor 250GB 7200 16MB 6V250F0

Karta graficzna [PCIE] Karta GeForce 9600GT Gigabyte 512MB DDR3 GV-NX96T512HP

Zasilacz Chiafrec GPS-450AA-101A 450W 120mm

Obudowa [ATX] Obudowa CoolerMaster Elite 331 black-silver RC-331 b/z

razem wychodzi okolo 1150 zl

czy czegoś mi jeszcze nie potrzeba ? jakis wentylatorów czy czegos podobnego ? nagrywarke dvd mam

Gość
komentarz
komentarz
Potrzebuje obudowe i zasilacz
Zasilacz Chiafrec GPS-450AA-101A 450W 120mm

Obudowa [ATX] Obudowa CoolerMaster Elite 331 black-silver RC-331 b/z

Dobry wybór.

chlebik
komentarz
komentarz

aha i jeszcze jedno , czy do tej plyty glownej jeśli w przyszlosci chciałbym zmienic procek to czy podejdą 4 rdzeniowe ? jesli procesor zmienia sie na 4 rdzeniowy to zasilacz tez powinien byc mocniejszy ?

czy na takim zestawie pujda mi tegoroczne gry i czy mozna się spodziewać że takie ktore wyjda za rok za 2 lata tez pujda ?

Gość
komentarz
komentarz
czy na takim zestawie pujda mi tegoroczne gry i czy mozna się spodziewać że takie ktore wyjda za rok za 2 lata tez pujda ?

Nie pujdą, ale pójść powinny.

aha i jeszcze jedno , czy do tej plyty glownej jeśli w przyszlosci chciałbym zmienic procek to czy podejdą 4 rdzeniowe ? jesli procesor zmienia sie na 4 rdzeniowy to zasilacz tez powinien byc mocniejszy ?

Płyta główna obsługuje 4 rdzenie, zasilacz jest wystarczający.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.