x-kom hosting

wymiana karty graficznej

michal114d
utworzono
utworzono

Witam, chciałem wymienić kartę grafiki w moim starym komputerze. Aktualnie znajduje się tam NVIDIA RIVA TNT2 model 64 pro jest na niej 32MB płyta główna to MSI K7T pro. Aktualnie procesor amd duron 700MHz a nie długo będzie athlon 1200MHz J.aką kartę graf. można tutaj maksymalnie włożyć?? Niestety mój zasilacz ma tylko 235W mocy.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Zasilacz jest typu AT czy ATX? Jeśli nie wiesz, czym się różnią, to możesz zajrzeć chociażby na allegro, tam są podzielone. Różnią się wyglądem (m.in. wymiarami), więc łatwo stwierdzisz.

michal114d
komentarz
komentarz
Zasilacz jest typu AT czy ATX? Jeśli nie wiesz, czym się różnią, to możesz zajrzeć chociażby na allegro, tam są podzielone. Różnią się wyglądem (m.in. wymiarami), więc łatwo stwierdzisz.

Mam zasilacz typu ATX. Na 100%

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Skoro ATX, to nie będzie problemu z wymianą. Za 40 zł są 360W Chiefteci HPC, upewnij się tylko, że Twoja płyta główna ma złącze zasilania 20-pin, gdyż te Chiefteci NIE MAJĄ 24-pin.

http://www.allegro.pl/item396968068_chieft...azja_f_vat.html

Co do karty, to moim zdaniem do Athlona 1,2 GHz maksimum to będzie Radeon 9600 XT (500/600 MHz). Może być także 9600 Pro (400/600 MHz, unikaj wersji 400/400 oraz 400/466 MHz), 9600 (325/400 MHz) lub 9550 (250/400 MHz), a także karta firmy GeCube, model Radeon 9550 XT Extreme. W starszej wersji ma taktowanie 400/500 MHz, a w nowszej bodajże 450/700 MHz (nowsza ma czarny wiatraczek i pamięci GDDR2, starsza wiatraczek szaro-przezroczysty, pamięci DDR).

Wszystkie powyższe karty muszą mieć magistralę pamięci 128-bit (unikaj jak ognia 64-bit). Unikaj marki Medion.

EDIT:

Z tego info, co znalazłem, to ta płyta MSI obsługuje AGP 4X (więc te Radeony powinny ruszyć), ale złącze wygląda troszkę dziwnie. Postaram się jeszcze poszperać...

EDIT 2:

Jeśli to ta, to wg mnie powinno być OK... Przynajmniej z zasilaczem, bo płyta ma złącze 20-pin (przynajmniej z foty tak wynika). Pozostaje mieć nadzieję, że z kartą też będzie OK...

michal114d
komentarz
komentarz

A jeżeli chcę zmienić kartę graficzną, to zasilacz też musi być wymieniony?? Stary tego nie pociągnie??

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Teoretycznie powinien pociągnąć, ale w praktyce może być różnie. Nie dość, że jest stary, to nominalnie ma ledwo 235W, zapewne aktualnie tyle "nie wyciąga". Jakbyś wymieniał tylko kartę to bym aż tak kurczowo nie trzymał się tej wymiany, ale jako że zmieniasz też procesor, to jednak wymiana zasilacza będzie bezpieczniejszym wyjściem.

michal114d
komentarz
komentarz

a czy to nic nie przeszkadza np. ze posiadam zwykły SD RAM, a na karcie graf bedzie DDR RAM?? Osobiście myślałem o jakieś karcie która będzie miała 64 MB a nie 128MB, Czy 128 przy 1200 procesorze bedzie wystarczająco wykorzystana?? i czy płyta główna ją obsłuży??

FrogsterPL
komentarz
komentarz
a czy to nic nie przeszkadza np. ze posiadam zwykły SD RAM, a na karcie graf bedzie DDR RAM??

Nie, nie przeszkadza. Karta ma własny RAM i tylko ona z niego korzysta. Analogicznie, ja mam kompa, w którym mam DDR, a na karcie mam GDDR3.

Co do ilości pamięci na karcie, nie przejmuj się. 128 MB nawet jeśli nie obsłuży, to nie szkodzi, a egzemplarzy 64 MB nie warto szukać, bo nie będą wiele tańsze (jeśli w ogóle będą).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.