x-kom hosting

Wybór telefonu... :/

Disabled
utworzono
utworzono

Temat założyłem tutaj, poniewać na www.ForumGSM.pl nie ma zbyt wielu użytkowników. Na dniach zamierzam kupić nowy telefon, ale nie wiem który wziąść. SE lepiej podoba mi sie z wyglądu, aparacik fajnie wyglada i w koncu SE to SE... Samsung ma lepszy aparat i tansze karty, ale to jest Samsung, czyli najprostszy telefon :/ Podobno ten Samsung ma słabą jakość dzwięku, problemy z kartą 1GB i wyżej, nie ma motywów, nie mozna zmienić dzwonka na SMS'a i ma słabiutka baterie. Do tego jest to już dosyć stary telefonik. Nie mam jakąś przekonania do tej marki. SE praktycznie nie ma większych wad i ma więcej bajerów, ale za to ma słabszy aparat i wyświetlacz.

Jedni piszą, że temu Samsungowi nie wiele brakuje do ideału, inny twierdzą, że to szmelc... oszaleć można... :/

Prosiłbym o wypowiedzenie się osób, które miały do czynienia z tymi zabaweczkami, oraz o opinie innych, który telefon lepiej by wziąść.

Tu jest SE

A tu Samsung

PS. Telefon wybieram w mixie do ok. 250 zł. Prosiłbym o nie proponowanie mi modeli z allegro itp.

Prosze o rozwiązanie mojego dylematu :)

//przenoszę

//vocativus

mariusz0
komentarz
komentarz

Ja wziąłbym samsunga D900.Dlaczego??Ponieważ ten telefon zacina się jak większość Sony Ericssonów.Po wrzuceniu większości różnych aplikacji.Lepszy aparat 3Mpx i ciekawszy wygląd(to już kwestia gustu ;).

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Ja mam K750, a podobno jest dość podobny do K550, i jestem zadowolony z tego telefonu

Gość
komentarz
komentarz
Podobno ten Samsung ma słabą jakość dzwięku, problemy z kartą 1GB i wyżej, nie ma motywów, nie mozna zmienić dzwonka na SMS'a i ma słabiutka baterie.

Karty 2gb wchodzą bez problemu, motywy i dzwonek można zmieniać po zmianie softu - flashuje się banalnie. Bateria u mnie 2-3dni.

Ojciec ma k550i i mam porównianie. SE ma strasznie małą rozdzielczość i klawisze są za małe (jak dla mnie).

Disabled
komentarz
komentarz

Marecki306, a mógłbys mi powiedzieć czy mozna w tym Samsungu tworzyć własne foldery? Ogolnie telefon ma w miare dużo funkcji? Jest wart uwagi? :) Nie wymieniłbyś go na SE k550i? :P

suar
komentarz
komentarz

Na twoim miejscu wybrałbym Samsunga. Ma bardzo dobry aparat 3,14MPx z autofocusem (k550i ma tylko 2MPx), ładny design, dobry dźwięk (trochę cichszy niż k550i), radio FM, dobry slider, który chodzi całkiem nieźle (nie ma żadnych luzów, po półrocznym użytkowaniu). Jedynym minusem tego telefonu jest dosyć krótko trzymająca bateria.

SE ma trochę lepszy dźwięk i dłużej trzymającą baterię (kolega ma i przy częstym użytkowaniu trzyma nawet 3/4 dni). Minusem jest aparat (2,0 MPx, trochę słaby jak na nowsze telefony) i niewygodnie przyciski, przez co ciężko pisze się sms'y (przynajmniej mi to sprawiało trudności). Po roku użytkowania koledze coś stało się z softem, oddał na gwarancję i następnego dnia miał już telefon z wgranym nowiusieńkim oprogramowaniem.

Wydaje mi się, że lepszym wyborem będzie Samsung.

Hammer
komentarz
komentarz

Brał bym k550i niezawodny,trwały, ma wszystkie potrzebne funkcje. Używam go od pół roku spadał mi wiele razy i dalej wygląda jak nówka,przez pół roku nie zawiesił się ani razu. Co do rozdzielczości-jest wystarczająca,trzeba też przyznać, że telefon nie jest najnowszy.Przyciski nie sprawiają problemu nawet najmniejszego przy moich dużych palcach. Zdjęcia robi bardzo dobre na życzenie mogę wstawić kilka fotek zrobionych k550tką

@edit

Pozostały sprzęt Samsunga jak najbardziej ale telefonu bym nie kupił

seba115
komentarz
komentarz

ja tez bym bral SE - wedlug mnie to najlepszy producent fonow po Nokii

Disabled
komentarz
komentarz
Zdjęcia robi bardzo dobre na życzenie mogę wstawić kilka fotek zrobionych k550tką

Mógłbyś wstawić ze 2 fotki? :) Byłbym bardzo wdzieczny =]

Jak na razie głosy sa rózne :P

Gość
komentarz
komentarz
arecki306, a mógłbys mi powiedzieć czy mozna w tym Samsungu tworzyć własne foldery? Ogolnie telefon ma w miare dużo funkcji? Jest wart uwagi? Nie wymieniłbyś go na SE k550i?

Foldery można. Funkcji jest sporo, dla mnie najważniejszy jest kalkulator, który ma pierwiastki i inne zaawansowane funkcje, i głośny budzik, który potrafi nawet mnie obudzić co trudno innym sposobem wykonać :lol:

Kolejną zaletą jest pisanie sms - klawisze są duże i bardzo wygodne.

Aparat - w SE nie można użyć zoomu przy 2mpix a w Samsungu można, ale w Samsungu czasami długo się obraz dostraja i ma słabą lampę, tak właściwie diodę.

Jakob
komentarz
komentarz

ja mam k550i i jestem bardzo zadowolony z tego fonika xD

Hammer
komentarz
komentarz

Ok na życzenie fotki zrobione k550tką

Z przejażdżki rowerem

dsc00294ah1.th.jpg

Katowice-Spodek

dsc00426re7.th.jpg

Jeszcze zimowe

tm24ca8.th.jpg

Przy w miarę dobrym świetle zdjęcia są naprawde bardzo dobre

@edit

w małej rozdziałce wyglądają jeszcze lepiej.

Mulas
komentarz
komentarz

mielam samsunga i nie bylam z niego zadowolona niby fajny prosty ale nie ma duzo mozlowosci,

teraz mam SE i sie nim ciesze, znam osoby ktore maja ten telofon co chcesz sobie kupic i sie na niego nie skarza moim zdaniem Samsung i SE to swie rozne bajki, radze Ci kupic SE jest duuuuzo lepszy! :D

Disabled
komentarz
komentarz
mielam samsunga i nie bylam z niego zadowolona niby fajny prosty ale nie ma duzo mozlowosci,

teraz mam SE i sie nim ciesze, znam osoby ktore maja ten telofon co chcesz sobie kupic i sie na niego nie skarza moim zdaniem Samsung i SE to swie rozne bajki, radze Ci kupic SE jest duuuuzo lepszy! :D

No ale SE ma słabszy wyswietlacz, aparacik no i ma drozsze karty pamieci :) Poczeam az ktos jeszcze sie wypowie, przeanalizuje i spróbuje wybrac ten "lepszy"...

suar
komentarz
komentarz

Zdjęcia z Samsunga D900i - link

Porównaj sobie ze zdjęciami z SE k550i.

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Ja polecam K550i. Naprawdę świetny telefonik. Mam go ponad rok i nic mi jeszcze się nie popsuło. Aparat naprawdę dobry. Moja siocha ma D900i. Jak dla mnie za delikatny i bateria krótko trzyma (przy słuchaniu muzy i graniu ok 1godz. trzyma nie dłużej niż dwa dni, a mój soniak przy takim używaniu nawet 4dni :)

  • 1 miesiąc później...
Czabi
komentarz
komentarz

bierz se k550i jest swietny a aparat tez jest bdb sam go mam i go polecam

//kolejny odkop... i znowu post nie wnosi nic nowego do tematu!

//mam nadzieję, że warn Cię nauczy

//sniper45

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.