x-kom hosting

Jaka karta

Kruszyna
utworzono
utworzono

jak karta do athlon x2 4800+ czy gf9600gt wystarczy czy ten procek uciągnie coś mocniejszego?

drNK
komentarz
komentarz

sprobuj poszukac cos z GF8800 bo 9600 to okrojona 8800, a jest drozsza i mniej wydajna...

Machur
komentarz
komentarz

8800gt od palita za 399zl?

Kruszyna
komentarz
komentarz

duża jest różnica między 8800 a 9600gt ja mam obecnie 9600gt gigabyte i w 3dmark 2003 mam 32230 punktów czy na 8800 wydajność będzie wyższa?

Machur
komentarz
komentarz

no poprostu 9600gt jest okrojona wersja 8800gt. Troche roznicy poczujesz, szczegolnie w grach, mniej w benchmarku. Choc i tak pewnie na tej 9600gt grasz we wszystko na high, wiec :)

Kruszyna
komentarz
komentarz

to w takim razie chyba bardziej się opłaci poczekać aż gf 280 lub radek 4870 potanieje i posiedzieć na tym, :D

Machur
komentarz
komentarz

no ja nie widze sensu wymiany karty jesli masz 9600gt na 8800gt. Jakbys wybieral nowa to oczywiscie 8800gt, ale w takim przypadku:)

Gość
komentarz
komentarz
no poprostu 9600gt jest okrojona wersja 8800gt

:haha:

Jak 9600gt może być okrojoną wersją 8800gt skoro 9600gt jes zbudowany na innym chipie? Okrojona wersja - możemy o tym powiedzieć w przypadku 3850 i 3870.

Machur
komentarz
komentarz

moj błąd. wydawalo mi sie ze na tym samym.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Okrojona wersja - możemy o tym powiedzieć w przypadku 3850 i 3870.

Też nie możemy. Różnią się pamięciami i taktowaniem, ale same GPU są całkowicie takie same, o ile mi wiadomo. O okrojonej wersji można mówić np. przy 4-potokowych Radeonach 9800 SE (no dobra, jakby się uprzeć, to to ma 4 potoki zablokowane, ale po 1., to już jest ingerencja w GPU, a po 2., te 4 potoki wcale nie muszą być sprawne po odblokowaniu).

Ale ja też bym 9600 GT nie wymieniał na 8800 GT. Nie ma sensu, poniesione koszty będą zbyt duże w stosunku do uzyskanej wydajności.

Gość
komentarz
komentarz
Też nie możemy. Różnią się pamięciami i taktowaniem, ale same GPU są całkowicie takie same, o ile mi wiadomo.

Miałem na myśli 3870 GDDR3 i okrojona = mniejsze takty :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.