x-kom hosting

Jak zmienić program domyślny dla otwierania pliku?

yoho
utworzono
utworzono (edytowane)

witam.

jak np. przy plikach z napisami to zapisuje sie je za pomocą Word'a to jak zmienić aby był włączał się np. za pomocą Notatnika.

Jak są pliki, które nie mają przypisanego im programu to jak je się włącza to pojawia się lista programów za pomocą, którego mamy ten plik otworzyć. Niestety zbytnio nie wiedziałem jaki wziąć to wybrałem, który mi się najbardziej wydawał odpowiedni

ale jednak to nie ten był i teraz nie wiem jak go zmienić i wejść do tej listy. Proszę o pomoc.

Edytowane przez naekana
zmiana nazwy tematu

nitro07
komentarz
komentarz

zaznacz plik który chcesz zmienic, naciśnij shift+F10 z menu kontekstowego wybierz --> otwórz za pomocą --> wybierz program domyślny --> wybirz program którym chcesz, żeby otwierał wybrany typ pliku

yoho
komentarz
komentarz

dzięki stary za pomoc.

, a co żeby ten program zapisał się dla tego pliku??? bo jak dusze to się włącza tne plik za pomocą programu co wybrałem ale sie nie zapisuje i muszę za każdym razem dusić ten shift+F10 i jaki jest tam program od instalacji?

naekana
komentarz
komentarz

Panel sterowania->Opcje folderów->Typy plików (znajdź na liście dany typ pliku, który chcesz przypisać do programu; zaznacz go)->Zaawansowane->na liście wybierz akcje->Ustaw jako domyślną->ok .Jeśli masz problem z odszukaniem typu pliku, napisz o jaki pik chodzi lub zrób screen z ikonką tego pliku.

yoho
komentarz
komentarz

ja mam w98 i nie ma w panelu sterowania opcji folderów.

naekana
komentarz
komentarz

Takie informacje warto podać w pierwszym poście. Przenoszę do odpowiedniego działu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.