x-kom hosting

Awaria dysku

bolus1
utworzono
utworzono

Witam

Mam Windows XP PRO z wszystkimi łatkami itp. cały czas korzystam z Avast i AVG ati spyware

Przed wczoraj dysk zaczął mi wolno działać system uruchamia się z 4 min programy tak samo. W grach pokazuje mi wysoką ilość FPS około 60 dajmy na to a gra i tak chrupie. Patrzyłem na temperatury procesora itp i wszystko w normie więc zrobiłem test "HD TACH" i okazało się że wynik to 2.5MB/s a w bazie jest zapisane że dysk powinien mieć 48MB/s dysk to Western Digital WD1600JB 160GB na ATA

Nie wiem czy to błąd systemu czy mechaniczny dysku w BIOS'ie nic nie zmieniałem. Strasznie mi zależy na uratowanie tego dysku, Format c: nie mogę zrobić ponieważ mam tu zbyt ważne dane.

Dodam jeszcze że w speedfan S.M.A.R.T też pokazało że wszystko "ok"

z góry dziękuje za pomoc

cinomatic
komentarz
komentarz

Proponuje przeniesc i podlaczyc dysk na innym kompie i jeszcze raz sprawdzic go ...

bolus1
komentarz
komentarz

Dodam że podczas testu HD TUNE 2.54 zjadało mi 50% wydajności procesora :| innym zżera 2% :/ mam Pentium'a D

zaraz sprawdzę czy mam bad sector'y i podam

---------------

Program FLOBO HddBadSectorRepair podał że nie mam żadnych uszkodzonych.. tak samo podał HD TUNE

teraz przerzucę dysk do innego komputera i podam wyniki

-------------

Już wróciłem więc na innym komputerze ten dysk działa normalnie w programie HD TUNE uzyskał 55mb/s, dodam że nie był uruchamiany na systemie z tego dysku. Więc może to wina systemu, niestety format c: nie mogę zrobić, dalej liczę na waszą pomoc

tazman
komentarz
komentarz

Weź zrób sobie mem test i przeskanuj kompa antywirem

cinomatic
komentarz
komentarz

Proponuje tez zebys powiedzial jaki masz zasilacz...

bolus1
komentarz
komentarz

Zrobiłem test Ramu programem MEMTEST.. robiłem przez 30 min i było 108,4% i 0 error'ów

a scan Avastem już robiłem w nocy i nic nie było. Tak samo AVG anti-spyware

co do zasilacza to 410W Tacens RADIX 410 ale dysk wolno działa od 2 dni a zasilacz mam do kilku miesięcy.. napisze jeszcze że nie mam żadnego cd-rom'a i innych bajerów. Jedynie dodatkowy wentylator do obudowy. Wydaje mi się że to wina Windows'a ?<-- na tym to się nie znam albo coś z kontrolerem IDE ATA co mam nadzieje że nie bo płyta jest nowa.

-------------------------

Dodam że właśnie podłączyłem inny dysk na tą samą tasiemkę.. i ten działa normalnie na tym samym systemie.. co tamten.. po prostu miałem dwa dyski na tym systemie na którym cały czas pracuje, więc wychodzi na to wina ustawień mojego WDC na tym systemie na którym jest ten dysk. Więc zacznę od przywracania systemu

--------------------------

Przywracanie nic nie dało :/ nie wiem co mam zrobić a FORMAT nie jest możliwy

--------------------------

Męczę się z tym cały dzień :/ googluje i nic :/ tak jakby coś blokowało dysk na 2.6mb/s

--------------------------

z okazji że nie mogłem już czekać zrobiłem FORMAT i już wszystko działa dobrze

Dziękuje wszystkim za pomoc :)

[ Dodano: 2007-03-29, 15:11 ]

LUDZIE! to znowu wróciło :/ znowu tak działa jak było :/

  • 2 tygodnie później...
marekmarecki
komentarz
komentarz

Może sprawdź czy masz dobrze podociskane kości RAM. U mnie też komp się czasami przycinał, czasami miałem blue screen nie wiedziałem co jest. Testy pamięci które robiłem trwały całą noc i były ok. Testy HDD też ok. No i zacząłem przekładać RAM z innego kompa i okazało sie, że jedna z 2-uch kości była nie dociśnięta dobrze. I czasami łączyła a czasami nie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.