x-kom hosting

Radeon X1650XT - artefakty

sutik
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam! Mam problem z kartą his radeon X1650XT AGP. Otóż wszystko zaczęło się od tego że zaczął mi się wieszac Wiedźmin - po kilkunastu minutach grania gra się po prostu wiesza i musze robic twardego resa. Oprócz tego w grze pojawia się spora ilosc artefaktów - wczesniej przeszedłem gierke i nie miałem podobnych problemów. Raz po zawieszce po minucie gra się "odwiesiła" i dostałem komunikat typu: "Program jakiśtam zdołał zresetowac akcelelator graficzny - skonaktuj się z producntem karty - coś w tym stylu. Oprócz tego na monitorze pojawiły sie bad pixele, które co jakiś czas znikają i pojawiają się nowe w innym miejscu które znikają i znowu się pojawiają itd. W mało wymagających grach typu counter nie wiesza mi sie komp tylko pojawiają się wyżej wspomniane pixele. Myślalłem na początku że to może wina chłodzenia ale działa a tempperatura jest na poziomie 70C. Robiłem też test w 3dmarku i podczas niektórych animacji pojawiła się bardzo duża ilosc bad pixeli na monitorze! Byłbym wdzięczny za pomoc w zdiagnozowaniu problemu albo chociaz poleceniu jakiegos programu który ułatwi mi to :) z góry dzięki i pozdrawiam!!!

Nocturn
komentarz
komentarz

To nie bad pixele tylko artefakty, na 95% uszkodzeniu uległy pamięci karty, nic z tym nie zrobisz jedyny sposób to oddanie na gwarancje

falcon1984
komentarz
komentarz

Zapuść AtiTool --> Show 3D View aż temperatura się nie ustabilizuje i podaj jakie temperatury miał rdzeń

Patrz czy ni wyskakują też artefakty

Chyba to będą jednak pamięci

sutik
komentarz
komentarz

a więc tak - uruchomiłem show3dview w atitools i po paru minutach animacji (kostka) wywaliło mi parenaście artefaktów (zielonych i czerownych) , temperatura doszła do 87C(otoczenie procesora graficznego) i około 80c(procesor graficzny) i się zwiesiło :/

falcon1984
komentarz
komentarz

Problemem mogą być zbyt wysokie temperatury dla tego typu kart (seria X1650) albo zwalone pamięci

Spróbuj otworzyć obudowę, puścić jakiś wentyl w obudowie dodatkowy żeby sie obieg poprawił

Jeśli nie pomoże to raczej pamięci wadliwe, oddaj na gwarancję wtedy

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Czy możesz powiedzieć, jakiego to producenta karta? Albo dać fotę?

sutik
komentarz
komentarz

na grafe rzuciłem jeszcze dodatkowo wentylatorek - temepratury troche spadly i na razie jest w miare ok ale mysle ze dopiero po Wiedzminie okaże się czy zabiegi usprawniajace przyniosły skutek czy nie :) A karta jest firmy HIS!!!

falcon1984
komentarz
komentarz

No te sprawdź w grach czy nie ma artefaktów, jakby co to dalej będziemy myśleć

FrogsterPL
komentarz
komentarz
A karta jest firmy HIS!!!

Przepraszam, nie doczytałem w pierwszym poście. Próbowałeś zwiększyć prędkość obrotową wiatraka programem RivaTuner? Masz chłodzenie IceQ II?

sutik
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki za porady - wystarczyło troche zwiększyc chlodzenie. Otworzyłem obudowe, załączyłem dodatkowego wentyla na karte - temperatur spadły i żadnych artefaktów nie ma :) Wiedźminek też chula :D Tylko nie rozumiem dlaczego wcześniej wszystko działało a po roku jakoś nagle chłodzenie zaczęło mniej wydajnie działac.

P.S. Chłdzoenie mam IceQ - zainstalowałem RivaTuner ale nie bardzo wiem co zrobic żeby zwiększyc prędkosc obrotową waitraka?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.