x-kom hosting

Wymiana baterii na płycie głównej - mniejsza taktowalność procka -> problem

xello
utworzono
utworzono

Tak jak w temacie, wymienilem baterię na płycie głównej przez co taktowalność procesora z 1.9 Ghz spadła na 1.15 Ghz :(.

W jaki sposob moge to naprawić ?

xello
komentarz
komentarz

Niestety procesor nie chce mi sie podkrecic >.> Genralnie chodzi oto ze mi siędysk wyłącza. :F

Tomek
komentarz
komentarz

Co to za procesor i płyta główna?

Sprawdz jaki masz ustawiony mnożnik (cpu ratio) i jak ustawione taktowanie fsb.

Taktowanie procesora uzyskujesz mnożąc częstotliwość taktowania FSB razy cpu ratio.

olszak
komentarz
komentarz
Niestety procesor nie chce mi sie podkrecic >.> Genralnie chodzi oto ze mi siędysk wyłącza. :F

że co? jak ci sie może dysk wyłączać? do zmieniania ustawień w biosie nie potrzebujesz dysku twardego? 1.15ghz to jego naturalna szybkość?

xello
komentarz
komentarz

nie, jego normalna predkosc to 1.9ghz . Wymienilem baterię na plycie glownej i procek sam się przetaktował na taką czestotliwośc. Bardzo mnie to drazni. >.>

" Rada dla AMD: Ustawiajcie pamięci synchronicznie względem procesora to znaczy jeżeli procesor pracuje na magistrali 133 to ustawcie sztywno pamięci na 133. Stosunek CPU:MEM 1:1 "

takie cos wyszperałem w pomocy, tak wiec jezeli w Teście Pamięci zaraz po włączeniu komputera mam 166mhz to mam ustawic CPU External Frequency na 166mhz ?

Duban
komentarz
komentarz

Jeśli masz AMD to zobacz czy Ci się nie włączyło Cool&Quiet.

xello
komentarz
komentarz

w jaki sposob moge to zoabczyc ?

dar55
komentarz
komentarz

nie istotne co cpu :mem , podaj najpierw jaki masz procek i nie pisz że 1,9 , dodatkowo podaj model płyty głównej

Duban
komentarz
komentarz

A masz AMD ?

Jeśli tak to w BIOSie możesz to zobaczyć. Nie powiem Ci teraz gdzie dokładnie, bo nie pamiętam, a korzystam teraz z Laptopa ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.