x-kom hosting

Nowa karta graficzna

paweltbg94
utworzono
utworzono

Mam pewne pytanie dot. tematu. Mianowicie mam zamiar kupić kartę graficzną (GeForce FX 5500)na gniazdo AGP, ale nie wiem czy będzie odpowiednio współpracować z moją płytą główną. Moja płyta główna posiada gniazdo AGP x4, a karta graficzna, którą chce kupić ma złącze AGP x8. W gazecie komputerowej przeczytałem o gniazdach AGP i pisze że płyty główne z AGP x2 dostarczają zbyt dużo prądu do kart graficznych z AGP x4 czy 8. Czy to stwierdzenie może się również odnieść do mojego problemu (Płyta główna AGP x4 karta graficzna AGP x8) ?

swirek
komentarz
komentarz

Mysle, ze w Twoim przypadku karta zadziala, ale bedzie ograniczona do AGP x4. Podaj dla pewnosci model plyty.

paweltbg94
komentarz
komentarz

ECS K7S5A

Ebola
komentarz
komentarz

KArta zwolni do x4...

A jaką masz reszte sprzetu?

paweltbg94
komentarz
komentarz

Procesor: AMD Athlon 1,2Ghz

Pamięć: 512 MB SDRAM

Chyba więcej nie potrzeba aby określić możliwości nowej karty

Ebola
komentarz
komentarz

W komputerach bardzo waznym elementem jest zasilacz..jednak wymiana go w sprzecie ktory jest juz troche stary( takim jak twoj), nie mialo by sensu ponieważ zasilacz był by wiecej wart niż reszta komputera :)

Reszte konfihu pytalem z ciekawosci...

paweltbg94
komentarz
komentarz

...no to nie pozostaje nic innego jak poszukać karty AGP x4 bo nie ma sensu kupować droższej skoro mi i tak zwolni

Machur
komentarz
komentarz

karta na agp x4 to chyba gf 2 albo gf 4 mx. Ja bym wolal miec karte na AGP 8x ktora bedzie zwalniania.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Są też GeForce'y 4 Titanium na AGP 4X. Ale wg mnie lepiej kupić coś na AGP 8X, spadek wydajności jakiś ogromny nie będzie.

Pomyślałbym nad Radeonem 9550 (250/400 MHz), 9600 (325/400 MHz), 9600 Pro (400/600 MHz; unikać wersji 400/400 i 400/466 MHz) lub 9600 XT (500/600 MHz). Wszystkie z magistralą pamięci 128-bit. Unikać marki Medion.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.