x-kom hosting

Radeon 9600PRO - problem

Sosek
utworzono
utworzono

Witam wszystkich, mam problem z Radeonem 9600pro, karta w trybie 2d działa normalnie, ale w 3d zaczynają się problemy. Testy w 3dmarku 2001 przechodzi bez problemu, w nie których grach też jest wszystko ok, ale w większości po pewnym czasie grania gra się zawiesza i wywala do pulpitu wyłączając przy okazji wszystkie funkcje Directx, wtedy pomoże tylko ponowne włączenie komputera. Innym razem jest tak, że monitor robi się czarny i dioda na monitorze zmienia kolor na pomarańczowy, pomoże tylko restart. Nie wiem co się dzieje próbowałem już instalować różne wersje sterowników i nic nie pomaga, directx mam zainstalowany najnowszy. Zasilacz ROPLA niby 300W, ale Chieftec 360W jest już w drodze. Proszę o pomoc.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Czy mógłbyś napisać, w jakich grach jest OK, a w jakich się wiesza? BTW, dobrze zrobiłeś, że zamówiłeś Chiefteca zamiast tej Ropli.

Sosek
komentarz
komentarz

Komputer działa prawidłowo w takich grach jak: Flatout 2, TES3. A problemy są w większości dem i np: w World Racing.

A43vil
komentarz
komentarz

A próbowałeś inną grafikę podłączyć ? Lub zaaktualizować sterowniki i zobaczyć jak się wtedy sprawa ma ? Od zawsze tak masz czy po prostu od jakiegoś czasu ?

Sosek
komentarz
komentarz

2 miesiące temu miałem Radeona 9200, i wszystko było ok, później wymieniłem na tego Radeona, którego mam teraz, wiadomo że ta karta nie obsługuje sterowników od radeona 9200, więc zainstalowałem te dołączone do karty graficznej, karta działała w windowsie dobrze, a w grach identycznie jak teraz, no to pomyślałem, że to może wina sterowników, pobrałem ze strony producenta najnowszą wersję, zainstalowałem i jeszcze gorzej :( , później instalowałem jeszcze dużo wersji sterowników, ale nie pomogło. Obecnie mam wersję 6.14, bo na nich działało najlepiej.

A43vil
komentarz
komentarz

A jak instalowałeś sterowniki do R9600 usunałeś tamte poprzednie przed driver sweeper ?

Pobierz:

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1655

Zainstaluj te co masz dołączone bo mi np te najnowsze ze strony przeznaczone dla mojego radka a mam takiego samego jak ty nie działają.

Sosek
komentarz
komentarz

Wywaliłem sterowniki, zainstalowałem te z płyty włączam testy w 3dmarku, a tu sterownik ekranu zresetował itd... :angry: Ja już nie wiem co mam robić :(

kaiy
komentarz
komentarz
Wywaliłem sterowniki, zainstalowałem te z płyty włączam testy w 3dmarku, a tu sterownik ekranu zresetował itd... :angry: Ja już nie wiem co mam robić :(

Spokojnie, włącz w trybie awaryjnym Driver Cleaner i wykasuj wszystko od Ati. Potem wchodzisz na http://ati.amd.com/support/driver.html i ściągasz najnowsze stery do twojego Radka pod twój system. Powinno być ok ;) Jeśli nie to poczekaj na nowy zasilacz i wtedy na 100% powinien działać.

A43vil
komentarz
komentarz

Pamiętaj że do poprawnego działa najnowszych sterowników jest wymagana biblioteka net framework w wersji 2.0/3.0 Inaczej sterownik nie zadziała tak jak ma działać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.