x-kom hosting

Intel a AMD

qn6
utworzono
utworzono

Mam pewne pytanie...

Jak na razie 'najlepszym' procesorem AMD jest 'Athlon 64 X2 6400+ Black Edition'. Lepszego nie znalazlem. W czasie gdy Intel ma na skladzie 'Core 2 Extreme X6800'. Co prawda roznica cenowa jest ale za cene wspomianego wyzej Athlona mozna kupic 'Core 2 Duo E8500' ktory ma sporo wieksza L2-Cache ale mniejsze Multi. Ktory z nich jest lepszy? Ten Athlon czy Core 2 Duo E8500? Pomozcie bo nie znam sie na tym za bardzo. Parametry porownywalem z Wikipedii. Prosilbym o jakies krotkie wyjasnienie w czym ktory jest lepszy. :co_jest:

Z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi. :D

bartEEEk
komentarz
komentarz

Według mnie INTEL pod kilkoma względami, najważniejsze:

- duże możliwości O/C, co w porównaniu z Athlonem są powalające

- niższe temperatury processora.

Gdybym miał wybierać, nawet nie wachał bym się i wziął C2D

Gość
komentarz
komentarz

Zdecydowanie E8500 - najwydajniejszy dwurdzeniowy procek, miazdży tego 6400+

Forumowicz7
komentarz
komentarz

Ale dopłacac ~200zł dla 166MHz patrząc na E8400 to trochę przesada, ale nie ulega wątpliwości, ze C2D jest wydajniejsze. Że też ktoś jeszcze zadaje takie pytania. :P

qn6
komentarz
komentarz
- duże możliwości O/C, co w porównaniu z Athlonem są powalające

Prosilbym jasniej. Specem niestety jeszcze nie jestem.... :(

bartEEEk
komentarz
komentarz
Że też ktoś jeszcze zadaje takie pytania.

Nie dziw się, może jest zielony w tej dziedzinie.

falcon1984
komentarz
komentarz

E8400 + lekki overclocking

AMD nie ma sensu - słaby O/C, wysokie temperatury

FrogsterPL
komentarz
komentarz
AMD nie ma sensu - słaby O/C

Black Edition mają odblokowany mnożnik, więc na pewno kręcą się lepiej od zwykłych.

BeKa
komentarz
komentarz

sam jestem posiadaczem wspomnianego Athlona x2 6400 BE obecnie jest wykrecony lekko ponad 4.0ghz wiec moze i intel jest lepszy ale ja sie trzymam strego dobrego AMD, mnoznik odblokowany jest w granicy 5-16, temperatury nie s zle w stresie nie przekraczaja 55 stopni. wiec ja bym wybral Athlona

FrogsterPL
komentarz
komentarz

BeKa, kręciłeś tylko mnożnikiem, czy HTT (albo HT? nie rozróżniam tego :P) też?

qn6
komentarz
komentarz
sam jestem posiadaczem wspomnianego Athlona x2 6400 BE obecnie jest wykrecony lekko ponad 4.0ghz wiec moze i intel jest lepszy ale ja sie trzymam strego dobrego AMD, mnoznik odblokowany jest w granicy 5-16, temperatury nie s zle w stresie nie przekraczaja 55 stopni. wiec ja bym wybral Athlona

A do ilu mozna podkrecic maksymalnie tego Athlona? A do ilu maksymalnie da sie podkrecic Core 2 Duo E8500? :blink:

//2. Zabrania się zadawania pytań dotyczących możliwości podkręcenia danego urządzenia. Ma na to wpływ bardzo wiele czynników i jednoznaczna odpowiedź na takie pytania nie istnieje

//na drugi raz czytaj regulamin! +10%

//sniper45

Hammer
komentarz
komentarz
A do ilu mozna podkrecic maksymalnie tego Athlona? A do ilu maksymalnie da sie podkrecic Core 2 Duo E8500?

Nie da rady tego określić, zależy od egzemplarza, płyty głównej oraz jakby nie patrzeć chłodzenia.

BeKa
komentarz
komentarz
BeKa, kręciłeś tylko mnożnikiem, czy HTT (albo HT? nie rozróżniam tego :P) też?

mnozik mam ustwiont standardowo na 16 ht obnizylem do 800 mhz z 1000, na 1000 nie chce isc, fsb podnisone z 200 na 250 i wychodzi mi lekko ponad 4000 bo nie trzyma stale fsb na 250 tylko lekko wyzej ta plyta :/

swirek
komentarz
komentarz
Mam pewne pytanie...

Jak na razie 'najlepszym' procesorem AMD jest 'Athlon 64 X2 6400+ Black Edition'. Lepszego nie znalazlem. W czasie gdy Intel ma na skladzie 'Core 2 Extreme X6800'. Co prawda roznica cenowa jest ale za cene wspomianego wyzej Athlona mozna kupic 'Core 2 Duo E8500' ktory ma sporo wieksza L2-Cache ale mniejsze Multi. Ktory z nich jest lepszy? Ten Athlon czy Core 2 Duo E8500? Pomozcie bo nie znam sie na tym za bardzo. Parametry porownywalem z Wikipedii. Prosilbym o jakies krotkie wyjasnienie w czym ktory jest lepszy. :co_jest:

Z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi. :D

Najlepszym wyborem bedzie w ogole E8400 (zdecydowanie tanszy niz E8500) + chlodzenie i OC.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.