x-kom hosting

celeron m530 65nm czy pentium m740 90nm

swistak1984
utworzono
utworzono

witam

posiadam celeronka m530 1,73 1mb cache w technologii 65nm

czy warto zamieniac na pentium m 740 1,73 ale ma 2mb cache lecz wykonany jest w technologi 90nm

ktory byscie wybrali??

czy pentium m bedzie sie mocniej grzal ze wzgledu na stara technologie , czy speedstep mu w tym pomoze??

czy wydajosc z 2x wieksza pamiecia podreczna bedzie mocno zauwazalna

z gory wielkie dzieki za podpowiedzi i wasze sugestie :)

aha pentium m kosztuje na allegro nawet 45zl wiec nie drogo a pod viste moze lepiej bedzie smigac

bartek86
komentarz
komentarz

mi się wydaje że pentium m da się bardziej podkręcić ze względu na technologie wykonania i ma więcej pamięci podręcznej to będzie wydajniejszy od celerona ale ja się tak dobrze na tym nie znam

FrogsterPL
komentarz
komentarz
pentium m da się bardziej podkręcić ze względu na technologie wykonania

Od kiedy to proce z gorszą technologią lepiej się kręcą? :D Tzn. oczywiście, zdarzają się wyjątki, ale nie sądzę, żeby tu tak było. Jakbyś wybierał między tymi procami, poleciłbym Pentiuma. Ale jako że już masz Celerona w niezłej wersji, to wg mnie wymiana nie ma wielkiego sensu. Poczekaj na opinie innych.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.