x-kom hosting

Instalacja nowego sprzętu - czarny ekran

Kroll
utworzono
utworzono

Złożyłem dzisiaj komputer - wszystko niby na miejscu: płyta główna, procek, zasilacz, pamięć, dysk, karta graf. itd. Kiedy odpalam kompa, monitor jak był czarny, tak jest, słowem nic się nie wyświetla, pomimo, że normalnie go podłączyłem do kompa i do zasilania (lampka w monitorze świeci się na czerwono tylko). Można otworzyć napęd, wiatraczki chodzą (ten od karty też). Dodam, że mam płytę ASRock 4COREDUAL-SATA2 R2.0 z AGP, karta Radeon 9550 GeCube Extreme 128MB teoretycznie sprawna, bo dla pewności podpiąłem inną, starszą, też z AGP, która działa i wynik ten sam. Czy możliwe, że czegoś nie podłączyłem, nie podpiąłem?

Ratunku!!

FrogsterPL
komentarz
komentarz

http://www.mechbgon.com/build/ATX12V.jpg

Podpiąłeś ten kabel (z zasilacza do płyty głównej - jest na niej specjalne złącze 4-pin)? Pytam, bo ja ostatnio zapomniałem, i komp się odpalał, ale obrazu nie było :P

Kroll
komentarz
komentarz

Oczywiście, że podpiąłem...

Nikt nie wie jaka może być przyczyna?? Bardzo mi na tym zależy...

A może płyta główna jest do wymiany? Tylko zanim ewentualnie zgłoszę reklamację, wolę mieć pewność, że faktycznie trzeba ją wymienić :/

falcon1984
komentarz
komentarz

Jaki masz zasilacz ?

Kroll
komentarz
komentarz

Be Quiet! Straight Power E5-350W Rev. 2

Nówka

Bar33t
komentarz
komentarz

Wyjmij baterie z płyty na 15-20 minut po czym ja włóż i odpal kompa ;) . Ja przy zmianie procka mialem podobny problem, ale reset ustawien pomogl ;)

Kroll
komentarz
komentarz

Niestety, nic to nie dało.

Zresztą jakoś nawet nie liczyłem, że pomoże.

Płyta, procek i zasilacz są nowe.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Sprawdź czy obudowa nie styka się z ścieżkami na płycie, miałem kiedyś podobny problem. Sprawdź też czy podpiąłeś dodatkowe zasilanie do karty (jeśli tego wymaga). Jeśli nic nie pomoże, to obstawiam wadliwą płytę główną lub kartę graficzną.

Kroll
komentarz
komentarz

Sprawdzę tę obudowę. karta nie wymaga niczego, oprócz wsadzenia w agp :P

Ja z tych dwóch to prędzej bym obstawiał wadliwą płytę :/

Kartę już wcześniej kiedyś używałem i była ok.

Dla przyszłych ewentualnych zainteresowanych wrzucam link z rozwiązaniem mojego problemu (niestety na innym forum), może komuś się przyda:

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=14...=4core&st=0

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.