x-kom hosting

Crossfire i HD4850

enter000
utworzono
utworzono

Witam, czy po podłączeniu Crossfire w danych o karcie ma pisać 512MB czy 1024?? Bo moja karta niby pracuje tzn grzeje się ale pisze że mam 512MB??

falcon1984
komentarz
komentarz

To dalej są dwie karty osobne tyle, że wzajemnie ze sobą współpracujące, więc powinno pisać 512MB

enter000
komentarz
komentarz

falcon1984, a jak sprawdzić czy ta druga karta działa na 100%??

PS. EVEREST pokazuje że Crossfire Obsługiwane, wyłaczone.

A CF mam zaznaczone z opcjach na enabled. ??

falcon1984
komentarz
komentarz
falcon1984, a jak sprawdzić czy ta druga karta działa na 100%??

PS. EVEREST pokazuje że Crossfire Obsługiwane, wyłaczone.

A CF mam zaznaczone z opcjach na enabled. ??

W sterownikach odpal tą funkcję:

3.jpg

enter000
komentarz
komentarz
W sterownikach odpal tą funkcję:

Mam zaznaczoną.

falcon1984
komentarz
komentarz

Możesz odpiąć jedną kartę, wyłączyć Crossfire i odpalić jakiś test typu 3D Mark, AquaMark

Potem to samo z dwoma kartami i zaznaczoną opcją CorssFire i porównać czy wynik dla grafiki jest lepsza o połowę ;)

enter000
komentarz
komentarz

Witam, zrobiłem ten test na 3Dmark06 i na jednym HD4850 wynik wynosił 6785p. a na podpiętych dwóch kartach wynik wynosił 6786p.

Nie wiem jak zrobi żeby były te dwie karty wykożystywane?

falcon1984
komentarz
komentarz

Spróbuj najnowszych sterowników, pogrzeb więcej w opcjach sterowników ATI, w Menadżerze Urządzeń, jakoś musi zaskoczyć

jerzykiler
komentarz
komentarz

czesc. mozesz podac na jakim sprzecie uzyskales 6,7k w 3dmarku? tutaj na przyklad 4850 ma 11,5k. czytaka rozbieznosc wynikow spowodowaly jakies inne ustawienia, czy sprzet, czy to moze 4850 wcale nie jet taki doskonaly jak pokazuja to testy?

enter000
komentarz
komentarz

jerzykiler, tzn te 6,7k uzyskałem przy 1280x1024 i AAx8, a przy 1280x1024 i opcjach nie zmienianych miałem 11764p.

E8400, P5Q Deluxe, 2x1GB OCZ Platinium, i te HD4850 :| które grzeją się obie a działa tylko jedna :P

jerzykiler
komentarz
komentarz

aa, dzieki za info :) wlaczales juz jakas gre? jak wrazenia?

enter000
komentarz
komentarz

jerzykiler, szczerze nie miełem czasu na gry, bo do tej pory problem za problemem, :| jak nie brak internetu to nie kożysta z dwóch kart a na dodatek listwe przepięciową szlak trafił.

PS. NIECH ktoś mi napisze jak do debila jak podłączyc dwie karty w Crossfire! Od początku - tzn od odkręcenie śrubek w obudowie. Mam włożone te karty w 1 i 2 slot, połączone tymi tasiemkami(jedna czy dwie) i w opcjach ATI mam zaznaczone Enable Crossfire.

Ja już nie wiem co mam robic.

rad1702
komentarz
komentarz

Sprawdz w instrukcji, ktore gniazda sa PCI-E16_1 i PCI-E16_2, zapewne sa to te z kolorem niebieskim i 1 czarne (to blizej procka). Cos czuje ze z kartami serii HD4xxx, beda problemy, bo nie ma odpowiednich sterownikow, ATI jeszcze nie zadbalo o porzadne sterowniki ;/

EDIT:

Zainstaluj catalyst 8.6, a nastepnie doinstaluj to

http://support.ati.com/ics/support/default...uestionID=35298

enter000
komentarz
komentarz

HooDini, mam włożone te karty w PCI-E16_1 i PCI-E16_2. Odinstalowałem 8.5, oczyściłem CCleaner'em i wgrałem te Catalyst_8.6 + hotfixa ale pisze że mam 8.501.1.0 a nie 8.6.

rad1702
komentarz
komentarz

Sam mam HD4850, tez mam tak napisane, ale sa to sterowniki 8.6. Sterowniki sa poprostu jeszcze niedopracowane na te karty graficzne. W cssie na full detalach mam gorsza jakosc niz na 7300GT agp full det... Powodem sa napewno sterowniki. Pozatym w windowsie jak poruszasz szybko jakims okienkiem widac takie smuzenie. Nic nie zrobimy, musimy czekac ;/ Pozatym karty w crossfire pokazuja swoja moc na wyzszych rozdzielczosciah i ustawieniach, czyli np. w rozdz. 1280x.... full detale nie wazne czy uzyjesz crossfire, bedziesz mial tyle samo klatek, dopiero kiedy podwyzszysz rozdzialke na 1680+ i dodasz AA i AF crossfire pokaze pazur. Zauwaz takze, ze HD4850 gorzej czasem wypada na benchmarku 06 niz 8800gts, w grach jest na odwrot, wg testow. Sam niewiem sam myslalem ze wszystko pojdzie z platka, ale trzeba czekac na stery ;/

enter000
komentarz
komentarz

HooDini, ale czemu EVEREST pokazuje mi że mam wyłączony crossfire?? Na jakimś screenie widziałem że jest: obsługiwane, właczone i liczba podpiętych kart.

rad1702
komentarz
komentarz

A mi np. speedfan nie wykrywa wogole karty graficznej, podobnie jak atitool 0.26, dopiero atitool 0.27beta4 ja wykrywa :).

Jest jeszcze takie cos:

http://www.download.net.pl/Wyciekla-beta-n...alyst-87/n/141/

Bede probowal ;p

Moim zdaniem to wszystko jest wina sterownikow, a programy ktore masz sa nie przystosowane jeszcze do tych nowych kart i blednie je wykrywaja lub wogole.

enter000
komentarz
komentarz

Ehhh koledzy, dalej nie umie zrobić tego Crossrire dostępnego, w Evereście, GPU-Z, PC Wizard 2008 pokazuje że wyłączony.

Poszukałem trochę po stronkach i znalazłem użytkownika z podobnym problemem. Stronka niestety po angielsku więc jak ktoś był by łaskaw przybliżyć mi jej treść, gdyż troche rozumiem ale nie za dużo ----> http://www.ocforums.com/showthread.php?t=563068

rad1702
komentarz
komentarz

Sprobuj w biosie wlaczyc 2giego PCI-E 16x. Jak jest wlaczony to go wylacz, zobacz co pokazuje CCC, a nastepnie ponownie wlacz i znowy sprawdz CCC. Jak nie zadziala odinstaluj sterowniki, zainstaluj ponownie catalyst 8.6+hotfix. Ostatecznie przeinstalowalbym system.

enter000
komentarz
komentarz

Nie mam w biosie możliwości wyłączenia slotów PCI-E, chyba że to jest jakoś ukryte? Każdą opcje po kolei i nie ma tego.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.