x-kom hosting

Problem z GeForce 8500 GT

Thruster
utworzono
utworzono

Witam,

posiadam kartę GF8500 GT i gdy przez dłuższy czas korzystam z bardziej wymagającej aplikacji graficznej (gra), to komputer automatycznie się wyłącza i należy odczekać chwilę aby móc go włączyć. Domyślam się, że moim problemem jest przegrzewanie się karty.

Chciałbym zaznaczyć, że na karcie zainstalowane jest chłodzenie pasywne oraz że nie ingerowałem w ustawienia (bios).

Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu i wskazanie, co powinienem zrobić.

Jeśli należy zakupić dodatkowe podzespoły, to będę wdzięczny za wskazanie konkretnych przykładów.

Z góry dziękuję :)

falcon1984
komentarz
komentarz

Odpal AtiTool i sprawdź jaki ma temperatury karta w idle a potem odpal "Show 3D View" i zobacz do ilu się podnosi gdy wiruje sześcian

BlackRaven
komentarz
komentarz

Sprawdź temperatury tak jak napisał falcon. Jeśli to faktycznie przegrzewanie karty, to pomoże wentylator (najlepiej 120mm) skierowany na radiator karty.

falcon1984
komentarz
komentarz

Albo można zamontować na kartę Arctic Cooling Silencer 5 za 25zł albo jakiś wentyl na tego pasywa puścić 120mm

bartek86
komentarz
komentarz

mam taką kartę ona się przegrzewa na 100% taka jest jej wada na chłodzeniu pasywnym umnie temperatura w stanie spoczynku siegała 74 stopni to stanowczo za dużo u Ciebie na pewno też tak jest

Ja zamontowałem z boku obudowy wiatraczek 8 cm / 2000 obr wiejący do obudowy na kartę graficzną oczywiście na otworach z odbudowy i teraz temperatury mam w stanie spoczynku około 54 stopnie w stresie około 70 stopni i wszystko jest ok:)

polecam to rozwiązanie bo taki wiatrak kosztuje 20zł i zupełnie wystarczy lub jak chcesz wymień chłodzenie karty

falcon1984
komentarz
komentarz

Dokładnie, potrzebny jest jakikolwiek wiatr skierowany na kartę

Albo wentyl w budzie wiejący na kartę albo jakieś tanie chłodzenie typu AC Silencer 5

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.