x-kom hosting

Problem z nagrywarą

McSpeed
utworzono
utworzono

Witam wszystkich. Mam nietypowy problem i prosze o pomoc. Mam nagrywarke CD- ROM/DVD (NEC DVD RW ND 3540A) od roku ale nie dawno zaczeło się coś z nią dziać. Już mówie co :). Nagrywarka widzi płyty DVD (czyste i nagrane), dvd nagrywa normalnie ale nie widzi czystych płyt cd i rw. Gdy wkłada się płyte nie rozpędzia się tylko słychać ciche "cykanie". Prosze o pomoc bo nie wiem co robić.

Kurzun
komentarz
komentarz

Zmień soft. Nec`i mają słaby soft.

tazman
komentarz
komentarz

Albo zaktualizuj bios, tak będzie najpewniej

McSpeed
komentarz
komentarz

Na jaki soft mam zmienić?? Skąd go skombinować:)?

tazman
komentarz
komentarz

Bios ze strony producenta wgrywasz nowszy i nagrywarka czyta najnowsze płyty

McSpeed
komentarz
komentarz

W biosie się nie będe bawił bo to ryzykowne troche. nie ma innej opcji z tą nagrywarą. bo działała git tylko tak nagle. Więc to nie od płyt. Może jakieś nowe sterowniki zainstalować tylko że nie wiem gdzie je znaleźć

zeniTh
komentarz
komentarz

a moze poprostu nagrywarka juz "wysiada" ?

McSpeed
komentarz
komentarz

No ale jak wysiada? To by w ogóle nic nie czytała a ona wszystkie dvd czyta super i nagrywa różnież tak samo. Tylko nie czyta cd czystych ani nagranych... Jak by sie psułą to by chyba wszystko padło... Juz nie wiem sam

Nuno_g
komentarz
komentarz

Hmmm.... co do Twojego problemu moge napisac tylko tak :

wyrząć tą nagrywarkę przez okno :):evil:

McSpeed
komentarz
komentarz

Tak zamierzam zrobić ale dopiero w połowie kwietnia bo skladam nowego kompa :lol:

zeniTh
komentarz
komentarz

Nie do konca tak jak myslisz ja juz mialem kilka nagrywarek i uwierz mi jest bardzo wiele objawow tego ze sie psuja a jednym z nich moze byc taki jak Twoj. Osobiscie wiem ze nie musi pasc wszystko zeby zobaczyc ze nagrywarka sie psuje :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.